Reklama

Nehtová kůžička a rýhy na nehtech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jitule L.
Kecalka 257 příspěvků 03.03.17 15:35
nehtová kůžička a rýhy na nehtech

Ahojte, poradíte mi někdo?
Mám problém s nehtovou kůžičkou - velmi mi přerůstá přes nehty - když budu poctivě mazat, aby se netrhala, tak klidně přes půl nehtu bude pokryto. Když jí zkusím odstranit (zatlačit, zastřihnout,..), tak se jí sice na chvíli zbavím, ale vzniknou mi hluboké a dosti nevzhledné příčné rýhy na nehtech - na ukazováčcích a palcích rukou, ostatní nehty jsou v pohodě. Zkoušela jsem x krémů, olejíčků, profi manikérku, vždy to dopadlo stejně. Brala jsem křemík, ten zpevnil nehty, ale s tímhle to nepomohlo. Nevíte, co s tím? Nemáte některá podobný problém? Přujde mi zvláštní, že se to děje jen u těchto prstů - na nohou a ostatních nehtech je to ok, kůžička tak moc neroste a po jejím odstranění jsou nehty v pohodě.
Dohání mě to už k šílenství :,(
Jinak nekouřím, alkohol si dám příležitostně, žádné zásadnější nemoci nemám, jen sníženou fci štítné žlázy..
Moc děkuji za rady a nápady, co s tím..

Reklama

Reakce:

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 03.03.17 15:49

Na kožním jsi s tím byla?

Nimie
Nadpozemská drbna 25128 příspěvků 03.03.17 16:01

Kůžičku nezastřihávat, čím jí zatlačuješ? Rýhy dost často vzniknou použitím nesprávných nástrojů.

Jitule L.
Kecalka 257 příspěvků 03.03.17 17:58

Ještě jsem nikde nebyla, po zkušenostech s místníma doktorama se mi tam moc nechce.. Myslíte, že by s tím na kožním něco vyzkoumali? Na kůžičku jsem vyzkoušela asi tři „dloubátka“, se silikonovým koncem, tvrdé tyčinky vůbec nepoužívám..

Nimie
Nadpozemská drbna 25128 příspěvků 03.03.17 18:09
@Jitule L. píše:
Ještě jsem nikde nebyla, po zkušenostech s místníma doktorama se mi tam moc nechce.. Myslíte, že by s tím na kožním něco vyzkoumali? Na kůžičku jsem vyzkoušela asi tři „dloubátka“, se silikonovým koncem, tvrdé tyčinky vůbec nepoužívám..

To by pak neměl být problém :think: zkus to kožní možná no, mě se třeba takhle zdevastoval nehet po atopickém exému.

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 04.03.17 00:02

@Nimie rýhatý nehet bývá nejčastěji způsobený mykotickou infekcí.. Tak si zkus koupit v lékárně Exoderil roztok a nehty tím 2× denně aspoň 14 dní potírat.. Pokud to nezabere vůbec není tam mykotická infekce, pokud ano je také jasno - i bez doktora.. :)

Nimie
Nadpozemská drbna 25128 příspěvků 04.03.17 00:54

@Hanka253 však jsem psala, že to mám od atopického exému ;)

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 04.03.17 01:05

@Nimie promiň, to byla odpověď Jituli, ne tobě.. chybička se vloudila :)

Nimie
Nadpozemská drbna 25128 příspěvků 04.03.17 02:06
@Hanka253 píše:
@Nimie promiň, to byla odpověď Jituli, ne tobě.. chybička se vloudila :)

Jasně, už mi to dává smysl :mrgreen: v pohodě :)

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 04.03.17 08:09

Kvalita nechtů je přímo spojená s kvalitou štítné žlázy. Štítná žláza je něco jako přidružená továrna na hmotu, ze které se nechty tvoří.

Jitule L.
Kecalka 257 příspěvků 04.03.17 20:30

Ahoj, díky za nápady. :-) Souvislost se ŠŽ mě nenapadla, léčím se s tím už roky a nikdy jsem nic moc nepociťovala. Za měsíc jdu na kontrolu, tak to doktorce řeknu, třeba se něco změnilo. A když ne, tak zkusím to kožní. Roztok na plísně už mi dali v lékárně, když jsem se po něčem sháněla nepomohl, takže plíseň to asi nebude, i když kdo ví.. Snad něco pomůže, vypadá to fakt otřesně.. :oops:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama