Negativní zkušenosti s dodavatelem elektřiny?

10.7.15 10:57

Negativní zkušenosti s dodavatelem elektřiny?

Ahoj,

mám nabídku na dodávání elektřiny od alternativního poskytovale: Europe Easy Energy, Bohemia Energy a Energie2.

Teď kterou vybrat, máte s výše uvedenými nějakou negativní zkušenost?

Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

32722
10.7.15 10:59

No nevím, ale těmhle dodavatelům moc nevěřím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
10.7.15 11:03

Ahoj, my máme Bohemia Energy a to je katastrofa. Už dva roky se snažíme přejít jinam a pořád to z jejich strany nejde. Takže za mě určitě ne. Bohužel to tenkrát zpackala manželova babička, když chodili po domech a přemlouvali, aby si nechala předělat elektřinu a ona jim na to kývla. :zed: Myslím, že narazíš i na ty, kteří s nimi problém nemají, ale to se nás bohužel netýká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
10.7.15 20:23

Za mě pozitivně 3E, Bohemku nebrat, fujtajbl, Energie2 neznám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.15 10:36

Energie2

Energie2 nebrat. špatně vyúčtovávají zálohy. Již 2 a 1/2 měsíce od nich vymáhám přeplatek z vyúčtování. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
13.7.15 13:51

Je otázka, nakolik je taková změna ku prospěchu věci.
Sliby slevy za energie jsou velké, ale protože je sleva dosažena (obvykle) pouze na ceně „silové elektřiny“ a to je jen jedna z položek na faktuře, ve výsledku ta úspora není ani zdaleka taková. Na faktuře zůstávají položky, které jsou shodné bez ohledu na dodavatele.
Já osobně raději zůstávám u svého ověřeného dodavatele- PRE. Možná není úplně nejlevnější, ale je rozhodně bezproblémový (a velký).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
491
17.7.15 12:17

@Bohemia Energy: asi šméčka nejzvučnějšího jména. @Pre: patrně nejdražší moloch v u nás.

Obecně: změnou dodavatele se můžou změnit 2 položky. Cena za silovou elektřinu a poplatek za odběrné místo. A v tom se dělají čáry. Třeba ta Bohemka vyřvává, jak má levnou elektřinu. :jazyk: Je to pravda, má. Ale tím poplatečkem si to vyrovná, sumárně to vyjde dráž.
Silovka stojí 1100-1200 (případně 1400) Kč bez DPH za MWh, ten poplateček se pohybuje od nuly do 89 Kč/měsíc bez DPH. Rodina má spotřebu typicky od 1,5 do 2,5 MWh za rok!!!
Je tedy otázkou trojčlenky si spočítat, co je nejlevnější :D Blbé je že to dost lidí stále nezvádne. :zed:

Jinak z velkých dodavatelů není špatný ČEZ eTarif. Poplatek z odběrné místo je 10 Kč/měsíc. Nicméně k 31.7. u něj končíme a jdeme do Fonergy. Máme totiž 3 odběry a na vše jsme dostali nulu, budem platit jen silovku (a distribuci, ta se nemění).
Ale to jste měli slyšet tu hysterii od ČEZu, proč odcházíme, jestli nás někdo neobelhal (přitom ježibába z retečního ČEZ lhala jak když tiskne), atd… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama