Nefér jednání kamarádky, jak byste reagovali?

Anonymní
27.6.13 15:20

Nefér jednání kamarádky-jak byste reagovali?

Předně se omlouvám, že anonymně, ale popravdě i když se to asi nebude zdát-situace, kterou zde budu popisovat mi není moc příjemná, připadám si jako pitomec a nechci být za vola veřejně :oops:
Nechci to moc pitvat ani popisovat obšírně, ale začnu asi takto:
Mám kamarádku, která mi před 8mi roky pronajala byt 1+2, protože si na stejném patře koupila po neplatičích byt 1+3…
Tenkrát jsme se dohodly, že jí prostě budu dávat 5.000 na ruku-neřešila jsem a ani po ní nic nechtěla v tom smyslu-kolik za co platím, bylo mi jasné, že je v tom i cca 1.500 její provize…
Během těch 8mi let se „nájem“ prostě částka, kterou jí dávám zvedla o 2 tisíce.
Tu přišla, že se zdražoval fond oprav, tu byl nedoplatek za elektřinu, plyn atd-no popravdě nedoplatky byly spíše pravidelností-největší skokové zdražení bylo před 4mi roky, kdy přišla, že chce platit o 850 korun víc, že se zase zdražil fond oprav a že zvedneme i všechny zálohy…
Už tenkrát jsem říkala manželovi, že jsem asi blbá, když nechci žádný doklad, papír, že třeba to zdražení může dělat jen 500 a já to ani nezjistím :think:
No prostě celé ty roky hrajeme v podstatě hru na schovávanou, nebo na slepou bábu-a jednáme spolu na čestné slovo :roll:
Jenže se mi to trochu vymstilo-jednoho dubnového dne přišla kamarádka s vyúčtováním plynu říkala mi, že mám nedoplatek, protože letos zjistila, ž
e mi
odesílá měsíčně 370 korun jako zálohu, ale mě účtuje jen 110 korun 8o takže rozdíl dělá 260 korun, které jí mám doplatit za dva roky :pocitac:
Byla zrovna u mě moje ségruša…kamarádce jsem říkala, že jí teda moc pěkně děkuju, že si snad dělá srandu, že jsem bez práce, kde ty peníze asi vezmu, že je to její chyba-ona uznala ano je to moje chyba…
Odcházela pak zároveň s mojí ségrou a já se jí ještě ve dveřích ptala, kolik to teda je, protože jsem byla v takovém rozpoložení, že jsem nebyla schopná počítat :zed:
Asi se v ní trochu hnulo svědomí, protože říkala-dáš mi to za 15 měsíců-t. j. minulý rok a leden, únor a březen letošního roku takže 3.900 korun a odečetla 260 korun, protože to jsem měla jako přeplatek…byla u toho i moje ségra-ppočítaly to dokonce spolu a říkala, že jí to můžu splácet a já jí odvětila, že se modlím, abych měla přeplatek za vodné, otop atd…
Ještě další den, když se mi to rozleželo v hlavě, tak jsem šla za ní a říkala jsem jí, že jak mi může účtovat 110 korun za plyn, když jsme 100 platili, když jsem se nastěhovali a pak jsme zálohu minimálně dvakrát zvedaly-pamatuju si, že to bylo jednou o rovnou 100vku a pak ještě 60 korun…
Tušila jsem, že se bude bránit, ale že bude se mnou jednat jak s póvlem, tak arogantně, že jsem kvůli tomu potom doma brečela :oops: samozřejmě nic takového nepřipustila…od té doby už jí nevěřím a můj vztah k ní je v podstatě úplně v háji…dobře řekla jsem si-moje blbost, od teď budu chtít vše písemně, to, že už nemůže člověk nikomu věřit, je smutný, ale halt trpký poučení pro příště :zed:
Teď ale řeším jinou věc:
No přeplatek mám nakonec 8 tisíc, za což jsem šťastná, ale mám takový pocit z určitých indicií, že kamarádka špekuluje, že to bude chtít prostě za ty dva roky-prostě vidí, že máme vysokej přeplatek a bude si ho chtít nechat-určité okolnosti tomu nasvědčují :idea:
Co byste dělaly na mém místě? :kytka:
Podotýkám, že jsem člověk poctivý, férový a kdybych někde něco dlužila a bylo to mým přičiněním, tak ani nepípnu, ale prostě si myslím, že tahle situace je dost nestandardní a hodně nefér vůči mně-vždyť jsem to nemohla nijak ovlivnit, ničím jsem se neprovinila a ještě to jednání kamarádky-to mě dorazilo úplně :,(tím spíš, že kdyby přišel někdo za ní-s tou samou věcí, tak by ho hnala „svinským krokem“…
A hlavně-jak se zachovat, kdyby mi to chtěla naúčtovat za ty dva roky tzn. skoro 7 tisíc-a ne 3.640 korun, tak jak to řekla i před mojí ségrou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15418
27.6.13 15:25

A ty uz mas zajisteny jiny bydleni nebo budes furt u ni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25231
27.6.13 15:25

Ano švára se taky kdysi vztekal, když jsem po něm chtěla nájemní smlouvu, když mu teda najednou máme platit nájem :)
Po kamarádce bych chtěla vidět výpis za plyn, za fond oprav a okamžitě bych chtěla vystavit nájemní smlouvu. Vše bych řešila v klidu a s tím, že chci zachovat přátelskou atmosféru, proto tu nájemní smlouvu, aby nemohlo docházet k nějakým neshodám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
27.6.13 15:27

No co můžeš dělat. pokud nemáš smlouvu tak jí buď dáš peníze nebo můžeš být ráno na ulici.
nechápu jak někdo může bydlet bez smlouvy… holt tvoje blbost a za ní teď musíš zaplatit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11341
27.6.13 15:28

Bez smlouvy ani kuře nehrabe… já bych bez papíru nikam bydlet nešla. Ošulit tě může i rodina. My máme problémy s majitelkou, i když máme na to papír, ale díky bohu že ho mám!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6536
27.6.13 15:28

Ono jak jde o prachy tak se rozhádá rodina natož kamarádky, hele to jsi hazardér platit jen tak na ruku bez dokladu, kdyby pak dělala že jsi jí nezaplatila tak co potom?? a bez smlouvy co kdyby na jednou ze dne na den tě vyhodila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5086
27.6.13 15:31

A nebo si energie převeď na sebe ;)
na druhou stranu by byla blbá, kdyby chtěla pronajímat byt a nic z toho nemít - 7000,– za 2+1 bych řekla je víc než slušná cena (nevím teda odkud jsi)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26100
27.6.13 15:33

Pořešila bych, jak se pohybujou nájmy ve vašem městě a řešila bych to podle toho… Bydlet dál by se mi tam nechtělo, ale třeba u nás by těch 7000/měsíc byl ještě pořád hodně levnej nájem, takže to bych možná ledacos zkousla… :-)

Počítej s tím, že pokud budeš chtít nájemní smlouvu a ona na to přistoupí, nájem se vám zvedne, protože ona bude muset ten příjem danit… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13950
27.6.13 15:35

Když si chceš nechávat přeplatky, musíš taky platit nedoplatky. Ale bez papíru bych jí nedala nic. Tzn. ať předloží vyúčtování, aby sis to mohla spočítat a potom podle toho doplatit. Pokud to bude chtít za oba roky, nic nenaděláš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5502
27.6.13 15:36

A ty máš někde dané, kolik platíš zálohu? kolik z těch peněz, co jí dáváš, je na fond oprav, na plyn, na vodu apod… základem je mít to rozpočítané, jinak těžko můžeš říkat, že platíš takové a takové zálohy… s kamarádkou bych se snažila nějak slušně domluvit na smlouvě, pak bys vyúčtování zrovna viděla… škoda, že si to neudělala do začátku… ono, bez smlouvy po tobě sice těžko může chtít nedoplatek, ale zas tě může v klidu vyhnat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4478
27.6.13 15:37

Domluvila bych se s ni na zakladu za pronajem a energie a vodu bych platila podle vyuctovani, ktere bych chtela videt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.13 15:40

Nechápu oč jde - máš pocit, že 2000 za 8let je moc :roll:? Někde se jen FO platí třeba 2500+energie. Pokud se ti to nezdá, tak jí slušně požádej o smluvní urovnání vztahů, a pak i o písemné vyúčtování od doby podepsání smlouvy, do té doby ale nemáš nárok na nic. Je to smutné, ale je to tak.

@renda81
Bez smlouvy klidně může říct, že jí nikdy nic nedala, a bude muset zaplatit 3roky zpět za užívání věci. Soudně by pak musela dokazovat, že něco platila. Takový nerozum :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Anonymní
27.6.13 15:49

Nájmy tu máme hooodně levné-jsem z Chomutova…třeba v našem baráku mají lidé i v byteh 1+3 nájem okolo 5ti tisíc…to, že kamarádka z toho má provizi, to samozřejmě respektuji, ty bych sem jinak bydlet nešla…
Co se týče nájemní smlouvu-tu mám a mám v ní prostě napsanou tu částku 5.000 s tím, že se prostě bude úměrně navyšovat růstem cen energií atd…na „čestné slovo“ bylo potom to zdražování-ty částky, které mi navyšovala… Řeším tu situaci, že mi kamarádka řekla, že chce po mně 3.640 korun a teď když zjistila, že je 8 tisíc nedoplatek, tak to pravděpodobně bude chtít za dva roky a ne za rok :think: To je celé oč mi jde :idea:
Samozřejmě se na ní chystám, ať mi dá nějaký dodatek, kde bude vypsáno, kolik mi za co účtuje

• Citovat
  • Nahlásit
2642
27.6.13 15:53

Zeptej se jí kolik platila daň z příjmu :-) :-) :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.6.13 16:00
@Syringa píše:
Nechápu oč jde - máš pocit, že 2000 za 8let je moc :roll:? Někde se jen FO platí třeba 2500+energie. Pokud se ti to nezdá, tak jí slušně požádej o smluvní urovnání vztahů, a pak i o písemné vyúčtování od doby podepsání smlouvy, do té doby ale nemáš nárok na nic. Je to smutné, ale je to tak.@renda81
Bez smlouvy klidně může říct, že jí nikdy nic nedala, a bude muset zaplatit 3roky zpět za užívání věci. Soudně by pak musela dokazovat, že něco platila. Takový nerozum :zed:

ProBoha neeee-jsem přeci nikde nepsala, že se mi za 8 let celkové zdražení zdá hodně-toto přeci vůbec neřeším…pointa, kterou jsem tím chtěla říct, že to zdražení a zvyšování bylo vždy na čestné slovo-bez papíru a že ona když mi teď tvrdí, že jí dávám na plyn jen 110 korun, pritom já vím, že je to 260 korun, protože jsme to zvýšily o 100 korun a pak ještě o 60 korun-z původní stovky, tak halt mám smůlu, protože jí nic nedokážu, protože si to samozřejmě nepamatuje…tvrdí mi, že u všeho jsme zálohy zvedly, u jediného plynu ne :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat