Negativní screening, ale hraniční hodnota krve

5
10.12.19 18:48

Negativní screening ale hraniční hodnota krve

Zdravím, 8o
Dnes jsem byla u Dr na normální kontrole, kde mi oznámil, že screening vyšel negativně, ale že mam přijít ještě na triple testy, protože jedna hodnota krve je hraniční… Dost mě to rozhodilo, protože před třemi týdny mi na screeningu řekli, že utz je na jedna s hvězdičkou a kdyby byla špatná krev, tak druhý den zavolaji-nezavolali…tudíž sem to brala tak, že je vše ok…Myslíte si, že je důvod se strachovat? Doktor tvrdil, že nic vážného to nebude, ale i tak…Nesetkala jste se s něčím podobným některá? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2981
10.12.19 19:01

@Janika91 ja mam hranicni PAPP-A a screening negativni. Pry to muze byt vada srdce nebo rozstep patere. Takze jdu v 16tt na echo plodu a vic se uvidi na ultrazvuku az casem, az mimco povyroste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20803
10.12.19 19:10

Ano, setkala. Screening negativní, hraniční hodnoty a triple testy pozitivní. Vada se nakonec potvrdila. Určitě doporučuju další vyšetření. Na 99% bude vše v pořádku, ale nevyplatí se to podceňovat. Triple testy se už nedělají jako dřív, ale posuzují se v kontextu s předešlými vyšetřeními.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2981
10.12.19 19:14

@Janli ty jo, tak ted nejsem vubec klidna…muzu vedet, o jakou vadu slo? Klidne do SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
10.12.19 19:21

Tak to jste mě vůbec neuklidnili, mě Dr rekl, že to může být jen něco ne tolik vážného… 😔 Tak jsme se radovala, když bylo vse ok a teď zase strach… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3346
10.12.19 19:29

@Janika91 Já měla nižší hladiny obou hormonů. Ne tak aby vyšel pozitivní screening, ale jedna hodnota byla podlimitní, takže výsledek označili jako atypický. Po opakovaném krevním testu ok. Podstoupili jsme na genetice i opakovane ultrazvuky a vždycky ok. Na invazivních testech jsem nebyla. Je lepší jít na opakovaný test, budeš pak klidnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
10.12.19 20:21

Já mám také na prd hodnoty, akorát naopak, obě vyšší než má být, trojnásobně. Nikdo mi nic nevysvětlil, prej jinak screening negativní, ale kvůli hodnotám jsem šla dnes znovu na krev, jsem v 16.tt. Výsledky za týden u gyndaře, co mi z toho může vyjít nevím, v diskuzích jsem také nic moc nenašla. Samozřejmě mám strach o miminko. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
10.12.19 22:37

Ahoj, jde o to jake ty hodnoty krve jsou, je Dulezity i ten pomer tech hodnot, a hlavne-spojit to s tim ultrazvukem. Tripple testy uz se dnes moc nedoporucuji, je to nepresne cca, 60%zachyt vad oproti prvotrimestralu ktery kdyz je spravne udelany ma zachyt 98%, spis na tom vydelavaji laboratore.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
10.12.19 23:08
@luci.no píše:
@Janika91 ja mam hranicni PAPP-A a screening negativni. Pry to muze byt vada srdce nebo rozstep patere. Takze jdu v 16tt na echo plodu a vic se uvidi na ultrazvuku az casem, az mimco povyroste.

Toto jsem mela taky, pak tripply negativni, pak utz v 22tt taky negativní, vse na svem miste. Takze to nechavam koňovi, instinkt mi napovida, ze mimino bude uplne boží :srdce: zrochu mi vrta, ze to mimino je velike, no ale uvidíme.

Snaz se nepanikarit, ja se po kazdem zvednutem oboci vyhystercim :roll: minule mi na velkem utz napsal vyssi prosvetlenost strev, nutny opakovany utz, ja silela cely vikend- na netu na me vyskocil DS, ze. Muj dr
me pozval, ja fakt na mrtvici a ze pry mohlo mimino byt nevykadene ;) novy utz nic nepotvrdil, takze mimino se pres vikend zrejme vykadilo. Drzim palce y fakt je na sileni casu dost :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
20803
10.12.19 23:13
@luci.no píše:
@Janli ty jo, tak ted nejsem vubec klidna…muzu vedet, o jakou vadu slo? Klidne do SZ.
Šlo o m.Down. Hele, zase neplaš! Tohle se dělá opravdu jen proto, aby se vyloučila i ta mizivá možnost, že by u tebe mohl být problém. Nicméně prostě nedoporučuju nic házet za hlavu a využít všechny možnosti diagnostiky, které naše medicína nabízí. Už jen proto, aby sis mohla zbytek těhotenství užívat bez stresů. :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
10.12.19 23:28

No snažím se neplasit, ale moc to nejde, o miminko jsme se dlouho snažili… Řekl mi jen, že jedna ta hodnota je hraniční, takže doufám, že to nic nebude, ovšem strach a nejistota je desnej :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
10.12.19 23:32
@Janika91 píše:
No snažím se neplasit, ale moc to nejde, o miminko jsme se dlouho snažili… Řekl mi jen, že jedna ta hodnota je hraniční, takže doufám, že to nic nebude, ovšem strach a nejistota je desnej :(

Tak ty tripply budes mit za 2 tydny? Tak uvidis, fakt neplas, jeste jsou minimalne 2 testy a muzes si pozadat o treti. Ale bude to dobre, uvidis :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
5
10.12.19 23:46

Na ty triple testy jdu zítra hned, jsem už 16+0 nebo i víc podle utz na screeningu… Navíc mě doktor už skoro odpalkoval ať neplasim, když jsem se ho ptala znovu co to může znamenat… Jen mě překvapuje ze i ta Dr ze screeningu nevolala kvůli té krvi, když říkala, že volají jen kdyz je něco špatně…tak snad to je fakt jen hraniční.. jinak děkuji moc za odpovědi a útěchu… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2981
11.12.19 08:01
@Janli píše: Šlo o m.Down. Hele, zase neplaš! Tohle se dělá opravdu jen proto, aby se vyloučila i ta mizivá možnost, že by u tebe mohl být problém. Nicméně prostě nedoporučuju nic házet za hlavu a využít všechny možnosti diagnostiky, které naše medicína nabízí. Už jen proto, aby sis mohla zbytek těhotenství užívat bez stresů. :kytka:

Ja byla s druhym na plodovce kvuli riziku Edwardse (nepotvrdil se). Ted mam ta upravena rizika kolem 1:1200, takze jsem v tomhle ohledu v klidu. Populacni riziko je tedy daleko horsi (nejhorsi 1:300). Urcite chci dalsi vysetreni a jsem rada, ze me Dr posila.

Holky, nevite nektera, zda horsi krev ovlivnuje i riziko preeklampsie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2981
11.12.19 08:08

@Janika91 ono to nejde byt uplne v klidu. Chapu te, ale urcite to bude dobre :hug: Ja mam bohuzel ve svem okoli 2 pripady, kdy se na vadu prislo az na 2. screeningu. A to me desi. Kazdopadne vnitrni pocit rika, ze to urcite bude dobre, kdyz doktori neplasili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat