Nehoda ve škole, jak se k tomu postavit?

466
10.1.20 19:56

Nehoda ve skole, jak se k tomu postavit?

Dobry vecer. Rada bych znala vas nazor. Dcerka je v prvni tride. Dnes jsem ji vyzvedla v druzine a mela na sobe teplaky z telocviku. Ptala jsem se ji co se stalo. Rekla mi, ze potrebovala pri hodine curat a ze ji pani ucitelka nepustila. A o prestavce kdyz sla na wc tak uz nedosla a pocurala se. Pani ucitelka si vsimla ze ma mokry flek na kalhotech a rekla ji pry at si vezme teplaky z telocviku. Samozrejme mokre kalhotky si dcera nechala, takze mela pak mokre i ty teplaky. Misto telocviku sli zrovna dnes na vychazku do lesa a dcera byla v tech mokrych kalhotkach a teplakach. Nechci svalovat vinu na ucitelku, vim ze dcerka nekdy chodi na posledni chvili. Taky vim ze deti casto lzou, ale na druhou stranu se to ve me bije, jestli ji ta ucitelka opravdu nepustila na zachod, tak bych to rada nejak resila. Pri predstave ze dcera byla 45 min venku v mokrych kalhotkach me nici, mam strach aby nemela zanet mocovych cest. Jak byste to resili vy? Nechali byste to jen tak? Samozrejme jsem si s dcerkou promluvila, ze musi chodit na wc o prestavce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1012
10.1.20 19:59

Věřila bych dceři že ji učitelka neopustila na WC. Řešila jsem to u syna má nemocné ledviny a musela jsem x krát do školy aby pochopila že na WC musí kdykoliv si řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
10.1.20 20:01

@martina1988 Dcera je v poradku, opravdu vim, ze chodi na wc na posledni chvili, verila bych i tomu ze o prestavce nesla, aby ji neutekli blbiny s holkama a pak se treba hlasila hned na zacatku hodiny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5151
10.1.20 20:04

První třída by měla být o tom, jak naučit děti řádu. Takže bych neřešila, co se už stalo, ale promluvila bych s dcerou, že na wc bude chodit ne, když už se chce, ale když se může - tzn. radši každou přestávku preventivně zajít na záchod. Učitelka nemůže jednoduše pouštět pořád někoho na wc, to by ty děti camraly pořád, narušovalo by to hodinu.
Jinak těch 45 minut venku snad bude ok, pokud má i delší bundu pod zadek, tak tím líp…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22951
10.1.20 20:06
@Miška68 píše:
Dobry vecer. Rada bych znala vas nazor. Dcerka je v prvni tride. Dnes jsem ji vyzvedla v druzine a mela na sobe teplaky z telocviku. Ptala jsem se ji co se stalo. Rekla mi, ze potrebovala pri hodine curat a ze ji pani ucitelka nepustila. A o prestavce kdyz sla na wc tak uz nedosla a pocurala se. Pani ucitelka si vsimla ze ma mokry flek na kalhotech a rekla ji pry at si vezme teplaky z telocviku. Samozrejme mokre kalhotky si dcera nechala, takze mela pak mokre i ty teplaky. Misto telocviku sli zrovna dnes na vychazku do lesa a dcera byla v tech mokrych kalhotkach a teplakach. Nechci svalovat vinu na ucitelku, vim ze dcerka nekdy chodi na posledni chvili. Taky vim ze deti casto lzou, ale na druhou stranu se to ve me bije, jestli ji ta ucitelka opravdu nepustila na zachod, tak bych to rada nejak resila. Pri predstave ze dcera byla 45 min venku v mokrych kalhotkach me nici, mam strach aby nemela zanet mocovych cest. Jak byste to resili vy? Nechali byste to jen tak? Samozrejme jsem si s dcerkou promluvila, ze musi chodit na wc o prestavce.

Na tvém místě bych nečekala až bude osm, já konečně zapnu počítač, abych mohla založit ublíženou diskuzi, ale zašla bych za paní učitelkou rovnou, abych se na to zeptala přímo jí. Jsem taky učitelka a nikdy nekopu do vlastních řad, na druhou stranu dítě má vždycky právo dojít si na záchod, když potřebuje. Ať to bylo jak bylo, tohle by vědět měla a taky by to měla vyřešit tak, aby dítě nemusel trávit den v mokrých věcech,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
10.1.20 20:07

@vendulaaa Presne to jsem dceri rekla, ze je lepsi jit to zkusit o prestavce, nez mit ostudu pred celou tridou.. Verim ze to pochopi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
10.1.20 20:09
@hanka.br. píše:
Na tvém místě bych nečekala až bude osm, já konečně zapnu počítač, abych mohla založit ublíženou diskuzi, ale zašla bych za paní učitelkou rovnou, abych se na to zeptala přímo jí. Jsem taky učitelka a nikdy nekopu do vlastních řad, na druhou stranu dítě má vždycky právo dojít si na záchod, když potřebuje. Ať to bylo jak bylo, tohle by vědět měla a taky by to měla vyřešit tak, aby dítě nemusel trávit den v mokrých věcech,

Ja se necitim ublizene. Jen me zajima nazor jinych maminek. Nechci na ucitelku uderit. Kdyz nevim kde ta pravda je. Nase ucitelka je skvela. Na druhou stranu je mi dcery lito, ze se pocurala, jestli je pravda to, ze ji ta ucitelka nepustila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22951
10.1.20 20:12
@Miška68 píše:
Ja se necitim ublizene. Jen me zajima nazor jinych maminek. Nechci na ucitelku uderit. Kdyz nevim kde ta pravda je. Nase ucitelka je skvela. Na druhou stranu je mi dcery lito, ze se pocurala, jestli je pravda to, ze ji ta ucitelka nepustila.

Nikdo nemluví o udeření, ale o zeptání se a to je rozdíl. Ona to třeba vůbec nemusí vědět a vědět by to měla, aby s dětmi na toto téma promluvila. Tady už vznikají konstrukce, že jí nepustila - ale měla šanci se obhájit? jistěže neměla. Ale názory naprosto cizích lidí, ty jsou opravdu hodně důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2552
10.1.20 20:17

S učitelkou bych to neřešila. Promluv s dcerou, ať si dojde každou přestávku, i když nemusí. A možná dát to aktovky balíček poslední záchrany s náhradním oblečením. Nevíme jak to bylo, jestli chtěla na wc chvilku po začátku hodiny, tak se učitelce nedivím, že ji nechtěla pustit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
10.1.20 20:19

@Murka No prave. To jsem si take rikala, ze chtela jit hned na zacatku hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7469
10.1.20 20:29
@Miška68 píše:
@Murka No prave. To jsem si take rikala, ze chtela jit hned na zacatku hodiny.

Nemusíš na učitelku udeřit, ale normálně se zeptat a domluvit se s ní, co s tím dál.
Možná je to nějaká soudružka, co děti na záchod v hodině pouštět nechce.
Bránila bych dceru, aby si mohla zajít kdykoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7669
10.1.20 20:30

Tak já bych tedy za učitelkou šla. Rozhodně bych neakceptovala, kdyby mě dítě nepustila na záchod, když potřebuje. Narušení výuky mě nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42316
10.1.20 20:37

Situace s pouštěním na wc ve škole nemá řešení přijatelné pro všechny zúčastněné. Na jednu stranu jsou tu práva dítěte, na druhou stranu zodpovědnost učitele. Ten má zodpovědnost za všechny děti, i za ty, co se mu ocitnou mimo přímý dohled. Když povolí dítěti pobyt mimo třídu, kde na něj dohlíží, může se dostat do velkých problémů. Nejlepším řešením je domluva dítěti, aby si více hlídalo, kdy může na wc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22951
10.1.20 20:54
@matkabagristy píše:
Situace s pouštěním na wc ve škole nemá řešení přijatelné pro všechny zúčastněné. Na jednu stranu jsou tu práva dítěte, na druhou stranu zodpovědnost učitele. Ten má zodpovědnost za všechny děti, i za ty, co se mu ocitnou mimo přímý dohled. Když povolí dítěti pobyt mimo třídu, kde na něj dohlíží, může se dostat do velkých problémů. Nejlepším řešením je domluva dítěti, aby si více hlídalo, kdy může na wc.

Nesouhlasím. Pokud je dítě prokazatelně poučeno o tom, jak se má chovat, co kde smí a nesmí atd., a toto poučení je zaneseno v třídní knize, učitel musí umožnit dítěti, aby mohlo jít na toaletu i v době výuky. Toto poučení ho kryje v případě, že dítě dělá to, co nemá. Jestliže si není jistý tím, že bude dítě na záchodě v pořádku, je mu špatně nebo se obává, že se dítě cestou zraní, musí požádat kolegu z jiné třídy o pomoc s dohledem a dítě doprovodit nebo zajistit dohled nad žáky povoláním jiného zaměstnance školy. Výmluvy na to, že je zodpovědný a bla bla bla, a proto dítěti nedovolil jít na záchod, by mu v případě stížnosti rodičů nepomohly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
10.1.20 20:55

Za učitelkou bych šla.. nevím, přijde mi normální jít na záchod, když potřebuji, skola nema byt vezeni, je to normální lidská potřeba :nevim: v práci jdu taky kdykoliv.. navíc dlouhodobě zadržování může vést k zanetum atd..
Na zakladce asi ve 2.tříde taky učitelka nepustila jednu holcinu na wc, pocurala se tam přede všemi.. nedovedu si ani představit, jak ji muselo být..
Každopádně tam pak přišli rodiče a nějak to řešili, učitelka si s námi promluvila o tom, že tedy na záchod o hodině ok, ale nezneuzivat.. 7lete děti jsou schopny to pochopit a dodržovat, mají ještě trochu respekt a snahu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama