Nejde spát dřív jak ve 22h, co dělám špatně?

638
19.7.21 22:17

Nejde spát dřív jak ve 22h, co dělám špatně?

Děvčata, potřebuji radu. Nevím, co dělám špatně a nějak se z toho nemůžu vymotat. Máme pět měsíců a spánek je u nás tragédie. Dítě má tolik energie, zatím co já vedle něj padám doslova na hubu. Ráno vstáváme cca v 5:30 a pak většinou ještě usneme tak cca do 8. Jenže po chvíli začne být bprcek opět unavený, takže se kolikrát stane, že jde v 10 zase spát. Vstane na oběd a pak moc nechce spát, čemuž se nedivím, ale jde to na něj zase až tak v 15-16h a to je problém, i když usne na cca 30-45 minut, protože pak nejde spát dřív jak v 22 je pravda že teď chodí spát kolem 22 ať spí po obědě od 13 nebo od 15,je to na stejno a já už nevím co. Většinou usne u prsa po koupání, jenže se během minuty vzbudí a má energie fakt na rozdávání. Takže i když usne ve 20h cca u kojení, rázem je vzhůru. Kde dělám chybu? :D v noci je pak vzhůru co dvě hodiny. Prostě na palici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9641
19.7.21 22:22

Na 5 měsíců normál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17400
19.7.21 22:30

Upřímnou soustrast.

neděláš špatně nic.

prostě jeho mozek je zrovna ve velmi debilní fázi.

jedinné dobré je, že se to změní a až se začne víc hýbat, tak bude snazší ho unavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
19.7.21 22:34

To se ještě upraví, dítě v pěti měsících ještě nemá pořádně ustálený režim. Ale některé děti jsou sovy, syn od roku chodí spát okolo desáté večer, ale zase spí až do devíti, tak to není taková hrůza.. pak odpoledne jde spát ještě na hodinku a pak je vzhůru až do těch desíti večer. Je mu rok a půl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1672
19.7.21 22:44

Neházej flintu do žita, u nás to bylo podobný, jenom malá ráno spí dýl, ale večer usínala taky mezi 10 a 11 a občas si to protáhla do půlnoci. Během dne spí 3× po 20 minutách :nevim: Od konce minulýho týdne začala usínat kolem půl 10, takže už snad vidím světlo na konci tunelu. Právě jí je 9 měsíců :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21449
19.7.21 22:47

Normální pětiměsíční dítě…mít takový tak bouchnu šáňo a zatancuju kozáčka. Mě se v pěti měsících dítě budilo klidně i 18× za noc. Musíš vydržet, prckovi dozraje mozek a bude spát líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3477
19.7.21 22:54

Nedělej unáhlené změny režimu a zachovej klid, jak kdyby nic. Ono se to časem zase změní, kolem půl roku se spaní kazí, cca těch 6-12 měsíců jsou zuby, dozrává nervová soustava, dítě dělá pokroky a je z toho celý divý. Většinou se to za pár týdnů srovná, a pak zas přijde jiný zábavný období.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1906
19.7.21 23:04

Noo, vždyť spí dobře ;) nemá smysl bojovat a nutit mu tvoji představu o tom, jak a kdy má usínat. Ostatně v těch deset večer začíná být přijatelné počasí a taky je konečně tma… za tři měsíce bude miminko starší, pohyblivější, bude chladněji a dřív tma - bude chodit spát dřív. Nebo taky ne, ale pospí si víc přes den.
Jinak k tvému dotazu - neděláš špatně nic. Tvoje mládě má holt takové období.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2988
19.7.21 23:12

Normální dítě 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12777
19.7.21 23:18

Normalni.

Neuspavej na silu, klidne ho dej vecer na deku a sedni si k televizi, odpocin si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
19.7.21 23:52

@Quidity Úplně bych nesouhlasila, že dítě v 5 m nemá režim. Pokud se dítěti od počátku nastaví jasná pravidla krmení, koupání, spaní, tak je přesný jak hodiny. Vyzkoušeno na 3 dětech :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3477
20.7.21 00:00
@Musulka12 píše:
@Quidity Úplně bych nesouhlasila, že dítě v 5 m nemá režim. Pokud se dítěti od počátku nastaví jasná pravidla krmení, koupání, spaní, tak je přesný jak hodiny. Vyzkoušeno na 3 dětech :hug:

Režim jo, ale dosáhneš max toho, že bude v osm v pyžamu v posteli. Spánek nezaručíš - určitě ne u pětiměsíčního dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12777
20.7.21 00:46
@Musulka12 píše:
@Quidity Úplně bych nesouhlasila, že dítě v 5 m nemá režim. Pokud se dítěti od počátku nastaví jasná pravidla krmení, koupání, spaní, tak je přesný jak hodiny. Vyzkoušeno na 3 dětech :hug:

No a za jakou cenu? To za to nestojí.

Navíc tím akorát vyrobíš stresáky, kteří budou nervní, když kolega přetáhne schůzku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
20.7.21 06:15

Děvčata, díky, trochu jste mě uklidnily, že je to snad jen přechodný období. Lámat přes koleno samozřejmě nic nechci, abych uspavala na sílu, či něco podobného. Možná chyba, ale nemáme to nastavené tak, že musí být kojeny každé tři hodiny na minutu přesně a podobně. Prostě hamáme, když si řekne. My se taky nechodíme najíst a napít vždy přesně po takové době. Tak to beru tak. Ano, nějaký režim jsme se snažili nastavit, ale teď vím, že je to blbost. Ještě je malý. Máme zatím jen koupání cca 18-19 a pak už takový ten večerní klid, v našem případě Teda neklid do těch deseti. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
20.7.21 10:44

Dcera teď jede sedmej měsíc a asi dva měsíce to máme podobně, mně osobně to teda moc nevadí a ani mě nenapadlo, že bych něco dělala špatně. :mrgreen:
Občas vstáváme ve tři ráno a jdeme si na dvě hodiny hrát a pak zase spát.
Je tedy fakt, že moje máma i tchýně a ostatní mámy co znám tvrdí, že to moje dítě je extrémně aktivní. Ta si musí hrát a dělat blbiny i u lahve.
Třeba taky bude víc akčnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat