Nefunkční Estivillova metoda

18
7.8.13 11:14

Nefunkční Estivillova metoda

Ahoj holky :( mám problém, máme 16m chlapečka, má epilepsii, dlouhou dobu jsme trávili v nemocnici a od té doby nechce usínat sám :( zezačátku jsem to neřešila, nevadí mi uspávat, naopak se ráda tulím, ale došlo to fakt daleko a on téměř nespal, byl přetaženej a to nespaní a celková únava mohla zhoršit jeho stav :( doktorka nám poradila Estivillovu metodu, že i když nesmí plakat, tak je to pořád lepší, než nespat :/ šli jsme tedy do toho, že za 3 až 7dní bude usínat sám a spát celou noc… bohužel se nestalo :( dnes je to 11tý den a pořád před usnutím pláče, někdy jen pár minutek, někdy i hodinu :( a v noci se stále budí…
Nechci couvnout, protože bych už nikdy nenískala autoritu, on je hodně senzitivní a vyčůranej :( ale nechci ho zbytečně mučit :( Nevím co mám dělat :(((
Nemáte někdo podobnou zkušenost? že třeba vaše dítko potřebovalo delší dobu?
Díky za rady a názory :)
Bohužel, uspávání není řešení :( spát prostě musí dobře :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14857
7.8.13 11:26

Kolik mu je? Nejaky ritual zklidnujici pred spanim mate? koupel, masáž, pokud je větší pustila bych na usinani CD s nějakymi ukolébavkami, pohádkou, kazdý den stejný rezim. Mazlíčka na spaní. Dávat bacha, aby se nepretahl.

Jinak bych asi dal pokracovala v chozeni, pokladani, pohlazeni a ujisteni, ze ho maminka moc rada, ale ze je noc a ma spinkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Andromeda2211
7.8.13 11:33

A nemůže právě epilepsie způsobovat jeho nespavost? Můj blízký příbuzný to takto má. Je to vlastně začarovaný kruh - kvůli epi nemůže spát a nedostatek spánku může způsobit záchvat…

• Nahlásit
  • Citovat
18
7.8.13 11:38

@suik je mu 16 měsíců, rituál máme, přesně dodržujeme… vím, že se nesmí přetáhnout a dávám na to pozor… Fakt mě to ničíííííí!!! nevím jak dál :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
7.8.13 11:40

@Andromeda2211 je teď kompenzovaný, EEG má krásný, ale právě se furt bojíme aby se záchvaty nevrátily :( byli jsme 2 měsíce v nemocnici protože na nás nezabírala žádná klasická léčba :( Vždycky musíme mít něco extra :( chjoooo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
7.8.13 11:44

@Sepulturka :( tak bych asi vydrzela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
7.8.13 11:50

@suik Moc děkuju :)
snad už to brzy pochopí :( fakt nevim co je špatně :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
7.8.13 11:53

Jeste me napadlo, co byt s nim, jako neuspavat, ale byt vedle postylky - a ozkousela bych kdo z vas se na to lepe hodi. Syn nekdy taky dela peknej cirkus a kdyz si tam jde sednout manzel - sedi na zemi a dela ze spi, tak zacne brzo norovat a usne, u me to nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
7.8.13 12:10

Jak pise @suik, zkusila bych manzela, nekdy to zabere.
Pak bych vyzkousela sedet u postylky, ale nekoukat na nej. V nejake diskuzi jsme to resili a jedna mamca ta poslala super odkaz, najdu ti to.
A proc nefunguje uspavani s tebou? Dela bugr? A jak dlouho to nefunguje? Nema toho spanku treba moc na druhou stranu? Me se mala (13mes) po dvou dennich spancich hrozne budila a dlouho usinala. Stahla jsem ji to na jeden a spi do minuty. Jestli to neni tak, ze se moc bojis ho pretahnout, takze mu radeji toho spanku dopravas vic nez potrebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
7.8.13 12:15

Tady je ten odkaz http://m.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
7.8.13 12:27

@petulatko spinká jednou, občas cítím, že je to málo :( že si mrní ksichtík už v 5 třeba… a pak je přetaženej :( když jsme uspávali tak řádil a uspávali jsme 3 i 4 hodiny a pak byl za hoďku vzhůru a do pěti do rána… pak konečně usnul a a vzbudil ho taťka když vstával, tak pak taťka spal v obýváku, já s malym v posteli, vyžadoval mojí ruku, budil se co půl hodiny, za noc vypil třičtvrtě litru kaše… to fakt nešlo :(
Teď jako spí v noci líp, ještě se teda tak třikrát vzbudí a 200kaše vytahne, ale takňak to lepší je, ale to usínání… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
7.8.13 12:36

@petulatko děkuju za odkaz :) bulím u toho jak malá… asi vyzkoušíme!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
7.8.13 12:38

@Sepulturka A co teda ho zkusit dat spat dvakrat za den a vecer ho davat pozdeji. Neusnul by ti treba v tech pet jeste? Na pul hodky a pak ho dat treba az o pul sesate vecer spat. Moje mala tenhle rezim drzela celkem dlouho a bylo to fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
7.8.13 12:39
@Sepulturka píše:
@petulatko děkuju za odkaz :) bulím u toho jak malá… asi vyzkoušíme!

Me to taky rozbrecelo, kdyz jsem to videla poprve  :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
7.8.13 13:03

My s režimem jako takovym bojujeme neustále :( jediný přez co vlak fakt nejede je večerní rituál. V 7 se večeří, koupe, pohraje, přečte pohádka, zaspívá písnička a jde se spinkat… od narození :) až na ty kreténský změny času to funguje. Do nějakejch těch třech měsíců jsme spaní přes den nechávali na něm a usínál prostě sám kdekoli jakkoli :) večer usínal sám :) od 4 měsíce se u něj začala rozvíjet epilepsie a začaly problémy se spaním… potřeboval hooooodně spánku, psychomotoricky stagnoval až šel do regrese. od 6tého do 9 měsíce jsme byli v nemocnici a to bylo všechno špatně… takže nějaký režim jsme začali zavádět až od 10měsíce, kdy si po té dlouhé době zvykl zase doma… chodil spát v 9 ve 2 a v 8 mezitím jídlo podle toho jak se vzbudil… nikdy nám jídlo nevycházelo na stejný časy :( protože jeden den spal dvě hodiny a další půl hodiny… když už nechtěl spát v 9 tak jsme zavedli nový režim, chodí spinkat v 11 a v 8, když nám náhodou usne v autě odpoledne tak je průšvih :( kvůli epi ho nesmíme budit, takže čekáme až se vzbudí sám a pak není unavenej v 8… a odsouvat večerní usínání na dýl než na tu 8 mi už přijde moc :( fakt se snažím, ale on prostě proti všem těmhle věcem protestuje! :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama