Stránky s informacemi pro tatínka o porodu

4.7.20 08:21

Nějaké stránky pro tatínka o porodu

Ahoj chci se zeptat neznáte některá nějaký dobrý článek nebo stránky o celkovém a detailním průběhu porodu? Nebo připravovali jste nějak manžela/přítele na porod? N
Chtěla bych aby si přítel něco načetl když je tak pevně rozhodlej že tam chce být :D přijde mi ze o tom ví prd jak to bude vypadat a nějak mu nevěřím že je schopnej to zvládnout :lol: odrazovat ho samozřejmě nechci, ale štěstí přeje připraveným :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4368
4.7.20 08:27

Byli sme v porodnici na prohlídce sálu s takovou menší přednáškou. Myslím, že mu to bohatě stačilo. Aby věděl kam jet atd. A myslím, že znát nějak úplně detailní průběh chlap nepotřebuje, ani já jako rodicka jsem nechtěla vědět úplně vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4517
4.7.20 08:36

@barbarela136 dobře ti radím, nic mu číst nedávej. Pokud bude u porodu, vše důležité se dozví tam za pochodu. Opravdu nenuť chlapa si nic načítat dopředu. Já jsem to taky nepotřeboval a zvládl úplně v pohodě. OPRAVDU TO CHLAP NEPOTREBUJE A NENI TO NUTNY!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3263
4.7.20 08:42

Proč? 8o Můj chlap nikde nic nečetl, žádný videa neviděl. Kupodivu nám to ani jednomu nepřišlo nijak závratně strašný..Jo vlastně maximálně jsem mu řekla ať počítá stím že mě to bude bolet :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3988
4.7.20 08:52

Ať se jde podívat do kravína jak se rodí kráva. Je to nemlich to samé. Akorát bez těch hysterických keců některých rodiček. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3263
4.7.20 08:55
@samá práce píše:
Ať se jde podívat do kravína jak se rodí kráva. Je to nemlich to samé. Akorát bez těch hysterických keců některých rodiček. ;)

Přesně tak, po škole jsem dělala v kravine na porodně, a je to téměř to samý. :) Ikdyž občas nějaká jalovice taky bucela jak šílená :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27490
4.7.20 08:57
@barbarela136 píše:
Ahoj chci se zeptat neznáte některá nějaký dobrý článek nebo stránky o celkovém a detailním průběhu porodu? Nebo připravovali jste nějak manžela/přítele na porod? N
Chtěla bych aby si přítel něco načetl když je tak pevně rozhodlej že tam chce být :D přijde mi ze o tom ví prd jak to bude vypadat a nějak mu nevěřím že je schopnej to zvládnout :lol: odrazovat ho samozřejmě nechci, ale štěstí přeje připraveným :mrgreen: :mrgreen:

Možná by se dala najít nějaká videa, jak probíhá porod…

Co se ale najít nedá, je, že partnerka se může začít chovat úplně jinak, než je chlap zvyklý, např. hystericky řvát, urážet personál, nadávat chlapovi, někdo nesnáší bolest, nepohodlí, vyčerpání a na to ho nepřipravíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5406
4.7.20 09:00
@barbarela136 píše:
Chtěla bych aby si přítel něco načetl když je tak pevně rozhodlej že tam chce být :D přijde mi ze o tom ví prd jak to bude vypadat a nějak mu nevěřím že je schopnej to zvládnout :lol: odrazovat ho samozřejmě nechci, ale štěstí přeje připraveným :mrgreen: :mrgreen:

Existuje knížka Manuál pro tátu nebo tak nějak. Ale pokud je tvůj chlap aspoň průměrné intelligence a je ochotný se do přípravy na dítě zapojit, tak žádnou knihu, video ani nic podobného nepotřebuje. U porodue stejně nejspíš bude sedět za tvoji hlavou a jediné co bude moc dělat tak buď tě hladit nebo ti něco říkat. Na to není potřeba žádná příprava. Spíš ať se psychicky připraví na tvé možné nálady v šestinedělí a na to, že se nějakou dobu možná nevyspí a prestane pro tebe být na 1. Místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14550
4.7.20 09:03

Když už, tak nějaké ne úplně drastické, spíš decentní fotky z domácího porodu. Popsat mu, co v jaké fázi žena potřebuje – nejdřív je s ní ještě řeč a občas sranda, pak už chce mít pokoj od všech a nenechat se otravovat. Domluvte si třeba nějaká gesta, až se ti bude blbě mluvit, aby věděl, jestli něco nabízet, nebo se držet zpátky. A ke konci že nemá povzbuzovat jako na fotbale, ale jen tam s tebou být. Jo a jestli máš nějaká přání při a po porodu, tak ho s nimi dobře seznam, ať kdyžtak pomůže s tlumočením personálu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17481
4.7.20 09:12

Na co přípravu? Stat, drzet te za ruku a koukat snad zvladne ne? :lol: muj mi max podaval pití a sedel vedle me, pak mu dala smiknout snuru a dite do ruky, ale na to nepotreboval zadnou přípravu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
4.7.20 09:20

Jeli jsme jenom do porodnice na „exkurzi“ - zavřeli nás do jednoho porodního sálu, kde porodní asistentka popisovala kam a kdy máme přijet. A že je super, když má rodička sebou doprovod aby jí mohl podržet, protože ji nikdo nebude na boxu obskakovat.
Prostě takové to všeobecné povídání, pro uklidnění duše. Chlapovi bych rozhodně nedávala číst nějaké detaily o porodu, pokud sám vysloveně nechce. A videa už vůbec ne. Vůbec ne. Jeden známý měl po porodu, který viděl hodně zblízka (sestra ho prý pořád tahala, aby se díval na „zázrak stvoření“) obrovský problém se svou ženou znovu spát.
Co jsem tak poslouchala od chlapů, co byli u porodu, tak se většinou shodli na tom, že se cítili úplně bezmocní a že měli chuť dát něčemu pěstí, protože neměli absolutně jak doopravdy pomoct. A poslouchat ještě v bolestech rady tipu „a v té knížce se psalo, že bys měla…“ tak ho zabiju :D
Takže ho spíš připravit na to, aby si nachystal nějaké občerstvení, dost vody a tak, aby od tebe nemusel odcházet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
4.7.20 09:29
@mackA159 píše:
Přesně tak, po škole jsem dělala v kravine na porodně, a je to téměř to samý. :) Ikdyž občas nějaká jalovice taky bucela jak šílená :P

To se nedivím, z jalovice tele nevydyndáš.. Proto asi tak bučely ;-) Edit překlep.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
4.7.20 10:01

Já bych doporučila společně navštívit seminář, který připravuje páry k porodu, u nás to třeba mívají porodní asistentky a tam se dozví vše - o těhotenství, porodu i následující péči o dítě - a hlavně, jak může ženě během porodu pomoci, - nam třeba ukazovali, jak masírovat krize, které body na nohou pomáhají apod.. Za mě top informace, jako prvorodicka jsem pak nebyla z ničeho vykulena..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
895
4.7.20 16:46

Byli jsme na prohlídce sálu a to co vykládala PA manželovi bohatě stačilo :lol: Doufal že na černé scénáře nedojde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.7.20 19:17

Super, domluvím si tu prohlídku porodního sálu, nevěděla jsem že to bude takhle i s výkladem :D a pro některé - nejsem nějaká hysterka co by ho nutila si všechno do detailu nastudovat jenom mám někdy pocit že si vůbec neuvědomuje jak ten porod vlastně funguje :lol: když se dozvěděl že mu nejspíš nabídnou přestřihnout pupeční šňůru nebo že se rodí i nějaká placenta měla jsem pocit že prožívá vnitřní smrt :lol: a když mu něco říkám odpovídá mi „nechci nic slyšet chci se nechat překvapit“ :lol: ale ono jít pak rodit ve stresu ze se tam někde složí a bude bledej jak stěna není moc fajn představa :D jak ho znám tak mam prostě pocit že si z toho odnese nějaký trauma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama