Negativní dopad darování vajíček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.17 08:34
negativní dopad darování vajíček

Ahoj.
Vím, že se na mě určitě vrhne několik lidí opačného názoru. Ale i s tím počítám.
Jen chci napsat vlastní zkušenosti s darováním vajíček a tím pomoci někomu s rozhodováním.

Byla jsem celkem 4×. Třikrát to bylo v pohodě, ale to poslední zkazilo snad vše, co mohlo.

Během stimulace bylo vše ok. Ale po odebrání jsem měla šílené bolesti a pobyla si v centru o něco déle. Dozvěděla jsem se, že se mi přetočil vaječník a museli mi ho srovnat. Navíc se rozjel OHSS po odebrání velkého množství. Začala jsem do sebe cpát silné léky, aby se dalo tělo dohromady. A ač se zdálo, že je již vyhráno, nebylo to tak.

Během necelých 2 let jsem nabrala téměř 30kg navíc, i když jsem sportovala, jedla zdravě. Zkrátka se zbláznily hormony a nešlo s tím nic dělat. Začala jsem být hodně nešťastná.

Později přišlo snažení se o miminko. Ať jsme dělali cokoliv, vůbec se nedařilo. Po vyšetření u Dr. mi bylo sděleno, že máme čas do konce roku a poté jsme odsouzeni k tomu být na druhé straně - a čekat až nám někdo s otěhotněním pomůže. Naštěstí nad námi někdo stál a necelý měsíc před koncem roku jsem zjistila, že čekám miminko. Bylo to jako obrovský zázrak!

Během těhotenství jsem místo přibírání hubla a lékařům se to nelíbilo. Při příjmu k porodu jsem měla nakonec přesně o 1kg víc, než před otěhotněním. A to musím zdůraznit, že miminko nebylo žádný drobek - témeř 4250g. Z porodnice jsem odcházela o 10kg lehčí. A tím pádem o 9kg méně, než když jsem těhotná nebyla. Tělo naprosto zničené. Ale já byla šťastná s nadějí, že zas budu hubená a že se mi třeba hormony srovnaly.

No a teď? Nyní jsem po porodu necelých 5 měsíců a už mám zase všechno zpátky a jsem jako před porodem. A to jsem nasadila zdravou stravu, hodně pohybu a kolem miminka si taky zrovna neodpočinu abych si v klidu sedla a válela se.

Čekám, co bude dál. Kam až to dojde…

Nikdy mě nenapadlo, že bych zrovna já mohla takhle dopadnout. Když na to chodí tisíce holek a nikomu se nic nestalo. Proč tedy zrovna mě ano? Nemyslela jsem na to, že tu jednou budu potřebovat pro někoho tolik být jako pro vlastní dítě, a ted mám obavy, abych tu pro něj skutečně byla v plné síle.

Promyslete si to, nic není zadarmo. Peníze za to skutečně nestály a zdraví je jen jedno. Nové vám už nikdo nedá.. bohužel :(

Přečtěte si článek: Postup při darování vajíček

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 5425 příspěvků 01.12.17 08:39

Klidně ať jsem tu za sobce, ale do tohohle bych nikdy nešla. Ani ty peníze by mi nestály za to nad tím přemýšlet. Je to risk se zdravím a z mého pohledu blbost. Zvlášť pokud žena ještě nemá vlastní děti.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2276 příspěvků 01.12.17 08:39

Já teda překvapená nejsem a líto mi tě taky není, takhke si hrát s vlastním zdravím a ještě takhle opakovaně. Negativních zkušeností je plnej internet, chce to číst a nevidět jenom ty peníze za prodej vlastního genetického materiálu. Máš problémy, kila nahoře a ještě klidně i X desítek biologicky vlastních dětí, výhra v loterii. Každopádně třeba tato tvá zkušenost pomůže jiným ženským se rozhodnout. Ať tak či tak.

Kakika
Extra třída :D 14797 příspěvků 01.12.17 08:43

Je mi líto, jak jsi dopadla. Jsem tedy udivena, že CAR přijímá dárkyně, které nemají ještě ani vlastní děti. Vím, že dárců je málo, ale opravdu je jich tak málo, aby brali i bezdětné? O darování jsem uvažovala. Ale určitě bych nešla opakovaně. I jednou je to pro tělo opravdu záhul a dělat to rovnou 4× bylo opravdu zahrávání si.

Kralikcek
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 01.12.17 08:46

@lachtanice86 nechce se mi hledat, tak se zeptam, kolik vlastne to darovani, ikdyz jw to prodani, vajicek stoji?

XYZ1234
Kecalka 496 příspěvků 01.12.17 08:47

Ani nevím, kolik se za to platí :nevim:
Pro mě jsou už všechny akce kolem asistované reprodukce hodně na zvážení. Mám děti přirozenou cestou a myslím, že kdyby byly problémy s otěhotněním, tak bych neváhala, ale všechny ty stimulace nebudou vůbec nic přirozeného a zcela jistě zvyšují všemožná rizika třeba onkologických nemocí v budoucnu. Abych mohla mít vlastní děti, zřejmě bych neváhala, ale pro peníze ani náhodou. Možná kdybych se rozhodla pomoci někomu v okolí, tam bych to ještě zvážila, ale anonymně pro peníze si neumím představit tu finanční tíseň, která by mě k tomu dohnala.

Zakladatelko - dala jsi svému tělu hodně zabrat - 4× stimulace a odběry a pak těhotenství. Stačí to těhotenství, to je samo o sobě záhul. Jsi 5 měsíců po porodu, tak tomu dej čas a už buď na sebe opatrná a věřím, že se to časem srovná. Já po první těhotenství byla fit za rok a po druhém, kdy už jsem byla starší, tak jsem se fyzicky jakž takž cítila až snad za 2,5 roku.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 2 inzeráty 01.12.17 08:48

@Kralikcek Asi 25 tis, jak kde.

Kakika
Extra třída :D 14797 příspěvků 01.12.17 08:48

@Kralikcek je to variabilní, ale udává se, že některé CAR dají až 25 tis.

arada
Extra třída :D 10974 příspěvků 01.12.17 08:48

Cos čekala? Necháš do sebe rvát hormony pro pár korun a pak se divíš? Smutné je, že většina tobě podobných nedaruje vajíčka z důvodu pomoci, ale pro svůj svůj prospěch. Pak je ta daň na místě. Ty už víš, že nic není zadarmo, tak snad se tvé následovnice poučí.

Příspěvek upraven 01.12.17 v 08:50

lolink
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 01.12.17 08:49

V jedny diskuzi se holkám tleská za to, že někomu tohle umožní. V této jí budeme nadávat? To snad ne… Byla jsi u dr. na vyšetření hladiny hormonů, předpokládám? Jak to řeší oni? Jak jsi na tom s hormonální rovnováhou teď?

Kralikcek
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 01.12.17 08:50

Ja nekde cetla, ze se smi prodat vajicka jen 3× :think:.

A jak dlouha je doba mezi odebranim?

Treba se zmenily podminky :nevim:.

Ale 4× mi osobne prijde opravdu dost.Kdyz si vzpomenu jen na antikoncepci a vykyvy vahy pri uzivani minimalnich hormonu v ni, tak si neumim predstavit jak bych vypadala po odebrani vajicek :nevim:.

Hlavne at je brzo lip zdravotne :hug: :kytka:

Kralikcek
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 01.12.17 08:52

A ta cena je stejna ikdyz je odebrano jen jedno vajicko? zadne? nebo treba deset?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.17 08:56

Ani to nebylo hlavně o penězích.. darovala jsem také několikrát krev a jsem dlouho zaregistrována jako dárce dřeně. Byla to jen snaha být aspoň trochu užitečná… na vyšetřeních jsem tenkrát bylo a skutečně mám hormonální profil rozhazeny. Po porodu zase bojuju s velmi těžkou anemii, takže teď nemůžu resit i váhu a hormony, stačí že čekám jestli půjdu nebo nepůjdu na transfúze. Opět jako příjemce po tom, co jsem dřív pomáhala. Děkuji těm z vás, kdo umí alespoň trochu pochopit a ne jen urážet.. nikdy jsem holt nebyla člověk, co by myslel sám na sebe. Myslela jsem vždy na ostatní a bylo mi jedno, co bude se mnou.. ale ten malý poklad to holt změnil. I když už pozdě. Myslím, že každý dělá chyby..

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 01.12.17 09:00

Děkujeme za příběh i varování, ale nedá mi to nebýt zase za tu zlou: normální ženská není, s prominutím, tak hloupá a nezodpovědná, aby šla čtyřikrát (!) darovat vajíčka ještě před tím, než má sama svoje děti. Takže tvé situace je mi líto, ale kdo chce kam…

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.17 09:00

Dobře vám tak, všem, které kšeftujete se svými vajíčky… zadarmo by to žádná neudělala, nesnáším ty kecy o tom jak jen chcete někomu pomoci… možná samy sobě do hrobu

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkol v Herbáři, konec na Primě: Rybová bude na složenky vydělávat na Ulici!

Herečka Linda Rybová (42) se nikdy netajila tím, že seriály dělá pro peníze a... číst dále >

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Reklama