Reklama

Nedůvěra ničí vztah

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fernweh
Povídálka 28 příspěvků 23.01.18 10:22
Nedůvěra ničí vztah

Zdravím všechny. Obracím se na vás s prosbou o radu. Jistě si někdo tím stejným prošel a rád se podělí o zkušenosti.
Mám celkovou nedůvěru v lidi, poslední dobou vidím v okolí samé lži, nevěry a podvádění. Mám přítele rok a půl, je vidět, že mě opravdu miluje, máme vztah na dálku, ale píše mi zamilované dopisy, pohledy, píše mi každý den na dobré ráno a ta láska je z něj prostě cítít. Stejně mu 100% nevěřím. Uvědomuji si ale, že to není vyloženě vůči němu, ale mám dost špatné zkušenosti a prostě se bojím, že to dopadne stejně. Kor v dnešní době a v dnešním světě. Ta nedůvěra je prostě v lidi a on má tu smůlu, že to občas odskáče. Jen dodám, že v sebevědomí problém asi nebude, jsem samostatná, žiju v zahraničí, šereda taky nejsem, postarám se sama o sebe a zdravě si věřím. Ty špatné zkušenosti se podepsali na důveře v lidi.
A ta nedůvěra se prostě podepisuje u nás ve vztahu. Občas se pohádáme, přítel už prý neví, co dělat a jak mě přesvědčit. Nechci vztah uplně zničit, svůj problém si uvědomuji a chci ho řešit. Jen nevím, jak. Kde začít. Má někdo podobné zkušenosti? Rady? Budu za ně moc vděčná. Předem moc děkuji a všem přeji mnoho lásky a hezký den.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 23.01.18 10:26

V první řadě bych nejspíše ten vztah přestala mít na dálku. Dálka vše zhoršuje, vím to z vlastní zkušenosti.

Emimin7
Echt Kelišová 8767 příspěvků 23.01.18 10:26

Musíš přijmout pocit nejistoty. Nemusíš začít věřit, jen se srovnat s faktem, že se klidně něco zlého stát může.

fernweh
Povídálka 28 příspěvků 23.01.18 10:31

Ukončit vztah na dálku nepůjde, studujeme každý v jiném městě a ještě dlouho budeme. Teď máme zasebou půlroční odloučení ve formě zahraniční stáže, to vztahu také moc nepřidalo, ale zase to byla zkouška.

Ano Andromeda
Kecalka 107 příspěvků 23.01.18 10:31

Na dálku nikdy nezjistíš, jestli je to skutečně takové. Viděli jste se někdy? Ta pravá důvěra se buduje i roky, hlavně po tom, co tě někdo zklame, ale stejně se vždy může stát něco, co ji rozbije. Důvěra je pro mě jistota, vlastně jí stejně nikdy nebudeš mít, ale je pro hodně lidí tolik důležitá a tak je důležité na tom tolik nelpět, protože jinak bychom nemohli ani žít.

káťa
Extra třída :D 12798 příspěvků 23.01.18 10:32
@fernweh píše:
Zdravím všechny. Obracím se na vás s prosbou o radu. Jistě si někdo tím stejným prošel a rád se podělí o zkušenosti.
Mám celkovou nedůvěru v lidi, poslední dobou vidím v okolí samé lži, nevěry a podvádění. Mám přítele rok a půl, je vidět, že mě opravdu miluje, máme vztah na dálku, ale píše mi zamilované dopisy, pohledy, píše mi každý den na dobré ráno a ta láska je z něj prostě cítít. Stejně mu 100% nevěřím. Uvědomuji si ale, že to není vyloženě vůči němu, ale mám dost špatné zkušenosti a prostě se bojím, že to dopadne stejně. Kor v dnešní době a v dnešním světě. Ta nedůvěra je prostě v lidi a on má tu smůlu, že to občas odskáče. Jen dodám, že v sebevědomí problém asi nebude, jsem samostatná, žiju v zahraničí, šereda taky nejsem, postarám se sama o sebe a zdravě si věřím. Ty špatné zkušenosti se podepsali na důveře v lidi.
A ta nedůvěra se prostě podepisuje u nás ve vztahu. Občas se pohádáme, přítel už prý neví, co dělat a jak mě přesvědčit. Nechci vztah uplně zničit, svůj problém si uvědomuji a chci ho řešit. Jen nevím, jak. Kde začít. Má někdo podobné zkušenosti? Rady? Budu za ně moc vděčná. Předem moc děkuji a všem přeji mnoho lásky a hezký den.

Já jsem tvůj pravý opak. I když jsem se několikrát spálila a vidím, co je kolem mě za šílenosti ve vztazích, svému partnerovi věřím a cokoli bych řešila, až kdybych se v něm náhodou zklamala.
Nevěřit můžeš, ale neměla bys to partnerovi (se kterým ti to klape a nijak se proti tobě neprovinil), nijak dávat sežrat. Za čas by ho to mohlo otrávit a ve vztahu by mu přestalo být hezky…
Jak to řešit sama nevím, jedině snad opravdu se kousnout do jazyka a nedávat to najevo a sama se sebou to řešit nějakým psychologem???

fernweh
Povídálka 28 příspěvků 23.01.18 10:36
@káťa píše:
Já jsem tvůj pravý opak. I když jsem se několikrát spálila a vidím, co je kolem mě za šílenosti ve vztazích, svému partnerovi věřím a cokoli bych řešila, až kdybych se v něm náhodou zklamala.
Nevěřit můžeš, ale neměla bys to partnerovi (se kterým ti to klape a nijak se proti tobě neprovinil), nijak dávat sežrat. Za čas by ho to mohlo otrávit a ve vztahu by mu přestalo být hezky…
Jak to řešit sama nevím, jedině snad opravdu se kousnout do jazyka a nedávat to najevo a sama se sebou to řešit nějakým psychologem???

Já vím, snažím se to neřešit, jenže pak třeba přijde moment, kdy se mě něco nezdá a jelikož jsem býk, hned bouchnu. Přítel je také býk a tak se většinou pohádáme. Vždy mi ale řekne, že na mě čeká, vidí ve mě spřízněnou duši, ale občas už taky vidím, že mu moje nedůvěra vadí. Psycholog mě napadl, nejdříve to ale zkusím sama a hlavně o tom mluvit v klidu, ne hned bouchnout. Problém taky vidím v tom, že ta stáž byla pracovní, takže já sedím 8 hodin v práci a mám čas řešit kraviny. Před půl rokem bylo vše v pořádku.

káťa
Extra třída :D 12798 příspěvků 23.01.18 10:38
@fernweh píše:
Já vím, snažím se to neřešit, jenže pak třeba přijde moment, kdy se mě něco nezdá a jelikož jsem býk, hned bouchnu. Přítel je také býk a tak se většinou pohádáme. Vždy mi ale řekne, že na mě čeká, vidí ve mě spřízněnou duši, ale občas už taky vidím, že mu moje nedůvěra vadí. Psycholog mě napadl, nejdříve to ale zkusím sama a hlavně o tom mluvit v klidu, ne hned bouchnout. Problém taky vidím v tom, že ta stáž byla pracovní, takže já sedím 8 hodin v práci a mám čas řešit kraviny. Před půl rokem bylo vše v pořádku.

A jak jste spolu dlouho??? A jak často se tedy vidíte???
A co je třeba za věc, kvůli které bouchneš, která se ti nezdá???

fernweh
Povídálka 28 příspěvků 23.01.18 10:39
@Ano Andromeda píše:
Na dálku nikdy nezjistíš, jestli je to skutečně takové. Viděli jste se někdy? Ta pravá důvěra se buduje i roky, hlavně po tom, co tě někdo zklame, ale stejně se vždy může stát něco, co ji rozbije. Důvěra je pro mě jistota, vlastně jí stejně nikdy nebudeš mít, ale je pro hodně lidí tolik důležitá a tak je důležité na tom tolik nelpět, protože jinak bychom nemohli ani žít.

To zase ano, krom té stáže se snažíme vídat jednou za 14 dní a je to vždy nádherné. Jen je tam hrozně moc faktorů, které mě nutí neustále přemýšlet. Už mě z toho brzo hrábne 8o :think:

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 23.01.18 10:41

Neztrácej důvěru jen proto, že je to vztah na dálku. Má to určitá rizika, to ano. Ale myslím, že pokud tě miluje, nic nehrozí. Byla jsem ve stejné situaci jako ty. Po půl roce jsem se k příteli nastěhovala, jela jsem za ním 900km a opustila rodinu, jela do cizí země… a stále se bojím, že se něco stane. Jemu věřím, ale lidem kolem ne. On mi stále opakuje, jak jsem pro něj ta nejdůležitější, že nikoho jiného nechce a nikdo jiný ho nezajímá, hodně se kvůli mě i změnil… Přesto mám strach. Myslím, že každý má alespoň trošku obavy, pokud jde o vztah, protože ti na tom člověku prostě záleží a nechceš o něj přijít, takže je to normální. I on se bál, že si najdu někoho jiného nebo že ho nechám, když jsme od sebe byli daleko… Ale podívej se na to takhle - Miluje tě. Píše ti. Věnuje se ti. Chce být s tebou. Věř mu. Nemusíš věřit lidem okolo, ale věř jemu, protože to je to nejzákladnější co může být. Pokud tě opravdu miluje, nemáš se čeho bát. Pokud udělá chybu, budeš vědět že příště už stejnou chybu neuděláš. Každopádně si myslím, že pokud dělá takové věci, myslí to s tebou vážně. Vždyť přece - myslíš, že kdyby tě nemiloval, trávil by s tebou čas a psal ti dopisy jen tak rok a půl? :think: Věř mu.

Premek_Orac
Závislačka 4299 příspěvků 23.01.18 10:44

@fernweh Myslím, že tím co píšeš si prošla většina lidí, a to hlavně u prvních vztahů a v mladším věku. Pokud to není vyloženě diagnóza, tak časem budeš tu důvěru v přítele spíše získávat.
Měla bys sama pracovat se svou myslí. Vidíš, že tě přítel má rád, že když nejste spolu, tak si hned nehledá jinou. Důvěřuj jemu jako člověku a důvěřuj síle vaší lásky.
Podle mého je zlaté pravidlo vztahů - když je partner spokojený, nemá důvod dělat věci, které vztah ohrožují.

Katty104
Nováček 3 příspěvky 23.01.18 10:44

Vím, čím si procházíš.. My jsme s přítelem oba vojáci a díky našemu zaměstnání, se vidíme pouze o víkendech a to když je dobrý týden, a nemáme někde nějaký cvičení, přežití, nebo podobné věci. Stejně jako Tobě ani mě sebevědomí nechybí, závodila jsem v Bikiny fitness, máme stejný koníčky, názory, oba jsme velice sportovně založení a i přesto, že vím, že s né každou by si takto rozuměl, jsem žárlila… Na nic a úplně zbytečně.. Možná proto, že vím, jací jsou v armádě ku*vy, ať už chlapy nebo ženský. Začala jsem chodit k psychologovi a povídala si s ním o tom, dostali jsme se k bodu kterým tahle moje nedůvěra vůbec začala a dneska mužu říct, že je vše lepší… Není to ještě uplně dobré dobre, ale už mě nenapadjí scénaře jako dřív, tak často. Dnes čekáme miminko a stavíme baraček aby pro nás práce nebyla překažkou ve společném žití.. Musíš překonat jen sama sebe. Musíš získat jistoty, ne v tom, že je ti verný, ale v živitě celkově.. Ve tvém životě. A v tom ta dálka hodně brání. Snaž se potlačovat scénáře v Tvojí hlavě, nebo to alespon pro začátek dělej tak, že namísto vyrukování na přítele s jasnou věcí, že Ti je prostě nevěrný, s ním mluv o tom co Tě právě napadá, ale v klidu, piš mu to třeba jako knížku. Když bude mít trpělivost a ty se budeš snažit, bude to dobrý.. :andel: Držím palečky.. ;)

fernweh
Povídálka 28 příspěvků 23.01.18 10:44
@káťa píše:
A jak jste spolu dlouho??? A jak často se tedy vidíte???
A co je třeba za věc, kvůli které bouchneš, která se ti nezdá???

Jsme spolu rok a půl. Už od začátku na dálku. Teď kvůli stáži to bylo bohužel jen jednou za pět týdnů, jinak cca dva víkendy v měsíci. Nedávno jsem bouchla kvůli jedné společenské akci, na které byl. Prý v nějakém kulturáku, chtěla jsem se mrknout, jak to tam vypadalo a na jejich stránkách jsem nenašla na ten den žádnou akci. Navíc otevírácí doba v pátek do 21:00. Prostě vše nasvědčovalo tomu, že žádný ples nebyl. Bouchla jsem. A přitom jsem ani pídit nechtěla, jen mě zajímalo, kde to přesně bylo. Občas jsem fakt dramatická :roll:

SannaZ
Kecalka 182 příspěvků 23.01.18 10:48
@fernweh píše:
Jsme spolu rok a půl. Už od začátku na dálku. Teď kvůli stáži to bylo bohužel jen jednou za pět týdnů, jinak cca dva víkendy v měsíci. Nedávno jsem bouchla kvůli jedné společenské akci, na které byl. Prý v nějakém kulturáku, chtěla jsem se mrknout, jak to tam vypadalo a na jejich stránkách jsem nenašla na ten den žádnou akci. Navíc otevírácí doba v pátek do 21:00. Prostě vše nasvědčovalo tomu, že žádný ples nebyl. Bouchla jsem. A přitom jsem ani pídit nechtěla, jen mě zajímalo, kde to přesně bylo. Občas jsem fakt dramatická :roll:

Pokud to byla soukromá akce a pronajali si ten prostor na večer a zajistili si to, nenajdeš to ani na stránkách. Je to vtipné, stalo se mi něco podobného :D vztah na dálku, společenská akce… nejsi moje druhé já? :D jen já od něj byla 900km, vy se aspoň vídáte dvakrát do měsíce… A stejnak jsme to zvládli :D opravdu, věř mu.

fernweh
Povídálka 28 příspěvků 23.01.18 10:52
@SannaZ píše:
Neztrácej důvěru jen proto, že je to vztah na dálku. Má to určitá rizika, to ano. Ale myslím, že pokud tě miluje, nic nehrozí. Byla jsem ve stejné situaci jako ty. Po půl roce jsem se k příteli nastěhovala, jela jsem za ním 900km a opustila rodinu, jela do cizí země… a stále se bojím, že se něco stane. Jemu věřím, ale lidem kolem ne. On mi stále opakuje, jak jsem pro něj ta nejdůležitější, že nikoho jiného nechce a nikdo jiný ho nezajímá, hodně se kvůli mě i změnil… Přesto mám strach. Myslím, že každý má alespoň trošku obavy, pokud jde o vztah, protože ti na tom člověku prostě záleží a nechceš o něj přijít, takže je to normální. I on se bál, že si najdu někoho jiného nebo že ho nechám, když jsme od sebe byli daleko… Ale podívej se na to takhle - Miluje tě. Píše ti. Věnuje se ti. Chce být s tebou. Věř mu. Nemusíš věřit lidem okolo, ale věř jemu, protože to je to nejzákladnější co může být. Pokud tě opravdu miluje, nemáš se čeho bát. Pokud udělá chybu, budeš vědět že příště už stejnou chybu neuděláš. Každopádně si myslím, že pokud dělá takové věci, myslí to s tebou vážně. Vždyť přece - myslíš, že kdyby tě nemiloval, trávil by s tebou čas a psal ti dopisy jen tak rok a půl? :think: Věř mu.

Díky za reakci a moc vám držím palce :srdce:
Vztah na dálku máme od začátku a nikdy jsem problém neměla. On je fakt z jiné planety, nikdy jsem tak pozorného muže nepoznala. První rok jsem ani jednou nezapochybovala a když se podívám zpětně, měla jsem důvodů dost, ale věřila jsem mu. Změnila mě ta stáž. A asi taky pocit, že on je na všechny hrozně moc hodný. Takže nemá problém všem napsat, jak moc děkuje za pomoc, jak jsou všichni úžasní a skvělí. Píše to mojí setře, mamce, kamarádům, kamarádkám. Rozdal by se. I k cizím. A prostě ta dálka mi vlezla na mozek a zadala červíka pochybností. Je mi 24 a doteď jsem nepotkala chlapa jako je on. A to je to. Je to vůbec možné? Stal se ten zázrak nebo je to jen další idiot a projeví se později? Achjo :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Nedvěd o Ronaldově Me Too: V Juventusu za ním stojíme, ale pereme se s tím

Cristiano Ronaldo se zabydluje v Itálii a zvyká si na dres Juventusu Turín.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >