Negativní a vzteklý syn vs babička

5
4.2.16 12:52

Negativni a vztekly syn vs babicka

Ahoj holky. Jsem tu nova a prosím o radu. Mám syna kterému jsou čerstvé 2 roky a 3 měsíční miminko. 2 lety syn začal byt strašně negativní. V noci s budí ze spaní a řve NE. Když na nej někdo promluví tak odpoví pouze ne s občas se u toho valí po zemi. Před tím něco málo žvatlání s ted nemluví vůbec. Toto období trvá tak půl roku. Nemyslím si ze ma souvislost s narozením druhého syna. Nepřijde mi ze by extra žárlil. Bojím se každé návštěvy co provede a nejvíc tchyně. Stále poslouchám jak je strašný a to dost bolí. Nemá s ni vztah. Ona očekává ze tam přijdeme s on bude ve 2 letech sedět a koukat. Chce si ale hrát s ona si ho nevšímá. Pouze kvuli jídlu. Pěkné ji s u ni mu chutná tak to je podle ni jeho jediná pozitivní vlastnost. Mate některá zkušenosti s takovým negativním jednáním a vztekem? Když není po jeho tak začne rvát. Odvádění pozornosti pomáhá ale musí přece vědět ze děla něco špatně… Když se jdeme podívat napr na rolbu a Mama řekne ze se jde tak by měl poslechnout a ne mít hystericky záchvat. Co jste s tim dělaly? Na zadek nepomáhá. Kdy to u vás přešlo a jak jste si to chování obhájily před okolím? Když řeknu ze je to normální tak okamžitě slyším ze není apod. K psycholozce se mi nechce. Na tu to snad ještě není… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

302
4.2.16 12:57

Ahoj, moje dcera ve dvou letech taky takhle obcas vyv
adela, chtela prosadit svou. myslim, ze je to uz trochu období vzdoru.nic moc nepomaha.zkus mu dat dve moznosti, at ma pocit, ze si muze vybrat..pak rozhoduje jakoby za sebe a treba nebude vse tak odmitat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15529
4.2.16 13:00

Když čtu, že přestal žvatlat/mluvit a trvá to už půl roku, tak ve mně zabliká „nejspíš další náhodná časovou souvislost s očkováním“.
Jestli je extrémně vzteklý, tak může mít málo hořčíku (dostatek hořčíku v těle je nezbytný pro zvládání emoci). :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3977
4.2.16 13:00

@EvaSm normální období vzdoru, vic za tim nehledej. Prejde to.Na tchyni kašli, mam něco podobného, oba synove ji privitaj a jelikoz ona sedi u kavicky a hrat si s nima nechce, tak ji ignorují. A samozrejme podle tchyne jsou spatne vychovani, ze se nejdou pomazlit na povel. Druha babi a deda s nima lumpaci a maji zájem a je to uplne něco jiného, to je zase řev, když jdou domů :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13374
4.2.16 13:01

@EvaSm má období vzdoru, časem to přejde. Slova tchýně pouštěj jedním uchem tam druhým ven. Oni už dávno zapomněli, že my jsme taky takoví byli, mě moje máma taky vždycky tvrdí, že my jsme tohle a tamto nedělali, ale podle mě to už fakt vypustila z hlavy. Tchán zas má pocit, podobně jako tvoje tchýně, že 2 leté dítě má vydržet celé odpoledne sedět na místě a ani se nehnout :zed:
K psycholožce klidně zajdi, řekne ti, že je to normální ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15549
4.2.16 13:04
@alifie píše:
Když čtu, že přestal žvatlat/mluvit a trvá to už půl roku, tak ve mně zabliká „nejspíš další náhodná časovou souvislost s očkováním“.
Jestli je extrémně vzteklý, tak může mít málo hořčíku (dostatek hořčíku v těle je nezbytný pro zvládání emoci). :nevim:

Jako že by to mělo mít souvislost s MMR vakcínou, která se dává obvykle v roce a půl? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
4.2.16 13:07

Asi si začíná prosazovat svou a taky se asi vyrovnává se ségrou, ne? :think:
JE to normální. Jak jinak se má naučit, kdy bude po jeho a kdy ne? Jak se má naučit zpracovat, že už to není jako u miminka, kdy zabrečí a maminka skáče, krmí, přebaluje (což je teda u mimina v pořádku!)?

U nás to teda nebylo až takové drama (holka, jedináček). Když už jsem dala pokyn, tak jsem trvala na splnění, i kdybych dítě měla nést k té rolbě (když použiju příklad) v zubech. A velmi pečlivě jsem zvažovala, jaké pokyny vydám, abych si ty zuby zas moc neponičila :) A tiše jsem si opakovala, že do osmnácti to snad dělat nebude…

Před okolím jsem se neobhajovala, proč taky. Tchyni bych zkusila zatím přesměrovat na miminko, to se nehejbe, tak by jí to mohlo vyhovovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3418
4.2.16 13:15
@Kakika píše:
Jako že by to mělo mít souvislost s MMR vakcínou, která se dává obvykle v roce a půl? :think:

Ty nevíš, že za VŠECHNO může očkování? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
4.2.16 13:16

Ahoj, zrovna jsem o tom četla kapitolu v knize Zkoušeli jsme všechno. Tam to nazývají období dětského ne a je to zcela přirozená součást vývoje ;) potřebuje se zacit vymezovat jako osobnost. Věřím, ze je to o nervy, ale vydrž přejde to. Jak psaly holky dala bych vzdy vybrat ze dvou možnosti. Na tchýni pec moje je taky desna. Btw nechápu potřebu hledat za běžným vývojem mozku reakci na očkováni :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2116
4.2.16 13:17

Náš mladší je také nervák a vztekloun, ale právě u babiček je jako jiné dítě a poslouchá na slovo. :-) Nechává si to asi na doma…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3977
4.2.16 13:17
@Terina89 píše:

Ano, přesně :potlesk: za všechno může jen a jen očkování :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15549
4.2.16 13:20
@Terina89 píše:

Za VŠECHNO jistě ne, ale pokud je nějaký výrazný propad po očkování (najednou přestane žvatlat a mluvit), tak tam bych vinu hledala.

Jinak mi to ale přijde jako běžné období vzdoru.

Mmch, sama mám dítě s poruchou autistického spektra, očkování má a po očkování žádné změny neprobíhaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
4.2.16 13:29

@dalimil tak není babička jako babička :) a ta zakladatelčina se právě vyskytuje u ní doma, jestli to dobře chápu.
Jinak to znám - doma na zabití, venku svatozář…zlatovlasý andílek s copánky… obávám se, že zrovna tohle jí do těch 18 klidně vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
4.2.16 13:36

Spíš než negativismus syna, kterej je v tomhle věku úplně normální, bys měla řešit negativismus tchýně vůči tvému synovi. Mmch mě někdo říct, že je syn strašnej a myslet to vážně, tak mu udělám pápá (tomu člověku, ne synovi) :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15529
4.2.16 15:38
@Kakika píše:
Jako že by to mělo mít souvislost s MMR vakcínou, která se dává obvykle v roce a půl? :think:

Přičítá se to hlavně MMR, ale může nastat i po hexe. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama