Nejde mi zavést tampon

Anonymní
10.11.19 13:28

Nejde mi zavést tampon

Ahoj, jsem panna a nejde mi zavést tampon. Mám tu nejmenší velikost, obyčejný i ten s aplikátorem. Nejde ani jeden :,( Vždy se dostanu do pochvy tak na 2 cm a pak šílená bolest. Snažím se na tampon zatlačit, ale ani se nepohne. Nebojte, vím přesně, kam ho zavádím, opravdu si nepletu pochvu s močovou trubicí.. :D
Jsem z toho docela v haji, mám mít se školou plavat a tak chápete že je to pro mě důležitý :,(
Nevíte, jaká je příčina?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4267
10.11.19 13:35
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem panna a nejde mi zavést tampon. Mám tu nejmenší velikost, obyčejný i ten s aplikátorem. Nejde ani jeden :,( Vždy se dostanu do pochvy tak na 2 cm a pak šílená bolest. Snažím se na tampon zatlačit, ale ani se nepohne. Nebojte, vím přesně, kam ho zavádím, opravdu si nepletu pochvu s močovou trubicí.. :D
Jsem z toho docela v haji, mám mít se školou plavat a tak chápete že je to pro mě důležitý :,(
Nevíte, jaká je příčina?

Tak se hoď marod a nemusíš jít plavat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.11.19 13:38

@Enmamma Když bych to neudělala teď, musela bych si to zpětně nahrazovat, takže odkládání není řešení :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
13167
10.11.19 13:39

A pod jakým úhlem ho tam tlačíš? Nemůžeš kolmo nahoru, ale spíš ho naklonit dozadu směrem k páteři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.11.19 13:41

Zkoušej postupně pod různými úhly. Dceři šel nejlépe OB mini bez aplikátoru.

• Nahlásit
  • Citovat
765
10.11.19 13:42

Zkus zmeni trochu smer-jakoby smerem do zad

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.19 13:42

Asi ti moc nepomůžu, ale je mi 31, matka dvou dětí a kromě mini tamponů jsem si v životě nebyla schopna žádný zavést. Bolelo to, šla jsem špatným směrem atd. I ty mini byly docela boj - taky kvůli bazénu. Vždycky jsem s tím zápasila na bazénových záchodech. :mrgreen: Podotýkám ve věku hrubo přes 20. Asi bych se omluvila, že z důvodu nemoci nepůkdu, i když chápu, že to není ideál. Sama jsem to tak kdysi ve škole dělala. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.19 13:44

Jo a pomohlo mi hodně si přidřepnout, prostě úplně pokrčit kolena až jsem měla zadek skoro na zemi, prostě si „čupnout“ jak kačena :mrgreen: Sorry za šílený popis, snad chápeš. Líp se uvolníš než v podřepu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1351
10.11.19 14:01

Mozna bych ho jeste zkusila trochu namazat treba kokosakem. Taky mi nekdy nejde a to mam po porodu dvou deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.11.19 14:26

Bohužel neporadím :( mně nešly ani ty nejmenší, dokud jsem byla panna. Potom už bez problému všechny velikosti. Takže možná jsi taky takový případ, co si musí prostě počkat…

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
9889
10.11.19 14:42

Hele jako nahradit plavání v termínu, kdy nemáš menstruaci je vcelku dobré řešení :-D

Ale jinak pokud je problém až po dvou cm, tak nejde o to, že bys nenašla otvor v panenské bláně, ale že máš napětím z toho, že musíš zavádět tampon stažené svaly pánevního dna.

Na to pomůže onen výše zmiňovaný podřep a především nepřistupovat k tomu s nějakou velkou panikou.

A teda počítat s tím, že to nejde zkoušet na sucho, pokud nemenstruuješ.

Stejně tak můžeš použít onen kokosový olej - ten nemaž na tampon, ale promasíruj si tím poševní vchod a případně zkus vmasírovat i trošku dovnitř. A jo, klidně to může být trošku masturbace - to ty svaly pomůže uvolnit - tedy pokud to bude jen trošku a nebudeš chtít jít až do konce :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
9889
10.11.19 14:45

Jo a teda vezmi zrcátku a nebo telefon a podívej se jak konkrétně tvůj poševní otvor vypadá a jak a kde je potřebný otvor v panenské bláně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
892
10.11.19 14:55

Mně pomáhalo namazat tampon nějakou mastnou vhodnou masti nebo lubrikantem (což můžeš koupit v lékárně mini balení asi 5ml). :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.11.19 17:06
@Ou píše:
Jo a teda vezmi zrcátku a nebo telefon a podívej se jak konkrétně tvůj poševní otvor vypadá a jak a kde je potřebný otvor v panenské bláně.

Ahoj, díky za rady. No to je právě to, já tam ten tampon natlačím tak max na ty 2 cm a dál už to přes tu bolest nejde. Dívala jsem se do zrcátka a ta bolest je z toho důvodu (předpokládám), že tam zkrátka tlačím s tím tamponem na tu panenskou blánu. Protože jak je tampon na začátku užší, tak to bolí míň, ale když ho chci zavést celý, tak to prostě nejde, i jsem se pokoušela přitlačit různými úhly, nejlépe se mi to dělá v tom podřepu, ale nikdy si ten tampon nezavedu. Může se to zdát jako banalita, ale jsem z toho celkem v háji :,(
Jinak kokosový olej doma momentálně nemáme a žádnou mast, která by byla vhodná do těchto partií také ne, lubrikant už vůbec ne, takže po téhle stránce je to taky špatné.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.11.19 17:09

Díky všem za rady. Přijde mi, že mám v té bláně prostě miniaturní otvor, kam se vejde sotva vatová tyčinka do uší :lol: Ale ne tampon, ani ten mini ne. Jsem v háji. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama