Nějak se mi hroutí život pod rukama

Anonymní
3.10.19 14:07

Nějak se mi hroutí život pod rukama

Asi se potřebuji jen vypovídat a nemám komu. Vždycky jsem si říkala, že až mi bude přes 30, budu konečně žít normálním poklidným životem.

A teď je mi 35 a hroutí se mi vše. Manželství po letech je jeden velký chaos, kdy jsem na vše sama, muže už evidentně rodinný život nebaví.

Do toho se mi hroutí i práce. Vybudovali jsme firmu, zaměstnáváme několik lidí.. Všechno, co jsme vydělali, jsme vráželi zpět do firmy, maximálně jsme si dopřáli jednu běžnou dovolenou ročně. Auto máme jedno, 10 let staré. Nechodíme v drahém oblečení..a přesto, že jsme letos měli hodně zákazníků, klepu se teď strachy, jestli budu mít na výplaty, na nájem, na vše. Byli jsme donuceni k poskytování slev (opravdu donuceni, nebylo na výběr), které jdou z našich peněz a ač máme víc zakázek a vyšší obrat, zisk je o hodně nižší. Ještě předtím, než jsme tušili o nutnosti slev, jsme výrazně zvýšili zaměstnancům mzdy, aby nám nezačali utíkat. Při kombinaci toho všeho jsme ted téměř na mizině. Kdyby obchod běžel stabilně dál, nějak bychom to dali. Jenže dnes jsem koukla do papírů a zjistila, že loni jsme za první týden měli obrat 6× větší. Zastavil se i u kolegů z oboru. Já se asi zblaznim. Nechci skončit, ta práce mě baví, je to můj život.. Krizi jsme přežili poměrně dobře.. A ted se paradoxně hroutime, protože všichni chtějí víc. Víc slev, víc peněz.. A když nedáme, jdou jinam, protože velkým firmám je jedno, jestli se dostanou do červených čísel nebo ne. :zed:

Mám hrozně stažený žaludek. Nespím, vypadám strhaně :,( pořád se modlím, aby se obchod rozjel, přišly nové zakázky.. A my mohli nějak fungovat dál. :,(

Hlavně je vtipné, jak si každý kolem nás mysli, jak jsme těžce za vodou. Že jen skrblíme, když nejezdime a nebydlíme v novém. Každý jen čeká s nataženou rukou.

Nejradši bych se někam ztratila, vymazala. Asi jsem neschopná a všem jen zkomplikuju život :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26893
3.10.19 14:20

Mno, zníš celkem vyhořele… holt je čas řešit firmu no. Jde to do kopru tak řeš včas, než se stane něco horšího. Zbav se lidí bez kterých se obejdeš a zaměř se na reklamu, kterou můžeš firmě dělat. Zdarma… např. na FB :nevim:

Moc jsi toho nenapsala - špatně se radí a hodnotí.

Každopádně přeji hodně štěstí a ať se situace zlepší :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2015
3.10.19 14:24

Jejda… zvýšení mezd bylo opravdu nezbytné, zvyšují se všude a lidi by hledali jinou práci..
o slevách už si to tolik nemyslím.. evidentně vás ty slevy táhnou ke dnu! to má konkurence tak nízké ceny nebo co??? 6× méně jak loni je brutální číslo… to fakt není dobré a starostem rozumím… nezbývá než se zamyslet, zda nemůžete postrádat nějakého zaměstnance a zapracovat na reklamě + slevy omezit, jinak to přece už nevychází!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
3.10.19 14:32

Musíš holt ta negativní čísla obrátit do pozitivních, ty váš nejlíp, kde by se dalo ušetřit…Jinak pokud se jedná a řemeslníky, mám spíš zkušenost, že si drží cenu. Ale nevím, v jaké oblasti podnikáš…
Není možné omezit počet zaměstnanců?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 14:36

Nemůžu psát moc konkrétně. Slevy nejsou z našeho popudu. Jsme smluvně k někomu vázání. Jenže jsme začínali jakože s benefity pro zamestnance dvou firem. Takto se to drželo v pohodě několik let. Teď už je těch firem 50 a prakticky všichni, i naši stali klienti, už mají tím pádem nárok na slevu. Reklamu děláme, na víc reklamy už peníze nemám, i ta Facebooková se platí. Já bych si tak strašně přála zažít klidný rok. Rok, kdy všechno tak nějak normálně poběží. To se mi snad ještě nikdy nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
21810
3.10.19 14:42
@Anonymní píše:
Nemůžu psát moc konkrétně. Slevy nejsou z našeho popudu. Jsme smluvně k někomu vázání. Jenže jsme začínali jakože s benefity pro zamestnance dvou firem. Takto se to drželo v pohodě několik let. Teď už je těch firem 50 a prakticky všichni, i naši stali klienti, už mají tím pádem nárok na slevu. Reklamu děláme, na víc reklamy už peníze nemám, i ta Facebooková se platí. Já bych si tak strašně přála zažít klidný rok. Rok, kdy všechno tak nějak normálně poběží. To se mi snad ještě nikdy nestalo.

a můžete se smluvně zase „rozvázat“? Když vám ten pytel slev přerostl přes hlavu a děláte skoro zadarmo, je to přece kontraroduktivní? Jak to dělá konkurence, aby obstála?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6738
3.10.19 14:58

Nikdo ti nemůžeme kvalifikovaně poradit, ale zkusilas přemýšlet nad možnosti firmu položit, dokud není ve ztrátě, a jít do klasického zaměstnání? Znám manžele, co podnikají, a sice jim to vynáší, ale oba už pár let vypadají, že se složí, žádné víkendy… Přitom jinde by po osmi hodinách měli čistou hlavu. Jinak je mi to opravdu líto, situace je to hrozná a umím si představit, jaký zápřah to musí být. Přála bych ti, aby se to obrátilo k lepšímu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
3.10.19 15:24

Upřímně, mít firmu se zaměstnansci a přitom dost škudlit, je problém. Pokud podnikáte, mělo by to po nějaké době běžet tak, že budete tvořit větší rezervy.
Z mého pohledu vám to asi úplně dobře nefunguje abylo by vhodné ukončit to, dokud nejste v červených číslech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 15:47

Vyvazat se nějak bezbolestně nejde. Bohužel, nastoupil nový manažer a rozjel slevy pro firmy ve velkém, což nikdo nečekal. :zed: My v té vlně jedeme skoro celý rok, ostatní mají sice také smlouvu, ale v jejich okolí se začínají přidávat firmy až teď, takže to teprve pocítí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.10.19 09:15

Hele já to moc nechápu - vy jste podnikatelé a přitom děláte jen pro jednu firmu, se kterou jste nějak smluvně výhradně svázáni? Já to mám tak, že podnikám a nějakou část klientů/zakázek mám ze státního, kde si taky sami určují ceny. Ty jsou teď už cca o půlku levnější než moje. Takže to dělám tak, že jejich zakázky ochotně vezmu a určím jim termín podle toho, kolik mám zrovna těch líp placených klientů ze soukromého. Levní jdou až po nich. Nemůžete to dělat taky tak?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama