Nedůvěra ve vztahu a ošklivé chování k přítelovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 10:47
Nedůvěra ve vztahu a ošklivé chování k přítelovi

S přítelem jsme spolu už přes rok, máme vztah na dálku a vidíme se jenom večer v pátek a o víkendu. Ze začátku bylo všechno hrozně fajn, bylo to sice těžký, když jsem s ním nemohla být každý den, ale jinak všechno klapalo..postupem času jsem začala být víc a víc podezřívavá, začala jsem si domýšlet nejrůznější blbosti, že s někým je, že mi určitě lže o tom, co zrovna dělá a tak moc jsem tomu začala věřit, že se něčím provinil, že pak jsem na něj začala být i hnusná po facebooku, nedokážu si s ním normálně psát, pořád jsem za něco naštvaná, přítel mi dokonce psal, že mu snad přijde, že mi to dělá dobře, chovat se hnusně, aby si mě pak udobřoval..já opravdu nevím, co se to se mnou děje, nechci se tak chovat, ale nejde mi přestat, přitom nemám skoro žádný důvod k nedůvěře, přítel si s žádnýma holkama nepíše a někam ven taky skoro nechodí, ale prostě si to vždy vsugeruju..nevěřím si, mám psychické problémy už od základky, neumím myslet pozitivně a jsem věčně nepříjemná
Když jsme s přítelem spolu, tak je to úplně něco jiného, než když si píšeme, jsme šťastní, ale jakmile si jen píšeme, jde všechno do háje, kolikrát jsem mu psala, že jestli se mnou nechce být, tak nemusí, já osobně nechápu, jak po tomhle všem se mnou může ještě být, vím, že mám štěstí, ale tenhle vztah na dálku už nějak nezvládám, mám potřebu ho neustále kontrolovat a ta nedůvěra je fakt silná, na druhou stranu vím, že kdybych o něj přišla, bylo by to se mnou ještě horší..už teď mám myšlenky, že bych se nejradši zabila, že jsem k ničemu apod.

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 03.11.18 11:01

Psycholog… Ty se užíráš, jeho tím trápíš. Jinak brzo uteče hledat nějakou normální. Nemůžeš mít nutkání ho neustále kontrolovat. Tím ho ubiješ

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19829 příspěvků 03.11.18 11:08

jdi si promluvit s odborníkem.
Téměř všechno to bude pramenit z tvého nesebevědomí. Tím, že si nevěříš, tak vlastně ani nevěříš tomu, že by tě někdo mohl chtít a milovat tě. A proto se vkrádají myšlenky, bůh ví, co kde dělá a jestli tě neopustí a to spouští tu frustraci, kterou ventiluješ tím, že si na něj hnusná…
Je nejvyšší čas zapracovat sama na sobě ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 11:19

Jakobys psala o me. Bohuzel nic jineho nez se od pritele odpoutat (to neznamena ze ho opustis) nefunguje, najit jistotu v sobe a ne v druhem. Ovsem je to beh na dlouhou trat

lasička1
Echt Kelišová 8034 příspěvků 03.11.18 11:50

A plánujete někdy spolu trvale bydlet?

Mutlice
Kecalka 158 příspěvků 03.11.18 13:41

Být ve vztahu na dálku chce možná trochu víc důvěry a snahy, než v běžném vztahu - to ano. ALE tohle je problém, který budeš mít v jakémkoliv vztahu! V tom na dálku se to možná jen projevuje o trochu intenzivněji. Jenže tento problém se s tebou potáhne vždy, ať budeš chodit nebo žít s kýmkoliv, kdekoliv. Až spolu budete bydlet, najdeš si další důvody nedůvěry v něj. Bude chodit do práce, budeš mít pocit, že ti lže o tom, co se děje v práci. Bude mít akci s kamarády, služební cestu, budeš se užírat, co tam dělá. To bohužel je jen a jen tvůj problém, který musíš vyřešit nejlíp s odborníkem. Jinak od tebe každý chlap dřív nebo později uteče a ty se budeš propadat hloub a hloub do nedůvěry v sama sebe a budeš v začarovaném kruhu. Uteče třetí, pátý, sedmý muž v pořadí, automaticky už se budeš chovat takto a čekat, až uteče ten osmý, hledat důvod, proč tě nechce a nemá rád! Dobře, že si to uvědomuješ, ale řeš to nějakou terapií. Jinak nebudeš v žádném vztahu šťastná :?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >