Nějak si neumíme zařídit dobrý život

23.10.19 20:28

Nějak si neumíme zařídit dobrý život

Poslední 2 až 3 roky máme s manželkou pocit, že moc nežijeme a jen řešíme trable. Máme krásný dům, syna nějaké koníčky, ale prostře nějak chybí energie. Jsme pořád unavení a život si nějak neužíváme. S financemi vycházím tak tak, i když makáme fakt hodně. Nevím. Nějak si ten život neumíme užít. Co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1558
23.10.19 20:30
@martin1234567890 píše:
Poslední 2 až 3 roky máme s manželkou pocit, že moc nežijeme a jen řešíme trable. Máme krásný dům, syna nějaké koníčky, ale prostře nějak chybí energie. Jsme pořád unavení a život si nějak neužíváme. S financemi vycházím tak tak, i když makáme fakt hodně. Nevím. Nějak si ten život neumíme užít. Co s tím?

Dluhy hypoteky jsou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 20:39

No jestli tak blbě žijete, jak se blbě ptáš, tak snad jedině euthanázie :nevim:
V čem je KONKRÉTNÍ problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
739
23.10.19 20:40

Prachy dokazo7 potrapit, Jesti zijete " z ruky do huby",muze to byt podstata te neradosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
739
23.10.19 20:42
@pohledzdruhestrany píše:
No jestli tak blbě žijete, jak se blbě ptáš, tak snad jedině euthanázie :nevim:
V čem je KONKRÉTNÍ problém?

Boha jeho, zase ty. No to jsem zvedava, co za exaktni moudr z tebe zase vyleze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1967
23.10.19 20:43
@KaroliS píše:
:mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 20:44
@KaroliS píše:

Exaktní moudro, může právě vypadnout pouze na exaktní dotaz, kterej nebyl položen :nevim: Ale někdy může ve špatný finanční situaci pomoct návrh na zvýšení alimentů :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
23.10.19 20:49

Asi chápu, kde je problém. Chyba bude v tom každodenním stereotypu. Denně jste v práci, asi máte i přesčasy, poté péče o syna a domácnost a možná žádná každodenní radost.
Chtělo by to nějakou změnu, třeba nový koníček nebo dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 21:01

Možná se pletu, ale mě přijde v dnešní době problém to, že lidé za každou cenu musí stavět domy a kupovat si drahé byty na úkor toho, že se honí za penězi, aby mohli všechno splácet. Napr. v Holandsku není divne bydlet v podnájmu, ale u nás ano :nevim: s manželem se teď taky chystáme na rekonstrukci, ale vzali jsme v úvahu všechny pro a proti a par let žijeme v podnájmu v menším bytě, abychom něco nasetrili. I když jsem na RD a máme malého kluka, tak jsem na zkráceny úvazek v práci, ale mě práci baví a u RD nevadí. Na dovolené jsme letos byli u more, umíme si vyjet i jen tak na víkend nebo na koncert anebo do divadla. Samozřejmě je otázkou, jestli mate hlídání. Je fajn, ze si to uvědomujete, ale je potřeba se zamyslet, co můžete udělat pro změnu, protože život se má žít a ne přežívat, jsme tu jen jednou… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7853
23.10.19 21:02

Myslím si, že moc pracujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 21:05

To chce léčbu šokem, projdi se třeba po onkologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
23.10.19 21:08
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11218
23.10.19 21:16

A co je dle vás si život užívat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.10.19 21:18

Zkusila bych nějaké vytržení z toho stereotypu. Nějaký víkendový pobyt někde, utéct z práce..nebo pokud máte napnutý rozpočet, tak aspoň nějaký zajímavý výlet s minimálními náklady..prostě cokoliv, co vás nějak vytrhne z té všední rutiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3453
23.10.19 21:24

Užívat život znamená těšit se z maličkostí, vnímat krásu okamžiku. Koupit si dobré víno a zapálit svíčku, pustit si hezky film, jít se projít listím v parku a nasávat tu vůni, projet se na kole a cestou si udělat piknik, zajít do kina, koupit si občas vzájemně malý dárek, napsat vzkaz na lednici… To není úplně o penězích. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama