Ne/hormonální tělísko s leidenskou mutací

Anonymní
14.6.20 16:10

Ne/hormonální tělísko s leidenskou mutací

Ahoj vsem, jsem 4 mesice po druhem porodu a chtela bych si nechat zavest telisko. Uz dlouho premyslim o tom, jestli zvolit s hormony nebo bez.

Pro upresneni, plne kojim a mam leidenskou mutaci. Gynekolozka mi nabidla jak nehormonalni telisko, tak to hormonalni (mirenu) s tim, ze ho mohu i ja, i kdyz mam trombofilii. Ja vaham. Hodne vaham. Deti uz neplanujeme a ja se hrozim, ze kdyz budu mit nehormonalni, tak se posune a my budeme mit dalsi dite (coz bych fyzicky asi nedala, takhle brutalni nikdy nekoncici kocovinu jsem v zivote nemela, navic s denodennim zvracenim, motanim hlavy, bolesti kycli a dalsimi tehotenskymi lahudkami :mrgreen:).

Hodne jsem cetla, ze zeny pres nehormonalni telisko otehotnely (coz vazne nechci :D), na druhou stranu, cpat do sebe hormony, i kdyz jen lokalne… Netusim :think:

Kdyz vite (snad) vsechny zasadni informace, co bysme mi prosim doporucili?

Vsem moc dekuji za reakce :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
14.6.20 17:45

Mám Mirenu už potřetí a jsem s ní spokojená. Do nehormonálního tělíska jsem nešla, protože kamarádka přes něj otěhotněla.

• Nahlásit
  • Citovat
2697
14.6.20 19:12

Taky mám leidenskou mutaci a doktorka mi hormonální silně nedoporučila. Takže je to asi názor od názoru, zda hormonální s leidenem můžeš. Já už tedy měla před lety plicní embolii, tak mě možná posuzuje přísněji.

Obyčejné nechci kvůli stejným důvodům jako ty, plus mám silnou a bolestivou menstruacia to nehormonální to prý můžeš ještě zhoršovat, takže děkuji, nechci.

Zatím to řešíme bariérově a snažím se manželovi vysvětlit výhody vasektomie :mrgreen:
(Já bych třetí dala, on striktně nechce)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.20 19:42
@Anonymní píše:
Mám Mirenu už potřetí a jsem s ní spokojená. Do nehormonálního tělíska jsem nešla, protože kamarádka přes něj otěhotněla.

Dekuji, ja se prave toho obavam, ze bych pres to nehormonalni otehotnela :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.6.20 19:48

@Lara Farseer Moc dekuji za prispevek :). My to prave taky resime barierove, ale popravde to oba dva stve :cert: :lol:. Ja vasektomii navrhla ze srandy :mrgreen: ale oba jsme moc mladi (kolem 25) a takto radikalne to resit nechceme. Ja zadne problemy ani potize kvuli trombofilii nepocituju, jen jsem si v tehotenstvi a sestinedeli pichala clexane, jinak nic, hodnoty mam dobry :). No budu jeste premyslet, jina forma antikoncepce me totiz nenapada…
Moc diky 8)

• Nahlásit
  • Citovat
5869
15.6.20 10:33

Chvili jsem premyslela o nehormonalnim, ale uz me to zas preslo. Kvuli nevyhodam, co tu padly-horsi ms, moznost posunu a tak. Do hormonalniho fakt nejdu a to jsem heterozygot, injekce jen v sestinedeli (po cs).
Jedem barierovu nebo pharmatex.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.20 22:57

Ja nemam leidena, ale mam neco co nevi ani doktori :nevim:
Mam za sebou oboustrannou plicni embolii, trombozy… sestrenice mela v 17ti mrtvici, tatinek taky mrtvice (nekolik) v mladym veku, genetiku mi delali 3× nikdo nevi co mi je.
Nicmene gynekolog mi hormonalni telisko dat odmitnul, ze jedine se souhlasem hematologa (ten mi rekl, ze ani omylem)
Tam jsem si dala nehormonalni a ono prasklo :nevim:
Takze za me ani jedno :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
209
15.6.20 23:32

Mám leidena, před tehotenstvim jsem měla Jaydess (je pro nerodici). Mělo lehce hormonů, fungovalo jak melo. Byla jsem spokojená. Bylo na 3 roky.
Teď po porodu nemám zatím nic, plánujeme brzy druhé, ale po druhém si nechám opět tělísko dát. Doktorka mi nabízela Mirenu nebo nehormonalni.
Asi bych šla příště do nehormonalniho - jediné, co mě u toho tělíska štvalo, že jsem po něm přibrala a po vyndani to bylo do měsíce dole. Což se mi podle doktorky u nehormonalniho nestane :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.6.20 13:21
@Ornwen píše:
Chvili jsem premyslela o nehormonalnim, ale uz me to zas preslo. Kvuli nevyhodam, co tu padly-horsi ms, moznost posunu a tak. Do hormonalniho fakt nejdu a to jsem heterozygot, injekce jen v sestinedeli (po cs).
Jedem barierovu nebo pharmatex.

Ja mam prave taky heterozygota. Te ms se ani tak nebojim, nikdy mi netrvala dlouho a nebyla nijak zvlast silna. Mimoto ja to jeste nedostala :D. Nejvic se bojim, ze pres nej otehotnim :?

• Nahlásit
  • Citovat
215
21.6.20 13:26
@Anonymní píše:
Ja nemam leidena, ale mam neco co nevi ani doktori :nevim:
Mam za sebou oboustrannou plicni embolii, trombozy… sestrenice mela v 17ti mrtvici, tatinek taky mrtvice (nekolik) v mladym veku, genetiku mi delali 3× nikdo nevi co mi je.
Nicmene gynekolog mi hormonalni telisko dat odmitnul, ze jedine se souhlasem hematologa (ten mi rekl, ze ani omylem)
Tam jsem si dala nehormonalni a ono prasklo :nevim:
Takze za me ani jedno :zed:

Boze to je strasny 8o je mi lito, ze tohle prozivas, a doufam, ze doktori prijdou na to, co to je, protoze tohle je sileny 8o :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama