Negativní Rh-faktor - jak často Vám berou krev?

1837
19.7.04 13:04

Negativní Rh-faktor - jak často Vám berou krev?

Ahojky, mohla by mi některá z Vás poradit? Mám Rh-faktor negativní, manžel pozitivní. Čekám svoje první miminko a jsem teď ve 22. týdnu těhotenství. U své doktorky jsem byla už několikrát, ale krev na protilátky mi vzala zatím jen jednou, a to jsem ji na to ještě musela sama upozornit. Prozatím byly negativní. Jinak se paní doktorka ani nezajímala, jakou má můj partner krevní skupinu atd. (poslala jsem ho sama k obvoďákovi, aby mu vzal krev). Zajímalo by mě, jak často Vám berou krev a zjišťujou tvorbu protilátek - jestli každý měsíc, nebo jen třikrát za těhotenství? Děkuji mnohokrát!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

338
19.7.04 13:18

Ahoj,
já jsem také rh negativní a manžel rh pozitivní, při prvním těhotentví mi brali krev na protilátky jen 3×, poprvé jsou prý jen málokdy problémy s protilátkama, a ve druhém těh. už je to prý horší, od 30tt mi brali krev každých 14 dní a od 36tt každý týden.Naštěstí vše bylo v pořádku.Pokud se ti narodí rh pozitivní dítě dostaneš po porodu injekci proti tvorbě protilátek.
Přeji pohodový zbytek těhotenství bez potíží.
Lola a spol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.7.04 13:44

Ahojky,
jsem na tom skoro stejně, jsem ve 22 tt a mám rh faktor negativní a partner pozitivní. Zatím mě brali krev pouze 2× a problémy jsem neměla. Je to moje druhé miminko takže po porodu jsem dostala injekci. Přeji pohodové těhotenství.
Issis + Fazolka 22+6 tt

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.7.04 13:53

ahojky,

já jsem poprvé těhu, mám Rh -, manžel+ a krev mi brali na 8 tt, pak mi budou brát na 28 tt, 31 tt a 39 tt. Mám to napsané v těhu průkazu.
pa pa

Brambůrka 13+5 tt

• Nahlásit
  • Citovat
1837
19.7.04 14:15

:) Tak Vám díky, kolegyně v práci mě totiž strašily, že moje doktorka ty odběry zanedbává - já se jí bála na to moc ptát, aby se nějak neurazila. Když to teda ale u prvního mimča tolik nevadí, tak už jsem klidnější. Přeji klíďánkovské těhulkovství i vám :o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
19.7.04 15:06

Ahojky!

Taky patřím k těm,které mají Rh faktor negativní.Dnes už to není automatické,aby lékař zjišťoval krevní skupinu manžela.Ono se totiž může stát,že otcem dítěte není manžel a pak může být vše jinak.Prostě jistota je jistota a lékař by měl k matce RH neg. přistupovat tak,že otec je Rh poz.,tudíž dítě může zdědit Rh poz. po otci.
Tak se taky stalo u nás,Klárka má A+(a je manželova:o)))))))))
Do 24 hodin po porodu se dává injekce s nějakými protilátkami.
A po půl roce dostaneš pozvánku na gyndu na kontrolní odběr na protilátky.
Já měla všechny odběry v pořádku,sestřičky jsem se ptala,co by se dělo,kdyby byl odběr pozitivní.Odpověděla mi,že se s tím nic nedělá,jen se častěji krev kontroluje a při dalším těhotenství se to asi musí víc hlídat.

Ahojky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
19.7.04 18:13

Ahojky,
já teď čekám naše první miminko, ale před rokem jsem potratila v 7tt. Takže tohle těhu u mě berou jako druhé. Po potratu jsem dostala injekci protilátek - tuším Partoglobulin???
Jsem A negativní, manža O pozitivní.
Krev mi brali zatím jednou v 11.tt - a ten vyšel dobře, te´d si to mám sama hlídat na další odběr ve 25.tt a pak říkali, že ještě jednou.
Takže to mám v kalendáři abych na něco nezapoměla.
můj lékař je velmi pečlivý, navíc soustřeD´dují se k němu problematická těhu z celého okresu, tak si říkám, že to tak má být - i když taky mi to připadá docela málo.

Desty a Cipátko , zítra již 15+1tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.9.04 16:24

Ahoj tehulky i netehulky,
jsem take jedna z tech, co ma Rh faktor negativni a partner pozitivni.
Vim jak se postupuje a je to me prvni tehotenstvi, takze doufam ze bude vse OK. Jednu vec ale nechapu. Oba mi rodice jsou Rh pozitivni a ja jsem Rh negativni.
Je i tato kombinace mozna?

Diky za vysvetleni

Bombardino

• Nahlásit
  • Citovat
595
22.9.04 17:16

Na serveru http://www.neonatologie.cz/ se dá zadat krevní skupina rodičů a vyjde možná KS dítěte. Vychází tam i tahle možnost. Ale 100% by to řekl asi doktor.
Nebo se zeptej maminky. :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
22.9.04 20:13

Ahojky holky, predevším Bombardino.
Je tojiž nějakou dobu, co jsem měla na vejšce genetiku, ale myslím si, že po každém rodiči dědíš geny pro Rh faktor. Oba Tvoji rodiče sdědili po svých jak Rh+, tak i Rh -, z toho výsledně byl celkový faktor Rh +(je dominantní), no a Ty jsi sdědila od každého Rh -, takže výsledně je Tvůj Rh faktor -.
Snad jsem to popsala alespoň trochu srozumitelně. :roll: Jinak taky jsem a Rh-, můj manža je O Rh+, náš syn je A Rh +, protilátky mi braly 3×, po porodu mi také píchali Partglobulin.
Ahoj Kolovka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
22.9.04 23:23

Ahojky!!!

JA i manzel jsme RH -, prvni syn je tedy taky minus(je nas:))).Presto mi v prvnim i ted v druhem tehotenstvi nachazeji nejake protilatky.Je to opravdu zvlastni, protoze dite pluska byt nemuze.Takze vznikaji, prestoze je dite -.

A k tomu dotazu.Kdyz jsou oba rodice +, tak dite muze byt + ale i -.Naopak to nejde.Taky mam rodice + a my se sestrou jsme obe -.

pa holky!!!!

Shirin, sammy a sara(29tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.9.04 08:14

Ahoj,
diky moc vsem za informace.
Ariano, tvuj prispevek jsem cetla jeste vcera vecer a maminka mi stala za zady (nasi tu byli na navsteve). Moc jsme se pobavily tvym komentarem „Nebo se zeptej maminky“.
Nastesti jsem jako kdybych tatovi z oka vypadla, vcetne natury (az je mi z toho nekdy spatne, ze jsem mu podobna fakt ve vsem - i v tom co se mi nelibi), takze jsme se spis vsichni zasmali :D .
Diky moc

Bombardino

• Nahlásit
  • Citovat
595
23.9.04 08:32

Tak to jsem ráda Bombardino. Myslela jsem to jen jako vtip. :lol: :lol: :lol: O mě táta taky nemůže pochybovat, bohužel jsem taky celý on. :? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
23.9.04 14:25

Jsem rh negativní

Ahoj,
jen jsem chtěla říct,že jsem taky negativní,manžel pozitivní.Doktorka po mě rh tatky vědět nechtěla,testy na protilátky mi dělali 3krát a vždy byly negativní..Miminko může mít oba faktory i skupinu 0,což mě dost překvapilo..papa 8O :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.9.04 16:56

Ahoj Shirin,

i když jste oba RH-, mimco muze mit jinou krevni skupinu jako ty, napr. ja mam skupinu 0 a manzel B, obe deti B, takze mam docela slusnou hladinu protilatek proti B. To ovsem neni vubec problem, jako u protilatek proti RH faktoru.

Ahoj Lina

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama