Nějak to nedávám a je to čím dál horší

Anonymní
4.3.20 21:49

Nejak to nedavam a je to cim dal horsi.

Ahoj vsichni. Mozna to bude znit divne ale uz nevum co mamdelat. Moje problemy a stavy maji asi co delat s mym nizkym az zadnym sebevedomim a celkove detstvim, kdy s nami zustala mamka sama. Ano mela nas rada pistarala se a doprala co jsme chteli, ale co ja bych asi ted zpetne ocenila nejvic byla jeji pozornost a zajem. Takoveto se zeptat jak ses mela ve skole, co kamosi atd. Nikdy jsemse ji tim padem s nicim nesverovala. Taky co jsem udelala bylo spatne. ????Ted skoro ve 40 na me zacina vse padat. Dokud byly moje deti malinci tak jsem to tak neresila, ale ted mam pocit ze jsem porad sama. Nejsem pro nikoho dulezita. Mam skveleho manzela, deti miluju, ale me to proste asi nestaci. Nemam zadnou poradnou kamosku. Ano obcas zajdu s nekym na kafe, ale je to vzdy namuj popud. Kolikrat jen doma sedim a brecim. Porad chci neco co maji ostatni. Pritom mam relativne vse, ale… Boze snad me nekdo pochopi a neodsoudi, ze jsem uplne blba. Strasne me to trapi. Hodne jsem se stykala se sestrenkou, ta uz se ted zacala scgazet napr s mou svagrovou, maji obe male deti, ale nikdy mi treba nereknou at jdu s nima nebo dojedu. No je to zamotany, ale…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

227
4.3.20 22:00

Nepíses jak velké deti más pokud dospele tak cestuj uzívej zivota. Pokud si myslís ze ta kabelka to auto ten dům je to dulezite tak se pletes jsou to veci jen veci nemají hodnotu, Pouze vedomosti a zázitky mají hodnotu pouze to nic vic.

Deprese mas z toho ze vlasne nic nedelas… delej sport behej cvic cestuj objevuj

idelane vyhodit televizi nemít facebook instác uleví se ti jo a nefnukat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.3.20 22:10

Deti 8 a 11. Porad me potrebuji, ale uu ne tolik. A to mi asi chybi a vymyslim blbosti. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
34138
4.3.20 22:20

8 lete dite Te potrebuje uplne maximalne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22626
4.3.20 22:20

S takto starými dětmi se nabízí plno aktivit. Vždyt to nejsou děti v samostatném věku…Nemáš kamarádku, co má děti v podobném věku? Bazén, kino, výlety, sport…
Možná je to i tím, že celkově působíš sklesle, bez náboje. To nikdo nevydrží poslouchat dlouho, navíc je ta skepse nakažlivá. Zkus se na svět dívat veseleji, najdi a připomínej si to, co máš a co tě dělá štastnou…Už funkční rodina a zdravé děti, dobré zázemí je důvod k velké radosti… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13079
4.3.20 22:28

Ideální řešení - vstup do psychoterapie, nauč se být sama se sebou a díky tomu se ti výrazně rozšíří a zlepší schopnosti fungovat s ostatními lidmi.

Jednodušší řešení - najdi si někde v okolí nějakou organizaci, která potřebuje dobrovolnky a začni něčemu či někomu pomáhat - je úplně jedno, jestli je to pro přírodu, pro zvířata, pro památky, pro děti, pro nemocné, pro staré lidi, pro kulturu, cokoliv, co ti bude připadat zajmavé a smysluplné.

Zaměstnáš se, najdeš si nějaký další smysl a potkáš se s novými lidmi a při troše snahy z tvé strany navážeš nová kamarádství a třeba i přátelství. A dá se to dělat i jako rodina a děti se na tom dost naučí.

Pokud bys k tomu chtěla trošku inspirace z knih, sáhni po Fromovi a Franklovi.

https://www.kosmas.cz/…it-nebo-byt/
https://www.kosmas.cz/…racni-tabor/

Jinak potřebuješ to začít řešit - ozývá se ti pomalu krize středního věku - tedy že už máš „splěno“, ale furt něco chybí. Čím déle se tomu budeš vyhýbat, tím větši trápení to bude způsobovat a tím víc hrozí nejrůznější karamboly - typu hledán toho co chybí v maprosto idiotském milenci a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
4.3.20 22:31
@Anonymní píše:
Deti 8 a 11. Porad me potrebuji, ale uu ne tolik. A to mi asi chybi a vymyslim blbosti. :nevim:

Hele pokud ti jde o to ze sousedi mají veci dum nove auto ze kamaradka na instaci ma super zivot tak ver ze to je jen takova hra na to kdo co ma nebo spise nemaů. |vecina cechu jsou zadluzení i pres to super auto a super zivot jsou jak krysy honící se za prachama které strkají bankám na splátky. To co ukazuji neni zivot to je prezivání delají to co delaji slepice vkleci prdí vejce ale jsou v kleci,,,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.3.20 22:32

Řekla bych, že vím, o čem mluvíš, aspoň stran té závisti. Nemyslím, že jsem zlý a zavistivy člověk, ale kolikrát mě napadne, že bych chtěla něco, co mají ostatní - blízkost rodiny, přátele, zdraví apod. A přitom taky aspoň na první pohled všechno mám a nemůžu si stěžovat. Asi to chce zaměřit se na něco, co Ti dělá radost, ať toho máš v životě víc. A chce to kámošku, to Ty víš. Říct něco přítelkyni vydá za tři psychology. Zkus třeba oživit vztah se sestřenice. Určitě bude na co navázat. Drž se. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.3.20 22:36
@Anonymní píše: Řekla bych, že vím, o čem mluvíš, aspoň stran té závisti. Nemyslím, že jsem zlý a zavistivy člověk, ale kolikrát mě napadne, že bych chtěla něco, co mají ostatní - blízkost rodiny, přátele, zdraví apod. A přitom taky aspoň na první pohled všechno mám a nemůžu si stěžovat. Asi to chce zaměřit se na něco, co Ti dělá radost, ať toho máš v životě víc. A chce to kámošku, to Ty víš. Říct něco přítelkyni vydá za tři psychology. Zkus třeba oživit vztah se sestřenice. Určitě bude na co navázat. Drž se. :hug:

No prave ji ted porad pisu a porad nema cas a pak se dozvim ze je u svagrove. Pritom o co jde ze? proc bysme se nemohli videt vsichni. Musim se s timnejak zacit pasovat jinak se fakt zhroutim. Pritom jsou to fakt kraviny, ale strasne me to depta.

• Nahlásit
  • Citovat
19492
4.3.20 23:54
@pe-terka píše:
S takto starými dětmi se nabízí plno aktivit. Vždyt to nejsou děti v samostatném věku…Nemáš kamarádku, co má děti v podobném věku? Bazén, kino, výlety, sport…
Možná je to i tím, že celkově působíš sklesle, bez náboje. To nikdo nevydrží poslouchat dlouho, navíc je ta skepse nakažlivá. Zkus se na svět dívat veseleji, najdi a připomínej si to, co máš a co tě dělá štastnou…Už funkční rodina a zdravé děti, dobré zázemí je důvod k velké radosti… :kytka:

Souhlas :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
5.3.20 10:56
@Anonymní píše:
No prave ji ted porad pisu a porad nema cas a pak se dozvim ze je u svagrove. Pritom o co jde ze? proc bysme se nemohli videt vsichni. Musim se s timnejak zacit pasovat jinak se fakt zhroutim. Pritom jsou to fakt kraviny, ale strasne me to depta.

kdyz na mne prisla podobna krize, povedlo se mi ji vyresit uplnou nahodou - nasla jsem si pri brouzdani na internetu konicka, diky nemu jsem se dostala do skupin lidi se stejnymi zajmy a najednou jsem ja byla ta, ktera nemela cas na ostatni a vlastne ani tolik casu na rodinu a premysleni o blbostech. nasla jsem si kamaradky a spriznene duse prakticky po celem svete a par blizkych, ktere mi vydrzely dodnes a stykame se i soukrome. treba by i tobe pomohlo najit si neco, co te bude bavit a naplnovat. svym zpusobem nam to i zkepsilo manzelstvi, kdyz jsem se prestala upinat na rodinu a cekat az se nekdo vrati domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama