Nehraje si ve školce, jen pozoruje

1844
26.11.10 08:27

nehraje si ve školce, jen pozoruje

ahoj holky, dcera chodí do školky na 5 dnů v měsíci a teď od prosince na trvalo. jde mi o to že nejedla, to se sice spravilo ale nehraje si. do školky jí přivedu odnesu na její lavičku a tam sedí a pozoruje děti, když se někdo k ní přiblíží tak ho plácne. p. učitelka řekne jdeme si umít ruce, „naty si je myla doma“. včera se dokonce počůrala. vím že to chce čas, ale když příjde domů ze školky tak je jako z divokých vajec, a ukazuje co děti dělaly ve školce. když jsme s ní mezi dětmi tak jí to chvíli trvá než si zvykne ale hraji si, sem tam se dokonce pobije. je jedináček, já mám sice v práci problém že budu chodit na půl sednou a když si vzpomenu že budu natálku vodit do školky na 6 hodin ráno tak je mi ouzko :zed: :pocitac: . na další dítě si netroufáme finančně ale to je už jiná kapitola. snad někdo poradí kdy se to spraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3337
26.11.10 08:44

Já si myslím, že se hodně rychle otrká… Ono být v něčí společnosti jen 5 dní v měsíci a když ty děti se už znají a hrají si spolu - já bych se taky asi nezapojila… Jen bych to přetrpěla a pak zase byla doma :-D
Viděla jsem, jak děti přijímají nováčky mezi sebe. U syna ve školce nastoupil klučna až po měsíci. Děcka už se znali a teď najednou nová tvář… První den si ho nikdo ani nevšimnul, druhý den sem tam, třetí den taky tak, čtvrtý den si s ním děti chodili povídat a pátý den už s nimi lítal jak ďáblík :palec: Nech tomu čas, bude to dobrý, uvidíš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
26.11.10 08:49

Já byla taky taková, moc mě ty dětský hry nebavily a styděla jsem se, pak jsem měla jednu úhlavní přítelkyni a docela jsme se stranily, ale i my jsme se časem zapojily. Chce to vydržet :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1009
26.11.10 09:12

Můj syn byl stejný. Vždycky si držel odstup, ačkoliv jsme chodili mezi děti a do kroužků už od malinka. Když ve 3 letech nastoupil do školky, taky děti jen pozoroval a hrál si sám. U nás to trvalo skoro půl roku než se opravdu zapojil :roll: Myslela jsem, že se to nezmění snad nikdy. Vyrostl z toho, teď už je starý mazák a dokonce dětem ve školce šéfuje. Naopak ho musíme dost často krotit, aby moc neřádil :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7695
26.11.10 09:26

Možná je prostě trošku introvert, možná není na školku 100% zralá.
Pokud je introvert, tak se to časem spraví, potřebuje toho času možná kapku víc.
Pokud ještě není na školku 100% zralá, tak je to horší, ale na druhou stranu ty problémy, jak je popisuješ, mi nepřijdou takové, že by si taky časem nezvykla. Děti jsou docela odolné a pokud doma povídá, co kdo dělal ve školce, tak to opravdu chce jen trošku víc času.
Ideální by bylo, kdyby tam mohla chodit jen omezený počet dnů v měsící a zvykat si pomaleji, ale vzhledem k vaší finanční situaci to není možné (je mi to moc líto, zvlášť kvůli případnému sourozenci), tak si nedělej starosti, mám pocit, že jí to tam nevadí a za čas se jí tam bude moc líbit.
Možná bych si ještě rozmyslela, jak jí dát doma trošku více samostatného prostoru. Aby si něco občas rozhodla sama. Já nevím, jak to lépe napsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13134
28.11.10 18:52

Tak ja se chovala stejne, ale ja si pak zacala hrat, nikoliv s detmi, proste sama jsem si skladala, sama malovala atd. vydrzelo mi to celou skolku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
3.1.11 18:43
Altche píše:
Já byla taky taková, moc mě ty dětský hry nebavily a styděla jsem se, pak jsem měla jednu úhlavní přítelkyni a docela jsme se stranily, ale i my jsme se časem zapojily. Chce to vydržet :-)

ahoj, ja byla taky takova, ze jsem si radeji hrala sama :oops:
jsem ted v uplne stejne situaci. mala nastoupila do skolky 13.12., predtim chodila do jesli na jeden den v tydnu, kdyz jsem byla ve skole. tam si mesic zvykala, ale pak byla v pohode, ve skolce prvnich par dni taky, a pak zacala radit. pritom doma o skolce porad vyklada a pres vanoce se tesila, ze tam zase pujde :-( myslela jsem, ze tim, ze chodila do jesli, pro ni skolka nebude problem, ale rano po ceste do skolky zacne knourat, ze je unavena, ze chce jit zpatky domu spinkat a hrat si. ve skolce je taky ufnukana, deti si ji moc nevsimaji, ted maji zase par novych deti, takze si bude muset zase zvykat. ale pani ucitelka rikala, ze se musi nejdriv s ostatnimi detmi „szit“, a ze si pak urcite zvykne :-) a ja doufam, ze kdyz si zvykla v jeslich, tak ve skolce taky, a pak bude plakat az pro ni prijdu :lol:
vim, ze je to hrozny pocit, koukat na to detatko jak tam sedi samo a kouka, zatimco ostatni deti radi, ale musime to vydrzet a verit, ze to brzy prekona :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama