Nejde mi zhubnout - jsem tedy k ničemu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 10:23
Nejde mi zhubnout- jsem tedy k ničemu?

Krásnou neděli. Už nevím jak dál. Mám 110 kg za 8 měsíců jsem ztloustla 15kg a váha jde stále nahoru doslova každý týden je kilo dvě nahoře. Strašně se tím trápí hlavně mé okolí, které mě na to stále upozorňuje. Jím o hodně míň než jsem jedla dřív, po 16.30 už nejím nic, snídám (mléčné výrobky), svačim, obědvám teplé jídlo. Občas to nevydržím a prostě se totálně přežeru ( sama když mě nikdo nemůže vidět a to jsem pak šťastná) Jsem úplně bez energie a nešťastná. Už jsem v šíleném psychickém stavu, stráním se lidí. Odtáhla jsem se od partnera, který mi také naznačuje že bych s tím měla něco dělat. Je mi už nepříjemné když mi chce dát pusu, protože mu evidentně vadí jak vypadám. Než mě na to začali lidé upozorňovat byla jsem v pohodě, hodně jsem se smála, život mě bavil. Mám pocit že všem záleží jen na tom jak vypadám a né jaká jsem. Má otázka zní: bavili by jste se s blízkým který je tlustý? Nebo by jste radši byli rádi kdyby vám zmizel ze života?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Ravedd
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 18.08.19 10:27
@Anonymní píše:
Krásnou neděli. Už nevím jak dál. Mám 110 kg za 8 měsíců jsem ztloustla 15kg a váha jde stále nahoru doslova každý týden je kilo dvě nahoře. Strašně se tím trápí hlavně mé okolí, které mě na to stále upozorňuje. Jím o hodně míň než jsem jedla dřív, po 16.30 už nejím nic, snídám (mléčné výrobky), svačim, obědvám teplé jídlo. Občas to nevydržím a prostě se totálně přežeru ( sama když mě nikdo nemůže vidět a to jsem pak šťastná) Jsem úplně bez energie a nešťastná. Už jsem v šíleném psychickém stavu, stráním se lidí. Odtáhla jsem se od partnera, který mi také naznačuje že bych s tím měla něco dělat. Je mi už nepříjemné když mi chce dát pusu, protože mu evidentně vadí jak vypadám. Než mě na to začali lidé upozorňovat byla jsem v pohodě, hodně jsem se smála, život mě bavil. Mám pocit že všem záleží jen na tom jak vypadám a né jaká jsem. Má otázka zní: bavili by jste se s blízkým který je tlustý? Nebo by jste radši byli rádi kdyby vám zmizel ze života?

Samozřejmě bych se s ním bavila případně kdybych viděla že se snaží zhubnout a nejde to snažila bych se ho podpořit a pomoct

Edit a zdravotně jsi v pořádku? Mohl by to být i zdravotní problém že takhle přibíráš :kytka:

Příspěvek upraven 18.08.19 v 10:35

Alušáček
Závislačka 4043 příspěvků 18.08.19 10:31

Bavím se z lidma bez ohledu na postavu, to je snad pro přátelství nepodstatné, ale samozřejmě obezní člověk působí na lidi kolem jako někdo kdo má zlozvyk přejídat se a nemá vůli, například stejně jako kuřák. Tobě bych poradila zajít za nějakým poradcem, nech si sestavit jídelníček, přidej pohyb a kila se určitě pohnou dolu.

veria
Nadpozemská drbna 26247 příspěvků 18.08.19 10:34

Neres teď okolí a co nejdříve si zajdi k doktorovi, takové přibirani není normální pokud jíš normálně.

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 18.08.19 10:36
@Anonymní píše:
Má otázka zní: bavili by jste se s blízkým který je tlustý? Nebo by jste radši byli rádi kdyby vám zmizel ze života?

Musím, je to moje rodina. Ale mrzí mě to… huntuje si zdraví - a nemyslím infarkt a cukrovku, myslím omezenou pohyblivost a čím dál větší bolesti kloubů - a tím omezenou pohyblivost a další nabírání… hnusnej koloběh :,( A samozřejmě to ovlivňuje i naše společné aktivity. Jsem sportovní typ a není mojí představou příjemně stráveného času sedět u televize :?

Jinak v takové situaci bych okolí spíš poprosila o pomoc a podporu… Sama bych, být tebou, navštívila odborníka a nechala si sestavit jídelníček. Nárazový přežíračky jsou šílenost, ale to je nejíst po čtvrtý odpoledne taky :nevim: Máš jíst normálně, ze zeleninovýho salátu v osm večer nenabereš ani deko :nevim:
Najdi někoho, kdo ti s tím pomůže, vysvětlí ti co ne a co neškodně jo… a dej se do toho. Tloustnutím tloušťku ještě nikdy nikdo nevyřešil holka :D :hug:
Znám to, taky jsem se vyžírala z nešťastnosti… je to hrozná kravina :lol: Příště práskni dveřma a jdi se na půl hodiny projít :D

debra.morgan
Extra třída :D 10041 příspěvků 18.08.19 10:38

Mas evidentne problem s jidlem, jen z tohoto kratkeho popisu je jasne, proc tloustnes, tak na tom zapracuj!

a kamarády si selektuji podle jinych kriterii nez je vzhled a vaha ;)

ixule
Hvězda diskuse 35018 příspěvků 18.08.19 10:39

Změnila jsi něco ve svém životě, že tak najednou přibíráš? Předtím sis držela váhu, kde jsi byla spokojená? Já třeba přibrala 15 kg po vysazení antikoncepce a 2 roky s tím nešlo ani za mák hnout, zřejmě než se tělo srovnalo.
Jinak zhubnou hladem se nedá, resp. ne udržitelně, doporučuji schopného poradce, aby tě naučil zdravě se stravovat, tak abys neměla hlad. Jen pozor na různé koktejly, prášky a podobné nesmysly. Jinak já také bojuji s váhou po dětech, prostě to nejde dolů, ale zase až tak mě to netrápí, mám o 15 víc, než jsem mívala, no a co. Pokud mluvím s lidmi, rozhodně nekoukám na to, jak kdo vypadá, nicméně silní lidé na mě působí tak, že se asi moc nestarají o své zdraví, ale beru to jako jejich věc a jejich problém.

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 12441 příspěvků 18.08.19 10:49

Otázky jsi postavila hezky. Asi si chceš tady přečíst, že i tlustý člověk má hodnotu a tím by sis hezky omluvila svojí postavu, o které sama víš, že je příšerná a taky bys nemusela nic měnit na svém životním stylu. Tak ano, i tlustý člověk má hodnotu, přátele, partnera, ale pokud se sebou nezačne včas něco dělat, tak to může všechno ztratit. Okolí tě na to upozorňuje asi proto, že ví, jak sama sobě ničíš život a zdraví a ty víš, že mají pravdu, proto jsi z toho špatná. Vykašli se na nějaké diety z časopisu, nejezení po 16 hodině a zajdi ke svému praktikovi, ať ti dá doporučení k nutričnímu terapeutovi. Ten je v každé větší nemocnici a bude s tebou pracovat individuálně, bude to mít efekt. Do toho se hýbej, choď hodně pěšky,… Přece si nechceš oddělat zdraví kvůli hoře žrádla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 11:07
Zak

Ano začalo to po vysazení antikoncepce. Včera jsme byli pozváni na grilování, kde mè přibírání bylo téma, všichni mi radili a u toho jedli klobásky, sýry, maso… Seděli tam kuřáci, jeden člověk v insolvenci, další co jel před 8lety nalitej a sebrali mu řidičák. Holka co podváděla manžela i když spolu měli malé děti. V životě by mě nenapadlo jim něco vyčítat. Každý má něco. Představte si dnes jsme pozvaný na oběd k rodičům a bude vepro knedlo zelo. Jinak chodím hodně, plavu, jezdím na kole, chodím ráno i pozdě večer se psem na pole, kde mu mu hážu míč a různě mu utíkám… Psovi, kočce a dětem je jedno jak vypadám, ty mě mají rádi i když jsem tlustá jak prase.

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 9343 příspěvků 18.08.19 11:07
@Anonymní píše:

Je úplně jedno, jestli všechno jídlo na den sníš v osm hodin ráno, nebo průběžně během dne. Stále se do tebe dostane stejné množství kalorií, tuků, bílkovin… Vhodnější je, jíst průběžně během dne - snídaně, oběd, večeře.

Někdy je snížení příjmů jídla při hubnutí kontraproduktivní, pokud tělo nemá najednou dostatek energie, tuků apod., tak je nespaluje, ale začne si je ukládat „na horší časy“ - tj. člověk stejně nehubne. Navíc hubnutí není o tom kolik toho člověk sní, ale o tom jaký má příjem a jaký výdej. Pokud vydá víc než přijme, hubne, pokud naopak, tloustne. Takže bez pohybu to jde velmi těžko.

Bromelia
Povídálka 49 příspěvků 18.08.19 11:13

Podívej, stěžovat si je nejjednodušší. Problém je právě v tom, že po 16.30 už nic nejíš. Jak vypadá tvůj jídelníček, co jíš každý den?

Lalelale
Kelišová 5455 příspěvků 18.08.19 11:13
@Anonymní píše:

Z toho co píšeš (nejíst po 16:30 atd, záchvaty žravosti..) si myslím, že špatně jíš, ono nejíst rozhodně neznamená zdravě hubnout. Najdi odborníka nebo si o tom opravdu pečlivě nastuduj, ale hlavně ne v dámských casopisech :) jinak měla jsem dvě kamarádky, co byly opravdu silné, no a? Kvůli postavě se s nimi člověk přece nebavil. Okolí se ti nejspíš snaží pomoci, ale vzalo to za špatný konec a neuvědomují si, že ti škodí

Příspěvek upraven 18.08.19 v 11:14

ixule
Hvězda diskuse 35018 příspěvků 18.08.19 11:13
@Anonymní píše:
Ano začalo to po vysazení antikoncepce. Včera jsme byli pozváni na grilování, kde mè přibírání bylo téma, všichni mi radili a u toho jedli klobásky, sýry, maso… Seděli tam kuřáci, jeden člověk v insolvenci, další co jel před 8lety nalitej a sebrali mu řidičák. Holka co podváděla manžela i když spolu měli malé děti. V životě by mě nenapadlo jim něco vyčítat. Každý má něco. Představte si dnes jsme pozvaný na oběd k rodičům a bude vepro knedlo zelo. Jinak chodím hodně, plavu, jezdím na kole, chodím ráno i pozdě večer se psem na pole, kde mu mu hážu míč a různě mu utíkám… Psovi, kočce a dětem je jedno jak vypadám, ty mě mají rádi i když jsem tlustá jak prase.

Zmínila jsi se gynekologovi? Možná by bylo dobré nabrat hormonální profil a každopádně začít zdravě jíst, pohyb máš jak píšeš, to je super. Píšeš, že máš teď 110 kg, a přibrala jsi 15, nevím, ale asi ani předtím jsi nebyla zrovna jako lunt. Hormony mohou dělat hodně a nezdravým stravováním tomu asi ještě pomáháš. A jinak asi blbý dotaz, ale těhotná nejsi?

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 12441 příspěvků 18.08.19 11:15
@Anonymní píše:
Ano začalo to po vysazení antikoncepce. Včera jsme byli pozváni na grilování, kde mè přibírání bylo téma, všichni mi radili a u toho jedli klobásky, sýry, maso… Seděli tam kuřáci, jeden člověk v insolvenci, další co jel před 8lety nalitej a sebrali mu řidičák. Holka co podváděla manžela i když spolu měli malé děti. V životě by mě nenapadlo jim něco vyčítat. Každý má něco. Představte si dnes jsme pozvaný na oběd k rodičům a bude vepro knedlo zelo. Jinak chodím hodně, plavu, jezdím na kole, chodím ráno i pozdě večer se psem na pole, kde mu mu hážu míč a různě mu utíkám… Psovi, kočce a dětem je jedno jak vypadám, ty mě mají rádi i když jsem tlustá jak prase.

Jenže i přes insolvenci a nevěru jsou zřejmě se svým životem spokojení, narozdíl od tebe. Když ti to tak vyhovuje a děláš všechno správně, tak je pošli do háje a pribirej dál :nevim:

zrcadlo
Echt Kelišová 7695 příspěvků 18.08.19 11:19

Jestli máš 110kg, tak těch posledních rychle nabraných 15kg neřeší tu příčinu. Protože jestli nemáš 2m na výšku, tak i 95kg už byla solidní obezita. Zdravotní problém bych viděla, pokud někdo s normální váhou rychle přibere do nadváhy. Ale ty se z obezity posouváš do těžší obezity. A důvod je podle mě zřejmý - šťastná jsi, když se o samotě přejíš. Jídlo je pro tebe zdroj slasti, takže si ho navenek odpíráš, ale jakmile můžeš, tak ho do sebe tajně láduješ. Máš totálně rozhozený metabolismus. Na vysazení antikoncepce to svádět můžeš, ale to maximálně způsobí, že při zdravé stravě budeš pomaleji hubnout, ale fakt při správném stravování nebudeš nabírat 1-2kg týdně donekonečna.
S tlustými lidmi jsem se bavila asi jen v práci, kolem sebe nikoho takového nemám, všichni mí přátelé i rozšířená rodina - sourozenci, švagři a švagrové, tchánovci, sestřenice a bratranci s rodinami - se pohybují v rozmezí normální váha až lehká nadváha. Když mamka jednu dobu výrazněji ztloustla (cca 80kg na 170cm), tak sama říkala, že musí zhubnout, aby s vnoučaty dokázala držet krok a cítila se dobře.
Možná to zní tvrdě, ale nevěřím ti ani omylem, že s takovou váhou si myslíš, že můžeš s dětmi i se psem dál provádět všechny aktivity, aniž by nastala jakákoliv změna. Zkus s nimi jít odpoledne třeba na 15km túru a uvidíš.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama