Nefrologie - jak probíhá vyšetření?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 02.01.17 21:36
Nefrologie - jak probiha vysetreni?

Hezky vecer :mavam:
Absolvovala jste nektera se svym ditetem vysetreni na nefrologii/urologii v nemocnici? Mozna nas to ceka kvuli opakovanym zanetum. Jeste cekame na vysledky z laborky, tak uvidime, jak dopadnou. Delaji se vysetreni v narkoze nebo ne? Popr. zadaly jste ji pro dite? Dekuju za zkusenosti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

bublinek
Kelišová 5112 příspěvků 02.01.17 21:45

Nevím jak staré je dítě, chodime s dcerou od narození. Na obou se dělá ultrazvuk, bez anestezie.
Moč se nosí taky, dělají prý jiná vyšetření.
Jednou jí cévkovala dr, taky za „vědomí“, celé to trvalo do 5min.
Byla i na scintiografii, to je naplnění močového měchýře cevkou a když začala močit, tak jí snímkovala, jestli není reflux.
Mělo být ještě jedno vyšetření, ale výsledky měla dobré, tak jsme už domluvily jen kontroly.
Je sledována pro možnou rozšířenou pánvičkou.

alisekR
Kelišová 5171 příspěvků 02.01.17 21:49

Ano, dceři bylo skoro 8 měsíců, byly tam s námi děti různého věku…pokud se dělá MCUG, tak se do močového měchýře napustí kontrastní látka a pak se rentgenuje. Naše malá to zvládla bez narkozy, ale byla malá, u chlapečků kolem roka dávali narkozu, je tam větší riziko porušení močové trubice a tak radši uspali. Zálží taky na nemocnici, někde se s tím moc nepářou. My měli štěstí na skvělého přimáře, který si to dělá sám a byl na děti opravdu úžasný. Mohla jsem být na tom sále celou dobu, do okamžiku, kdy jí potřebovali zrentgenovat, to jsem vyběhla za dveře a hned zas zpět pro ní. Byli u toho 3 lékaři. Mám za to, že když si zavoláš do nemocnice kam jdete, budeš poučena, co vzít sebou a co vás čeká…záleží jaká vyšetření už máte za sebou. Nám to MCUG dělali po zánětu ledvin v 5 měsících, kvůli podezření na Vezikoureterální reflux ledviny. Ale opravdu nevím, jaké vyšetření vás čeká.

bublinek
Kelišová 5112 příspěvků 02.01.17 21:53
@alisekR píše:
Ano, dceři bylo skoro 8 měsíců, byly tam s námi děti různého věku…pokud se dělá MCUG, tak se do močového měchýře napustí kontrastní látka a pak se rentgenuje. Naše malá to zvládla bez narkozy, ale byla malá, u chlapečků kolem roka dávali narkozu, je tam větší riziko porušení močové trubice a tak radši uspali. Zálží taky na nemocnici, někde se s tím moc nepářou. My měli štěstí na skvělého přimáře, který si to dělá sám a byl na děti opravdu úžasný. Mohla jsem být na tom sále celou dobu, do okamžiku, kdy jí potřebovali zrentgenovat, to jsem vyběhla za dveře a hned zas zpět pro ní.Byli u toho 3 lékaři. Mám za to, že když si zavoláš do nemocnice kam jdete, budeš poučena, co vzít sebou a co vás čeká…záleží jaká vyšetření už máte za sebou. Nám to MCUG dělali po zánětu ledvin v 5 měsících, kvůli podezření na Vezikoureterální reflux ledviny. Ale opravdu nevím, jaké vyšetření vás čeká.

Tebe poslali pryč? Já tam byla a bavila dceru celou dobu. A taky byla asi roční, tak nevím jestli by se neodcevkovala :lol:

Tamtama
Extra třída :D 11779 příspěvků 02.01.17 21:53

My byli kvůli počůrávání přes den, ale dělali mu jen UTZ

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 02.01.17 21:54

Dceři jsou 2 roky a žádné vyšetření nemá za sebou. Chci věřit tomu, že tam nebudeme muset, ale nevím, nevím :? Bojím se, aby to nebylo něco bolestivého a abych tam u toho mohla být s ní…

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 02.01.17 21:56

Jinak vlastně ano, má za sebou sono, to dopadlo v pořádku.

Kriss Tina
Kelišová 5448 příspěvků 02.01.17 22:00

Ja chodila na nefrologii jako mala a pamatuju si ze mi akorat vzdycky vzali krev a pak mi udelali sono, nic neprijemneho.. na urologii nevim jiste, pracuje tam mamka, pokud vim tak zadny bezny vysetreni se v narkoze nedela, prohmataji bricho, maximalne zase to sono…

bublinek
Kelišová 5112 příspěvků 02.01.17 22:03

Opakovaný zánět močového měchýře? To sono u urologa bylo? Možná budou chtít udělat ten MCUG, ale je to nebolestivé, tvrdí dr. Vycevkují a pak musí ležet a nechají naplnit a vyčůrat. U dcery se to stihlo 2×.
Možná má kratší močovou trubici a bude náchylná.
Nebála bych se. Pokud budeš Ty v pohodě, bude se cítit i dcera dobře. Ať to dobře dopadne.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 02.01.17 22:06

@bublinek jj, opakovaný zánět močového měchýře. Takhle, měla ho „pouze“ dvakrát, ale hned do měsíce a teď cca dva týdny po tom druhém si opět stěžovala na čůrání. Takže čekáme na tu laborku a doktorka nás prý kdyžtak pošle do tý nemocnice. Sono bylo u urologa a tam je to v pořádku. Nedokážu si právě nějak představit, že by ji měli cévkovat a ona u toho v klidu ležet. Ale člověk je pak možná překvapený, co děti zvládnou…

bublinek
Kelišová 5112 příspěvků 02.01.17 22:22
@Pomka píše:
@bublinek jj, opakovaný zánět močového měchýře. Takhle, měla ho „pouze“ dvakrát, ale hned do měsíce a teď cca dva týdny po tom druhém si opět stěžovala na čůrání. Takže čekáme na tu laborku a doktorka nás prý kdyžtak pošle do tý nemocnice. Sono bylo u urologa a tam je to v pořádku. Nedokážu si právě nějak představit, že by ji měli cévkovat a ona u toho v klidu ležet. Ale člověk je pak možná překvapený, co děti zvládnou…

nemusí jí přímo uspat, ale jen „oblbnout“, ale nevím jestli by to mohli dělat ambulantně, pokud by jí zklidňovali, asi by to bylo na příjem. ALe to je na zvážení a domluvě s dr.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 02.01.17 22:29

@bublinek o tu hospitalizaci mi nejde, ale spíš jsem nervozní z těch vyšetření, co tam probíhají. Třeba plaším dopředu a nebude to potřeba, ale mám blbý tušení a to jsem měla i u těch předchozích zánětů a vždy se to potvrdilo, takže uvidíme.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 02.01.17 22:30

Každopádně děkuju, jsem trochu klidnější. Nejspíš tam za „nejhorší“ vyšetření to cévkování… :)

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 02.01.17 22:57

My se synem 3,5 roku máme za sebou měsíční hospitalizaci s nefrologickými problémy. Došlo zejména ale na odběry krve, sběry moči, příjem a výdej tekutin. Došlo na cévkování, které proplakal a následně se poblinkal. Odběry moči na povel mu naštěstí nedělají problémy.
Posléze došlo i na biopsii ledviny, kterou dělali v narkoze.

To čůrání po naplnění močového měchýře a snímání jsem pro změnu zažila já jako malá. Nejhorší na tom bylo, že se mnou nebyla maminka. Jinak cévkování bylo nepříjemné, ale pak už to nic nebylo. Jo ještě mě vadilo, že všichni čekali, až se vyčůrám :D Spíš psychicky si to nesu :)

Azzii
Stálice 71 příspěvků 02.01.17 23:52

Muj syn prosel nekolika vysetrenimi na nefrologii v Motole. Podle me vas poslou na MCUG - Ultrazvuk s cevkovanim a kontrastni latkou. Cevka je na tom opravdu to nejhorsi, ale u holcicky to tak zle urcite nebude. Muj syn to mel bohuzel slozity diky zuzene predkozce. Pred cevkovanim potrou jakousi vodickou, ktera by mela trosku znecitlivet, ale tezko rict, jestli to nejako pomaha.. U snimani byt muzes, pokud nejsi tehotna. Zjistili mu tal refluxy. Mel 2 roky a zvladal to mnohem lip nez na predeslem v 1 roce. Byli jsme pak i na izotopovem vysetreni, kde se zjistuje funkcnost ledvin (syn mel 1 zakrnelou, coz poznali na sonu, ktere je u vas ok) a tam je neprijemne zavedeni kanyly do zily, aby mu mohli vstriknout latku a pak se 20 min nesmel hybat a pruchod latky snimala infra? kamera, pak chvilka prestavka a pak jeste jednou, ale uz ne tak dlouho, tusim 5 min. Nejhorsi bylo ho udrzet v klidu. Tam taky nesmi tehotne. Narkozu nam nikde nenabizeli. Moc vam drzim palce a jak uz tu bylo psano, snaz se byt, aspon na oko, pri vysetreni v pohode. Uplne chapu tve pocity..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak Babiš ml. psal o Protopopových? Jí nedůvěřuji, ten Rus se mi smál!

Kauza Čapí hnízdo a Andrej Babiš mladší hýbe celou veřejností i politickou... číst dále >

Před rokem bubeník Mirai pohřbil ženu (†26), dnes má jinou? Otci zesnulé se to nelíbí

Je tomu více než rok, co bubeník kapely Mirai Šimon Bílý přišel o svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >