Negativní Rh faktor - těhotenství

8959
9.7.15 13:25

Negativní Rh faktor - těhotenství

Ahoj holky, mám Rh negativní krev a jsem znova těhotná..
U prvního těhotenství mí píchli injekci kolem 28.tt a pak po porodu (syn má Rh+).. Teď mě Dr. poslal do porodnice opět na injekci(jsem 25.tt) a tam na mě koukali jak na zjevení, že si to prý málokdo nechá aplikovat v těhotenství, že prý až po porodu.. Tak jsem z toho jelen a nevím teda co jako.. No každopádně i kdyby mě to píchali, tak prý se to dělá až od toho 28.tt, takže by mě to teprve čekalo..
Jak jste to měli vy? Vím, že po porodu se to píchá pouze v případě, že dítě má rh pozitivní, ale co teda teď? To si mám jako vybrat, nebo jak?:))) Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9.7.15 13:31

@Lejaa Ahoj, mám to stejně, jsem Rh- a obě děti mám Rh+, ale to mi v těhotenství nic nepíchali, až vždy po porodu - narozeni v r. 2009 a 2012 (aby prý nebyl problém v dalším těhotenství). V tomto těh. mi píchali injekci ale už v těhtenství, doktor mi říkal, že se to musí stihnout do 30tt, píchal mi ji přímo on někdy v 29tt (jsem teď 33tt), předcházel tomu jen odběr krve na zjištění případných protilátek. Taky říkal, že nějaké maminky si to aplikovat nenechají, ale že je to nově doporučený postup pro všechny gynekology v ČR :nevim: Takže ano, odmítnout můžeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
9.7.15 13:32

@Lejaa asi ano. Je to celkem novinka. Byla jsem těhotná v roce 2010 a 2012 a to to ještě nebylo. Osobně bych si ani nic pichat preventivně nenechala. Protilátky v krvi se sledují během tehu a než se dítě narodí je to 50:50 že to bude zbytečné. Obě moje děti mají rh- po mně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
9.7.15 13:38

Já právě rodila 2013 a to už mi píchali.. Takže jsem to teď brala automaticky :nevim: Ale vykolejili mě v té porodnici, respektive sestra.. Doktorka mipak jen řekla, že mám přijít teda až za těch 14 dnů :nevim: Jestli mi hlídají protilátky, nemám ponětí.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
9.7.15 13:39

Jsem rh-, manžel rh +. První dítě Rh+, dostala jsem injekci po porodu. Druhé dítě taktéž Rh+, taky injekce po porodu. Třetí dítě pro změnu opět Rh+ :mrgreen:, injekce jak ve 28tt, tak i po porodu. Sestřička u třetího říkala, že je to nově zavedené, že dávají injekci preventivně už v těhotenství. Ale píchali mi ji teda u mého doktora, nikam jsem nemusela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
9.7.15 13:41

Nás ve škole pořád ještě učili že se dává po porodu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
8959
9.7.15 13:42

@Vlkoška
Jo, takže je to tedy novinka:) Jsem ráda, že jsem si to ujasnila:)
No já chodím do porodky se vším, na každé složitější vyšetření, UTZ atd.. Můj dr. tam i pracuje a u nás na vesnici má jen ordinaci, kde je 2 dny v týdnu, tak proto:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
9.7.15 13:44

Jedině by v těch tuším dvojich odběrech přestali sledovat protilátky. Mi to vždycky z toho papíru i vypsali do průkazky. Pokud by byly pozitivní, sledovalo by se to víc nebo řešilo. Ale 50% pravděpodobnost že ta injekce bude zbytečná mi přijde dost. Pokud budu ještě těhotná a nebude to povinné, tak odmitnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
9.7.15 13:44

Také to tak mám, já Rh- a syn Rh+ po otci.Po porodu syna jsem dostala injekci. V dalším těhotenství jsem dostala injekci v 28 týdnu a pak i po vyvolaném porodu, rodila jsem dcerušku co mi zemřela 5dní před termínem. Bohužel injekce nezafungovala jak jsme poté zjistili :( (údajně kvůli tomu, že maličká už nežila a krevní promísení bylo větší než je běžné) Další těhotenství byl velký problém protilátky vysoko už od 15 týdne, velký strach o miminko a co týden kontrola na rizikovce. Každý den kdy byla malá v bříšku byla pro nás obrovská výhra, vidina předčasného porodu víc než hmatatelná a podle doktorů bude výhra pokud dojdeme do 26 týdne 8o naštěstí to dopadlo dobře. Malá šla ven 36+4 císařem - příliš se to zhoršilo a už ji protilátky začali moc ubližovat, následovala silá anémile a hyperbilirubinie se silnou žloutenkou…skoro měsíc v porodnici..naštěstí je malá úplně zdravá..takže já bych si injekci rozhodně nechala dát i v těhotenství. Když vím co se může stát. Nechci strašit - to je jen má zkušenost :hug: držím palce a přeju krásné zdravé miminko :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
9.7.15 13:51

@andelka83 Jsou tam nějaká negativa? Já se přiznám, že mě tehdy ani nenapadlo se zeptat, zda to nemůže mít nějaké vedlejší účinky nebo negativní vliv na plod :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
9.7.15 13:59

Jsem RH DW jako dárce jsem RH+ jako příjemce RH-, gynekolog mě posílal dvakrát krev na speciální vyšetření a tam v těhotenství nechtěli píchat, ale po poodu jsem dostala dvě injekc, malou zapoměli nabrat při porodu byl to rychlý komplikovaný císařský řez malá byla malá takže se na tozapomělo udělat krevní skupinu tak ji nabírali chudinku malou další den solo kvůli tomu. Je po Tatínkoi RH
Jinak bych asi věřila nemocncii než OG co je to za nemocnici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21623
9.7.15 14:01

@Vlkoška netuším. Jen mi to prostě přijde zbytečné, pokud dosud žádné potíže nebyly a nejsou a když je 50% možnost, že dítě je taky rh-.
Ale já mám dvě rh- děti, možná kdyby jedno bylo pozitivní a měla bych pocit, že injekce po porodu nebyla dostatečná a kdyby test na protilátky v krvi nevyšel úplně negativní, tak bych si to v tehu píchnout dala.ale za normálních okolností ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959

@andy31
uf, to je teda síla.. Je mi moc líto, co se vám stalo..
Upřímně jsem do teď věděla prdlajs, co a jak to vlastně dělá..
Tak to si ji určitě nechám dát.. Právě Dr. mi to do žádanky napsal zároveň s žádostí na cukrovkovej test a tu injekci tam napsal červeně že ji mám dostat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Ahoj, nepročítala jsem celou diskuzi. Já jsem RH- a můj syn RH+. Injekci jsem dostala také v průběhu těhotenství a pak po porodu. Měla jsem i červeně označené s vykřičníkem v těhu průkazce, že jsem RH-. NEvím, jestli si to pamatuju přesně, ale tuším, že dr říkala, že při prvním těhotenství se to píchá až po porodu a při druhém už v průběhu. Já měla první těhotenství zamlklé, takže těhu se synem už brali jako druhé. Je to kvůli miminku, aby nemělo nějaký problém s krví. Určitě bych to nepodceňovala a raději si to nechala píchnout. V tomhle případě bych dala určitě na radu lékařů a ne na svůj dojem. Myslím si, že pokud jsi RH- a dítě také, tak se to pak aplikovat nemusí, ale nevím to jistě. Ve většině případů je ale jeden z rodičů RH+ s ten většinou to minusko přebije…snad se vyjadřuju pochopitelně. :-) Hezký den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
9.7.15 14:04

@luciekal
je to FN porodnice v Brně.. Ale můj Dr. v ní taky pracuje, navíc je to doktor s letitou praxí, tak předpokládám, že ví co dělá :nevim: Navíc rodil už mě jako miminko :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama