Negativní vyšetření trombofilních mutací a antikoncepce

10.3.21 13:09

Negativní vyšetření trombofilních mutací a antikoncepce

Ahoj 🙂
Prodělala jsem hlubokou žilní trombózu v levém lýtku.

Čeká mě vyšetření trombofilních mutací.
V případě, že budou testy negativní, je reálné, že mi bude předepsaná antikoncepce?

Pokud jste některá z vás něco podobného řešila, budu ráda za jakou koliv zkušenost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7894
10.3.21 13:26

Pokud už jednou prokázaná trombóza byla, lékař by antikoncepci předepisovat neměl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17270
10.3.21 14:50
@Scarlet 3003 píše:
Ahoj 🙂
Prodělala jsem hlubokou žilní trombózu v levém lýtku.

Čeká mě vyšetření trombofilních mutací.
V případě, že budou testy negativní, je reálné, že mi bude předepsaná antikoncepce?

Pokud jste některá z vás něco podobného řešila, budu ráda za jakou koliv zkušenost :)

Já bych už do hormonální antikoncepce nesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
10.3.21 18:17

Ahoj, mela jsem v prosinci HZT v dolni casti lytka.
Taky jsem byla na gen testech, ty jsou negativni..
Ale HA mam zakazanou, neni to jen o tech testech - u tech testu se zjisti mutace, ktere jsou dulezite vedet napriklad kvuli tehotenstvi nebo operacim, aby byl clovek chranen urcitou antitrombotickou lecbou v rizikovych situacich…
Ale jakmile mas jednou HZT, tak je HA kontraindikovana i s negativnimi mutacemi, to bez debat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
11.3.21 11:41

Pokud tam mutace bude, máš prostě do konce života zákaz HA, bez výjimky. Zjistili mi nízký faktor Leidena jen s mírně zvednutými hodnotami a stejně HA už nikdy nemůžu a jsem i docela ráda… 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 12:15

Pokud tak mutace bude, tak to je mi jasné :palec:. Zajímalo mě to v případě, kdyby mutace prokázaná nebyla, jelikož u nás v rodině nikdo problémy podobného rázu nemá. Dříve jsem užívala HA několik let bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
13.3.21 17:25
@Scarlet 3003 píše:
Pokud tak mutace bude, tak to je mi jasné :palec:. Zajímalo mě to v případě, kdyby mutace prokázaná nebyla, jelikož u nás v rodině nikdo problémy podobného rázu nemá. Dříve jsem užívala HA několik let bez problémů.

Vsak to pisu vyse - i kdyz mutace mam ok, tak HA NESMIM do konce zivota brat a nejen HA, ani treba Norethisteron a jakekoliv podobne hormony, ktere jsou s HZT v kontraindikaci… Mam to primo z hematologie a cevniho zakazane…
Za ten risk mi to ani fakt nestoji, i kdyby se nechala gynekolozka ukecat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat