Nefér jednání psycholožky kvůli penězům

Anonymní
15.6.21 11:16

Nefér jednání psycholožky kvůli penězům

Ahoj,

prosím anonymně, nemusí všichni vědět kam chodím.

Chodím již dva roky ke stejné psycholožce každý týden. Je to hrazené z vlastní kapsy jak už to často bývá. Byla skvělá, chodil jsem tam rád i po tolika sezeních a měl jsem i nějaký pocit důvěry, bezpečí, opory či jak to nazvat. Oblíbil sem si ji. Bohužel mě teď hrozně šokovala jejím jednáním. Po všech těch sezeních se teď poprvé stalo, že jsem nebyl schopen dorazit kvůli komplikované dopravě. Napsal jsem ji tedy půl hodiny předem, že se moc omlouvám, ale dnes zkrátka nestihnu dorazit. Nikdy se eště nestalo, že bych nedorazil na domluvené sezení, případně by byly nějaké problémy s platbou. Odepsala mi, že to chápe, ale dnešní sezení mi bude muset účtovat i přes mou nepřítomnost v plné výši. Na její obhajobu ano, společnost to má skutečně napsané v podmínkách, ale zřejmě mi od ní dost schází fér jednání a vidím, že jí jde opět jen a jen o peníze a nic jiného. Nečekal sem to od ní, když jsem stálý klient, tak bych čekal trochu pochopení a ne hned shrábnout peníze a měj se. Má už ze mě tolik peněz a stejně je schopna jednat takhle.
Kdybych byl problémový, nedorazil víckrát či tak, tak, neřeknu nic, ale přesto zvlášť v jejím oboru mě neskutečně zklamala. Uvažuji, že tedy už nikdy nedorazím, ale bohužel tím jdu zároveň proti sobě. Přecejenom po těch 2 letech si vytvoříte nějaký vztah, důvěru, zvlášť když mám své psychické problémy. Ale po tomto už ji zřejmě stejně nebudu důvěřovat tak jako dřív.

Myslíte si, že to přeháním, nebo by Vám to přišlo taky přes čáru její jednání? Já si nemohu pomoct, ale hrozně mě tím zklamala.

Díky za názory a hezký den :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16591
15.6.21 11:19
@Anonymní píše:
Ahoj,

prosím anonymně, nemusí všichni vědět kam chodím.

Chodím již dva roky ke stejné psycholožce každý týden. Je to hrazené z vlastní kapsy jak už to často bývá. Byla skvělá, chodil jsem tam rád i po tolika sezeních a měl jsem i nějaký pocit důvěry, bezpečí, opory či jak to nazvat. Oblíbil sem si ji. Bohužel mě teď hrozně šokovala jejím jednáním. Po všech těch sezeních se teď poprvé stalo, že jsem nebyl schopen dorazit kvůli komplikované dopravě. Napsal jsem ji tedy půl hodiny předem, že se moc omlouvám, ale dnes zkrátka nestihnu dorazit. Nikdy se eště nestalo, že bych nedorazil na domluvené sezení, případně by byly nějaké problémy s platbou. Odepsala mi, že to chápe, ale dnešní sezení mi bude muset účtovat i přes mou nepřítomnost v plné výši. Na její obhajobu ano, společnost to má skutečně napsané v podmínkách, ale zřejmě mi od ní dost schází fér jednání a vidím, že jí jde opět jen a jen o peníze a nic jiného. Nečekal sem to od ní, když jsem stálý klient, tak bych čekal trochu pochopení a ne hned shrábnout peníze a měj se. Má už ze mě tolik peněz a stejně je schopna jednat takhle.
Kdybych byl problémový, nedorazil víckrát či tak, tak, neřeknu nic, ale přesto zvlášť v jejím oboru mě neskutečně zklamala. Uvažuji, že tedy už nikdy nedorazím, ale bohužel tím jdu zároveň proti sobě. Přecejenom po těch 2 letech si vytvoříte nějaký vztah, důvěru, zvlášť když mám své psychické problémy. Ale po tomto už ji zřejmě stejně nebudu důvěřovat tak jako dřív.

Myslíte si, že to přeháním, nebo by Vám to přišlo taky přes čáru její jednání? Já si nemohu pomoct, ale hrozně mě tím zklamala.

Nevidím na tom vůbec nic „přes čáru“ - postupovala podle jasně daných podmínek, o kterých jsi předem věděl… a to, že k ní chodíš dlouhodobě, na věci nic nemění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
15.6.21 11:22

Pokud to má v podmínkách, tak to chápu. Ano, bylo by pěkné, kdyby ti to neúčtovala, ale automaticky bych to fakt nečekala.
Psycholožka taky nemůže za to, že jsi to nestihl kvůli dopravě. A za půl hodiny asi nesežene náhradu za tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1531
15.6.21 11:24

Je to tvoje psycholožka ne kamarádka, je to její práce a jen chce to, co je v podmínkách společnosti a ty jsi s tim seznámenej, nevidim na tom nic špatnýho - ty bys taky nepracoval zadarmo jen proto, že už jsi v tý práci dlouho. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22919
15.6.21 11:28

Mně se nelíbí, že Ti účtovala plnou palbu a souhlasím s Tebou. Jsi její stálý klient a ona se nezachovala dobře. Souhlasila bych s nějakým stornopoplatkem maximálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3559
15.6.21 11:29

Má to v podmínkách, ty platěj pro všechny klienty stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
15.6.21 11:29

Připravils jsi ji o peníze a o čas, které mohla věnovat sobě, nebo jinému klientovi. Je to holt smůla, ale je naprosto v právu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7359
15.6.21 11:30

Těžko během 30ti minut za tebe sežene nahradu. Prostě zaplatíš její čas který by stebou strávila. Co je na tom nefer, a k nepochopení? Jakože k ní chodíš dva roky, tak ti má odpustit sezení zadarmo? Ty nejsi kamarád, ale její pacient. Myslím že byses měl dál léčit u někoho jiného, očividně ti to moc nepomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
15.6.21 11:30

JEji jednání je naprosto fer a zcela adekvátní situaci. Maji to v podmínkách, věděl jsi to, ntal nevím, proč se ti to teď nelíbí. Je to logické. Za půlhodinu za tebe už náhradu nesežene. Měla by tam snad sedět zadarmo, jen proto, že už k ní chodíš dlouho? Není to tvá kamarádka. Já jsem chodila na soukromé rhb a bylo to stejne. Omluva nejpozději den předem. Pokud později, platba se nevraci a termín nelze nahradit. Pokud by se to stalo víckrát, vyřadili by mě. Nemáš se proč rozčilovat, vše je přesně tak, jak má. Chápu, že tě to st e za dopravu nemůžeš, ale to ona taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
15.6.21 11:31

Psycholožka je v právu a ty jsi vedle jak ta jedle. Ona nemůže za to, že jsi to logisticky nezvládl. Měla kvůli tobě volnou hodinu, o kterou nestála, těžko by za tebe našla náhradu. A přes to nejspíš v ordinaci seděla. Navíc to má v podmínkách. Opravdu řešíš kravinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7359
15.6.21 11:31
@Klopotkova píše:
Mně se nelíbí, že Ti účtovala plnou palbu a souhlasím s Tebou. Jsi její stálý klient a ona se nezachovala dobře. Souhlasila bych s nějakým stornopoplatkem maximálně.

Zachovala se tak jak to mají v podmínkách. Těžko si půl hodiny předem bude shánět dalšího pacose.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1419
15.6.21 11:32

Nevidím na tom nic „přes čáru“. Ona nájem ordinace, své účty atd. musí platit stále. To že ty jsi to kvůli dopravě nestihl je sice nemilé, ale není to její problém :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
968
15.6.21 11:33

Přesně tak, nechápu proč zklamání. Spíše to možná vypadá na tvůj nezdravý vztah k psycholožce. O podmínkách jsi věděl, podmínky byly dodrženy, kde je problém? Že jsi čekal něco nad rámec? Není to tvoje kamarádka, váš vztah je jednak čistě obchodní a jednak na úrovni terapeut-klient, nic víc.
Napsat, že „jí jde opět jen a jen o peníze a nic jiného“ je podle mě nefér a znakem toho nezdravého vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22919
15.6.21 11:34
@mackA159 píše:
Zachovala se tak jak to mají v podmínkách. Těžko si půl hodiny předem bude shánět dalšího pacose.

Podmínky jsou jedna věc, ale trochu lidskosti i vzhledem k jejímu povolání by ji nezabilo. Měla do toho zahrnout nějaký stornopoplatek, ne si účtovat plnou palbu, to beru za vyčůranost, podmínky, nepodmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
15.6.21 11:37
@Klopotkova píše:
Podmínky jsou jedna věc, ale trochu lidskosti i vzhledem k jejímu povolání by ji nezabilo. Měla do toho zahrnout nějaký stornopoplatek, ne si účtovat plnou palbu, to beru za vyčůranost, podmínky, nepodmínky.

Ono když něco zrušíš na poslední chvíli, tak se prostě plná palba platí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat