Nějaký právník? Změna místa výkonu práce pod jinou firmou

Anonymní
30.5.18 20:53

nějaký právník?Změna místa výkonu práce pod jinou firmou

Dobrý den, chci se zeptat. Zaměstnavatel dluží na nájmu a firma se musí vystěhovat. Majitel má ještě jinou firmu se stejným zaměřením a ve stejném městě. V pracovní smlouvě je místo výkonu práce napsáno dané město. Musím případně na příkaz zaměstnavatele chodit pracovat pod jinou firmu, přestože je majitel stejný? Snad je to srozumitelné a někdo poradí…Již mi běží dvouměsíční výp. doba. Nechtějí mě pustit na dohodu, tak hledám východisko jak rychleji pryč… :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11772
30.5.18 20:56
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat. Zaměstnavatel dluží na nájmu a firma se musí vystěhovat. Majitel má ještě jinou firmu se stejným zaměřením a ve stejném městě. V pracovní smlouvě je místo výkonu práce napsáno dané město. Musím případně na příkaz zaměstnavatele chodit pracovat pod jinou firmu, přestože je majitel stejný? Snad je to srozumitelné a někdo poradí…Již mi běží dvouměsíční výp. doba. Nechtějí mě pustit na dohodu, tak hledám východisko jak rychleji pryč… :roll:

Nejsem právník ale řekl bych že ne. Nezáleží na majiteli ale na subjektu (firmě) s níž je uzavřena pracovní smlouva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Myssicka
30.5.18 21:50

V žádném případě. Např. Při pracovním úrazu by to byl pr.ser! Chápu dobře, že má firmu A a chce, abys pod smlouvou s firmou A chodila pracovat do firmy B? Jako náhrada času, kdy nemůžeš pracovat ve firmě A, protože končí provozovna? On by to mohl udělat tak, že mezi firmami smluvně udělá externí spolupráci, ale záleželo by na tom, co máš ve smlouvě. Jinak nevidím důvod pro uvolnění dřív, než ve výpovědní době, může té leda nechat doma za plat než dobehne výpovědní lhůta.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.18 22:01

@Myssicka Já mám ještě s firmou „B“ podepsanou dohodu o provedení práce…minulý rok jsem tam chvíli pracovala, tento jsem tam ještě nebyla. Mohla bych odmítnout tam jít? Jak je to s ukončením dohody?

• Citovat
  • Nahlásit
73251
30.5.18 22:03
@Prof. Farnsworth píše:
Nejsem právník ale řekl bych že ne. Nezáleží na majiteli ale na subjektu (firmě) s níž je uzavřena pracovní smlouva.

Nojo, ale tady to nebude pod jinou firmu, firma bude stejná, pouze ji přestěhuje, což pokud je ve smlouvě pouze město, udělat může…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.18 22:07

@j.a.n.i1 firma je to jiná, jiný název i jednatelé. Pouze stejný majitel.

• Citovat
  • Nahlásit
73251
30.5.18 22:13
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 firma je to jiná, jiný název i jednatelé. Pouze stejný majitel.

A co brání majiteli v tom změnit té firmě jen sídlo a prohlásit, že tam sídlí obě a ty pracuješ stále pod původní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Myssicka
30.5.18 22:24
@Anonymní píše:
@Myssicka Já mám ještě s firmou „B“ podepsanou dohodu o provedení práce…minulý rok jsem tam chvíli pracovala, tento jsem tam ještě nebyla. Mohla bych odmítnout tam jít? Jak je to s ukončením dohody?

Výpověď má lhůtu 15dní, pokud nemáte v té dohodě stanoven konec anebo jsi nepřesáhla 300hodin práce za rok. Podstatné je, že prvořadý je pro tebe HPP, čili platit té musí dle tvé smlouvy a pokud ne, tak to jsou překážky na straně zaměstnavatele. Ale jestli můžeš odmítnout tam jít ti nemůžu tvrdit 100%, když ani jednu smlouvu neznám. Teoreticky odmítnout můžeš, protože nedojde k plnění pracovní povinnosti v rámci z DPC z tvé strany a smlouvu s tebou ukončí. Ale ohrozit to tvé nároky vůči HPP nemůže.

Píšu jak Tatar, snad je to pochopitelné

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.18 22:34

@j.a.n.i1 páč je to naoko kvůli lidem konkurenční firma.Ale teoreticky by to udělat mohl…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.18 22:38

@Myssicka smlouva je do konce roku. S tím, že práce se má vykonávat nepravidelně po dohodě…max těch 300h. Děkuju za info ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Myssicka
30.5.18 22:39
@j.a.n.i1 píše:
A co brání majiteli v tom změnit té firmě jen sídlo a prohlásit, že tam sídlí obě a ty pracuješ stále pod původní?

Tam nejde o sídlo, ale o místo výkonu práce, které má ve smlouvě. A i kdyby to chtěl změnit, mění se tím smlouva a s tou změnou musí zaměstnanec souhlasit a podepsat novou smlouvu :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Myssicka
30.5.18 22:41
@Anonymní píše:
@Myssicka smlouva je do konce roku. S tím, že práce se má vykonávat nepravidelně po dohodě…max těch 300h. Děkuju za info ;)

Hele něco jsem našla, tam to je moc pěkně vysvětlené koukej https://www.mesec.cz/…tel-stehuje/

Pokud jsem tu napsala něco, co v článku bude jinak, tak se omlouvám za neznalost a musíš věřit tomu článku :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
73251
30.5.18 23:09
@Myssicka píše:
Tam nejde o sídlo, ale o místo výkonu práce, které má ve smlouvě. A i kdyby to chtěl změnit, mění se tím smlouva a s tou změnou musí zaměstnanec souhlasit a podepsat novou smlouvu :nevim:

Pise, ze ma ve smlouve pouze mesto s to se nemeni, zmena adresy v ramci mesta neni v tomto případě zmrnou smlouvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.18 23:11

@Myssicka moc jsi mi pomohla, děkuji :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Myssicka
30.5.18 23:47
@j.a.n.i1 píše:
Pise, ze ma ve smlouve pouze mesto s to se nemeni, zmena adresy v ramci mesta neni v tomto případě zmrnou smlouvy.

Pravda. Tak možná pracovní náplň…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama