Neefektivita v práci při nevolnosti

81
13.8.15 09:12

Neefektivita v práci při nevolnosti

Ahoj holky, měla bych prosím na vás dotaz. Při prvním těhotenství jsem v práci odbíhala na zvracení, trávila na záchodě poměrně dost času, ale zaměstnavateli do nevadilo, práce nebylo tolik a pokud jsem opravdu nestíhala, brala jsem si ji domů. Jenže teď pracuji v call centru, pokud odejdu od počítače a telefonu na záchod mimo přestávku-budu neefektivní. Práci nemůžu dodělat po pracovní době, prostě ty hovory zvedne někdo jiný nebo se klienti nedovolají. Má otázka-může mi nadřízený říct- „Adél jdi na neschopenku, třetinu prac.doby jsi na záchodě, jsi nám tu k ničemu“ Díky za reakce. Adéla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69024
13.8.15 09:19

@Roobin No, říct to může, ale to je tak taky všechno, co s tím nadělá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
13.8.15 09:21

@Roobin No to vis, ze muze - aspon to znamena, ze vidi, ze si tu neschopenku nevymyslis. Ja teda ziju ve Spanelsku, tady je na tehotnou, co jde na neschopenku, pohlizeno jako na simulanta a ze tezi ze situace a muze ti to zkomplikovat navrat do prace - behem tehotentsvi te nesmi propustit, ale budes pak prvni na seznamu, kdyz budou muset redukovat pocet zamestnancu. Nebo te preradi, budou ti komplikovat zivot - proste se te budou chtit zbavit. Proc si nezajdes do lekarny pro leky na potlaceni nevolnosti, jestli chces dal pracovat? Funguji, tady je bere kazda tehotna s nevolnostma, co se boji o misto. Kdyby me byvali „nabidli“, at jdu radsi na neschopenku, byla bych byvala radsi nez cpat do sebe tabletky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
13.8.15 09:23

@Roobin: Říct ti to může, ty ho ovšem nemusíš poslechnout.
Pokud ale opravdu strávíš na toaletě třetinu pracovní doby, pak je otázka, jestli by i pro tebe nebylo lepší vzít si na pár týdnů neschopenku, než pominou ty největší nevolnosti. Velké a časté nevolnosti jsou regulerní důvod (vždyť někdo kvůli nim skončí i v nemocnici na kapačkách) a neznamená to, že bys pak musela zůstat na neschopence až do konce těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
13.8.15 09:27

No říct to může, vyhodit tě nesmí.
Já bych třeba léky proti nevolnosti kvůli místu v call centru teda nebrala ani za zlatý prase… Já si vždycky vzpomenu na jeden dokument, kdy se s těmito léky začínalo a jaké to mělo pro narozené děti strašné následky… :? Je jasné, že dneska je to na jiné úrovni. Ale i tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
13.8.15 09:41

Díky ze reakci, u mě jde o to, že tuhle práci mám na částečný úvazek-takže tři dny v práci a čtyři dny volna-proto se mi nechce na neschopenku, mám ještě úvazek v realitkách-práce hlavně z domu a těch pár schůzek nemovitostí snad dám „nadopovaná“ coca-colou, nevím, zda bych hned dostala nějaké vycházky na neschopence. Sice jsem optimista, ale tuším, že bude hůř, teď zvracím zatím jen zřídka, ale blbě mi je často. Takže bych to ráda ještě v práci zvládla než se to zhorší, ale zas chápu zaměstnavatele, že se jim v práci moc nevyplatím, no uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25386
13.8.15 09:42
@Roobin píše:
Ahoj holky, měla bych prosím na vás dotaz. Při prvním těhotenství jsem v práci odbíhala na zvracení, trávila na záchodě poměrně dost času, ale zaměstnavateli do nevadilo, práce nebylo tolik a pokud jsem opravdu nestíhala, brala jsem si ji domů. Jenže teď pracuji v call centru, pokud odejdu od počítače a telefonu na záchod mimo přestávku-budu neefektivní. Práci nemůžu dodělat po pracovní době, prostě ty hovory zvedne někdo jiný nebo se klienti nedovolají. Má otázka-může mi nadřízený říct- „Adél jdi na neschopenku, třetinu prac.doby jsi na záchodě, jsi nám tu k ničemu“ Díky za reakce. Adéla

Může ti to říct. :nevim:
A to je tak celé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2747
13.8.15 09:51

Jo práce v call centru je pro těhotné obrovská zátěž - obrovské (já tomu říkám sklady) sály plné lidí, nedej bože když někdo onemocní a nechce zůstat doma, to tam ty chřipky krásně bují.
Ty jsi těhotná sice v létě, ale to jsou zase boje o klimatizace… za mě to vyřešil můj gynekolog, který mě poslal na neschopenku, protože jsem (v únoru) chytila nějaký vir od kolegů a fakt mi hrozil potrat.

A Tobě radím - zkus se se zaměstnavatelem dohodnout na jiné práci. Berete jenom hovory, nebo zpracováváte i např. e-maily? Že bys dělala tohle… jinak bych ti asi doporučila na tu neschopenku jít, třeba i na dobru prvního trimestru, než se ti žaludek uklidní. Pak, pokud tam nemáš stresové hovory, se můžeš vrátit.

Mmch. tuhle jsem se bavila s mojí mamkou, která dodnes tvrdí, že si ty nevolnosti tak trochu způsobovala sama tím, že byla v práci. Tam nemůžeš jíst, kdy chceš, čucháš něco, co nechceš… (kolegyně na sebe v šatně naplácají půl lahve parfému, kolega si s oblibou kousal do chleba a vařeného vejce)… a jak je dávivý reflex posílen, tak je to hned

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
13.8.15 09:59

A to jako fakt nějaký zákon nařizuje trpět zaměstnance který svévolně opouští své pracovní místo a tráví tím třetinu pracovní doby? Opravdu musí trpět zaměstnavatel nemocného zaměstnance na pracovšti který kvůli svým problémům nepracuje? To se mi nějak nezdá.

Ale prostě je to další z důvodů proč ženy před dětmi nebo s malými dětmi mají horší uplatnění na trhu práce a jejich mzda je nižší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2747
13.8.15 10:03

@jakanas

jak jsi těhotná, tak jsi nevyhoditelná, pokud přímo neporušíš hrozně pracovní kázeň… a i pak je to ošidné, takže bohužel. I já chápu firmy, že těhotnou nebo mámu s malými dětmi nechtějí přijmout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
13.8.15 10:05
@jakanas píše:
A to jako fakt nějaký zákon nařizuje trpět zaměstnance který svévolně opouští své pracovní místo a tráví tím třetinu pracovní doby? Opravdu musí trpět zaměstnavatel nemocného zaměstnance na pracovšti který kvůli svým problémům nepracuje? To se mi nějak nezdá.Ale prostě je to další z důvodů proč ženy před dětmi nebo s malými dětmi mají horší uplatnění na trhu práce a jejich mzda je nižší.

tak těhotná je v tomto případě chráněná a vyhodit ji nesmí, ani nutit na neschopenku, ty nevolnosti se nakonec ustálí, může se s ní domluvit,. že by ji přeřadil na jinou práci za stejné peníze (pokud jde jen o tyto nevolnosti, většinu žen přejdou po prvním trimestru, kdyby ne, uvažovala bych o neschopence sama), ale vyhodit ne, leda by byla ve zkušební době..ona i těhotná musí být chráněá víš..ty nevolnosti pominou a pokud nemá jiný problém, bude zas brzo pracovně schopná a aby kvůli tomu byla na neschopence x měsíců s tím, že nemůže víc jak na 6 hodin denně z domu, které ani nepíšou v kuse a brala o dost menší pníze, je taky nefer..on ji nikdo jako těhotnou nezaměstná jinde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13550
13.8.15 10:10

K té práci - jak bys vysvětlila tomu, co voláš (nebo co ti volá), že nutně potřebuješ jít zvracet? :think: Zvlášť pokud by to byl povídavý typ? 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2747
13.8.15 10:16

@Králičice

jednoduše: „Promiňte, mám tu technický problém a nemohu v hovoru pokračovat. Přepojím Vás na kolegu.“ (to v případě, že je někdo volnej) a nebo: „Prosím zavolejte znovu.“ (pokud nikdo není). „Velice se Vám omlouvám.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
13.8.15 10:19
@Králičice píše:
K té práci - jak bys vysvětlila tomu, co voláš (nebo co ti volá), že nutně potřebuješ jít zvracet? :think: Zvlášť pokud by to byl povídavý typ? 8)

No toho se trošku děsím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
13.8.15 10:22
@Roobin píše:
No toho se trošku děsím…
@Králičice píše:
K té práci - jak bys vysvětlila tomu, co voláš (nebo co ti volá), že nutně potřebuješ jít zvracet? :think: Zvlášť pokud by to byl povídavý typ? 8)

Jo a taky mám hrůzu, abych si do hovoru nekrkla- po coca-cole, která mi teda pomáhá :D snad se stihnu „vytípnout“ :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama