nehce zeleninu ani ovoce

16
22.1.06 14:00

nehce zeleninu ani ovoce

ahoj, muj roční syn teď tři týdny nesní nic kropmě jogurtů a kojení. Nepomohlo ani ,když jsme zeleninu dávali do jogurtových kelímků, prostě řve a řve a když do něj sopusto dostanu tak ho to nadávuje. Teď je schopen sníst přes den 5 jogurtů,nebo ochucených tvarohů,myslíte , že to nevadí takový denní přísun? A nemáte někdo zkušenost nebo nápad, jak to udělat aby snědl aspoň každý den trochu zeleniny nebo aspoˇˇn ovoce / nechce ani pyré / vyzkoušela jsem už všechny značky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

186
22.1.06 14:38

Ahojky,
neporadím a také se přidávám. Bětuška už asi 14 dní skoro nejí. Zeleninu do ní nemůžu dostat v žádné formě, sní tak 2 lžičky a je po jídle. Někdy ani nevezme jednu lžičku. Z ovoce si dá, malý kousek jablka a 2 dílky mandarinky někdy kousne do banánu a končí. Nejí skoro nic, jen mlíko. Občas do sebe dostane jogurt a nejoblíbenější je rohlík a těstoviny, ale jen suchý. Zkouším a zkouším, ale nedaří se. Nechci ji vyloženě nutit, ale už mám strach, aby měla dostatek vitamínů a ostatního. Teď ji i prasknul koutek, tak už ji začíná něco chybět.
Nejsou nějaké vitamíny pro prťata? Nechtěla jsem to takto řešit, ale když do ní nic nedostanu, tak aspoň takto.
Díky za rady.
Pa Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
22.1.06 15:51

ahoj, vitamíny pro děti jsou - je to sirur multi-sanostol a malému moc chutná,taky už jsem z toho špatná,že nic nechce jíst, on ani ten rohlík si nevezme, jen rozdrobí a mrskne na zem. No, aspoň vím, že nejsem sama,kdo má doma nejedlíka.
Jen nevím, jestli mu tolik mlečných výrobků neškodí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.1.06 16:06

Moc díky. S jogurtama nevím,snad poradí někdo zkušenější.

Tak ať nám začnou baštit!!!

• Nahlásit
  • Citovat
186
22.1.06 16:07

to jsem byla já. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
22.1.06 17:54

ahojky,
Bettka-vitaminy jsou,pro rocni deti uz je asi i vyber,my osobne mame multitabs,jsou kapky i prasky,mi uz mame tuhe a pro maleho je to zlaty hreb vecera:))
Jen me napadlo-nerostou vam zuby??Maly vzdy v tu dobu ma takove „dietni dny“..jinak ji moc hezky,to me prave pak zarazi,ze nic nechce,pak prijde ryma a uz to jede(teda ten zub)

Nikol-tobe bohuzel odpovedet nedokazu,snad napise informovanejsi mamina-ohledne tech 5jogurtu a tvarohu denne,mne se to zda dost,ale fakt nevim.Jen teda bych radeji porad vic jogurtu nez treba 5tvarohu,to je desna bomba.
A treba udelat z toho tvarohu pomazanku na chleba a dotoho dat trochu te zeleniny nebo ovoce?Do jogurtu ovoce,ale jen trosinku a pak pridavat.Nebo nejaky ryzovy nakyp-a tam nejak dostat trochu toho ovoce…fakt me moc nenapada,takovy problem jsme neresily..
Tak hodne stesti
Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.1.06 19:27

Ahojky maminky,
máme holčičku 14 měsíců a občas máme podobný problém, trvalo to zatím ale jen vždy pár dní. Tahle vybíravost nás už nějaký čas trápí s různými druhy potravin, někdy nechcem rohlíky, někdy plivem ovoce, jindy zase piškoty, občas odmítáme jogurt… teď momentálně nechceme doma vařené obědy.
Vždycky počkám a odmítanou potravinu prostě nedávám, dokud ta nechuť přejde. Vyčetla jsem ve Velké knize o matce a dítěti, že od roka tato vybíravost je hodně častá, a může trvat i několik týdnů. Píšou tam příklad, že dítě může nějakou dobu vyžadovat pouze chleba s pomazánkou.
Pokud máš obavy o nedostatek vitamínů, zkus teda nějaké ty vitamínkové preparáty.
Přeju pevné nervy s našima malýma mlsounkama
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
1436
22.1.06 19:58

Ahojte, tak to mame doma podobne :-) pred nedavnom jedol syn 4 biele holandie, alebo aktivie. Maximalne vzal na milost este broskynovo-hruskovu kasu Milupa. Nastastie z obeda vzdy nieco zje, aj ked najprv nechce, ale nakoniec ho vzdy nejak zabavim hrackami a papa. A nam pomohlo mu davat ten jogurt, alebo lucinu do tych obedov.
Ovocie bohuzial nezje v ziadnej podobe, maximalne si odhryzne z jablka. Nastastie raz za cas zje celu predsnidavku, tak snad mu to staci. ovocie nezje ani v jogurte. Ja mam skusenost, ze prve lyzicky mu musim ponukat mierne nasilu, alebo ho zabavit, aby ich prijal a potom uz papa pekne, az kym sa nezasyti. Ale ked nieco vylozene ochutna a nechce, tak ho nenutim. Tvarohy nedavam, ochutene sladke nic, takze sa jedna len o biele jogurty. tiez by ma zaujimalo, ci to nie je prilis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama