Nehormonální tělísko - zkušenosti 2018

Anonymní
13.9.18 10:55

Nehormonální tělísko - zkušenosti 2018

Podělme se o zkušenosti jak jste spokojené s nehormonálním teliskem at Už dlouhodobě nebo krátkodobě, jak mu věříte, jaký typ máte, a zda vám vyhovuje.

Protože jakmile jsem chtěla něco hledat vyjíždí mi vesměs články rok 2012. :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
598
13.9.18 11:44

Tak já mám zlaté nehorm. tělísko. Mám ho dva a půl roku. Zatím chrání, jak má (ťuk, ťuk), ale prodloužila se mi MS a zkrátil cyklus. A špiním, což se předtím nedělo. Ale zase si říkám, že pořád lepší než hormony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
13.9.18 12:00

Já mám téměř 5 let gynefix. Menstruace není silná, ale po skončení ještě spinim :(. Třeba ve středu konec menstruace a do neděle(i déle) ještě špinění. Nyní si další tělísko dávat nebudu. Výhoda-nemusím myslet na prášky a necpu do sebe hormony. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
18.9.18 10:58

Nitroděložní kulička, zatím 3. měsíc, menstruace už se srovnává, ale silnější byla a trochu pořád je, ale nic nepřežitelného.
Vyhovuje mi asi nejvíc - kondomy moc neseděly partnerovy, navíc to kazí příležitosti a spontaneitu na nečekaných místech :lol: a prášky mi udělaly ze zdraví a váhy peklo, takže tělísko vychází jako super, protože na nic z toho nemá vliv a hlavně je nehormonální, takže žádné zastavování ženského cyklu. ;) Důvěru mám asi stejnou jako v ty ostatní metody. Nikdy jsem neznevažovala kondomy a u prášků, pokud jsme výjimečně zrovna nezapomněla nějakej vzít, jsem taky nikdy ve stresu z otěhotnění nebyla, takže u tělíska už na to vůbec nemyslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
27.10.18 17:11

Ahoj uvažuju po porodu, že si nechám zavést nehormonální tělísko. Uvažuju o ginefixu ale taky o Daně (těd se asi jmenuje jinak co jsem slyšela)

. Máte někdo prosím zkušenosti ? Děkuji moc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
1.11.18 11:07

Ahoj maminky už delší dobu uvažuji o nějaké ochraně. Jsem dva a půl roku po druhém porodu a chtěla bych to nějak vyřešit. Neustále to odkládám, jelikož nejsem schopna rozhodnout se jakou antikoncepci zvolit. Prášky do sebe cpát nechci (hormony), hormonální tělísko, také ne, ze stejného důvodu. Kondomy jsme používali do teď a už nás to nebaví. Takže bych se vás ráda zeptala na zkušenosti s nehormonálním tělískem a případně i zkušenosti s cenou. Největší obavy mám z mimoděložního těhotenství. Někde jsem se dočetla, že by k němu s tímto druhem antikoncepce mohlo dojít. 8o Maminky prosím budu ráda, za vaše zkušenosti. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
1.11.18 11:13

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.18 09:17

Ahoj,holky chtela bych se zeptat mám tělísko ale stou menstruaci a predevcirem sem to dostala večer ale jen malo a druhy den nic pak sem šla na velkou a vyšel zemne naky naruzoveli výtok a na vlozce sem nic nemnela pak zase jo ale přijde mi ze spis spinim neboli mne břicho nic ani náladova nejsem ještě bych chtěla dodat ze to mám dostat 11.11. V neděli ale moje otázka zní zda mužů byt tehotna i pres to ze mám tělísko ?
Předem děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4630
20.1.19 20:41

Zdravím, uvažuji o nehormonální tělísku ,co je podle vás lepší ,klasické měděné nebo ta měděná kulička? Uvítám jakoukoliv radu či zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
7.2.19 17:55
@Ennny píše:
Zdravím, uvažuji o nehormonální tělísku ,co je podle vás lepší ,klasické měděné nebo ta měděná kulička? Uvítám jakoukoliv radu či zkušenost

Zdravím, měla jsem kuličku 3 měsíce, na začátku jsem velmi silně krvácela, po pár týdnech se vytratilo krvácení i bolesti, pouze jsem občas špinila a když se to začalo srovnávat, kulička mně s mírnými bolestmi vypadla. Na druhou stranu krvácení při menstruaci mnohem slabší než běžně bez kuličky a bezbolestné, což normálně neplatí, řekla bych, že se mi i zlepšila pleť, ale to nevím, jetsli je možné. Ale i když firma garantuje vráacení peněž nebo zavedení nové kuličky, už bych do toho znovu nešla. Mám teď čerstvě hormonální Kyleenu a budu doufat, že s ní tělo nebude tolik bojovat jako s mědí.:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
7.2.19 21:31

Ahoj. ..já byla dnes tělísko po 6 letech vytahnout. ..a upřímně jsem ráda. ..pořád nějaké problémy…nepravidelná menstruace,po fizicke námaze nebo běhu špinění. ..bolest břicha a zvětšila se mi děloha o 4 cm…a tělísko sedělo perfektně. ..nechala jsem si napsat anti nějakou Maloo. Nevím jaka je…nic jsem o ní nezjistila. .. ale horší než byl poslední půlrok to snad nebude :zed: :lol: ..to jsem utratila majland za vložky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4630
7.2.19 21:50

@boobiina nehormonální?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
8.2.19 06:11

Ano měla jsem zlaté