Nejedeme na dovolenou, chováme prase:D

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1429
19.2.14 22:05

Nejedeme na dovolenou, chováme prase:D

Ahoj holky:)
Myslím že toto téma bude oddychové: nejedeme na dovolenou, chováme prase :mrgreen:

Prostě a jednoduše, koupili jsme si prasátko a prase roste a roste :) tak jsme se místo dovolené rozhodli pořídit další chlívek na zahradě :) No, oproti ostatním místním občanům jsme zvláštní, ale náhodou jsme spokojení. Nejedeme na dovolenou do Chorvatska nebo Turecka? No tak budeme mít domácí masíčko :P :potlesk:
Hrozně bych si přála, aby do této diskuze přispěl někdo, kdo má domácí chov (anebo klidně nemá), aby podpořil české poctivé domácí chovatele, abych i já se mohla ujistit že všem nejde jen kdo kam jede na dovolenou a hlavně!! za kolik peněz??? :mrgreen: :mrgreen:

Ani nevíte jak mě to štve.. Už dva roky jsme měli na zahradě husy. Minulý rok jsme si pořídili slepice, nyní jsme pořídili prase a najednou jsme za nějaký já ani nevím co. No prostě neinvestujeme od dovolených a do předzahrádek u domu tak je to hrůza :mrgreen:

Né že bych si nějak stěžovala, ale nějak nechápu tu logiku :nevim:

Každej nadává na obchody jak jsou předražený, ale že by si někdo udělal něco doma :nevim:

Jako kdo dělá prase doma, určitě ví o co jde. O to domácí maso, domácí sádlo, tlačenku a všechno a sousedi tu za náma chodí a jenom hnojí jak se nám to nevyplatí :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7538
19.2.14 22:07

Brzo se budeme stěhovat a taky jsem říkala, že si pořídíme prase :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
19.2.14 22:09

@soleile Sím tě, já jsem tyhle blbý kecy poslouchala už na základce, že máme doma prasata. A že jsme jich měli. A nejen prasat. A ty domácí suroviny za to stojí. dnes už se to opravdu ale vyplatí jen pro svoji vlastní potřebu.

• Citovat
  • Nahlásit
rokris
19.2.14 22:10

Prase nemáme, ale chci jen napsat, že vám moc fandím. A název diskuze je prima. :kytka: :)

• Citovat
  • Nahlásit
69302
19.2.14 22:11

Nesnáším vepřové, sádlo ani tlačenku. Z vepřového masa se mi zvedá žaludek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1839
19.2.14 22:13

Tchanovci chovaji i byky. Slepice, ovce, maji zahradku a ja jim jsem opravdu vdecna, kdyz nam daji zeleninu i maso a vajicka. Jednou bych taky chtela mit svuj domek a „hospodarstvi“.Kdyz se byci zabijeji, sebehnou se sousedi a kupuji od nich hovezi maso. Jednak rikaji, ze je lepsi nez z masny a taky jim ho prodava levneji. Mimochodem u more jsem nikdy nebyla a o uz je mi 31 a ani me to nelaka a nestydim se za to :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1573
19.2.14 22:14

A proc to resit? Jste takhle stastny, tak co? Rekni si: " komu se to nelibi, at mi prde* polibi." :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3Lu
12181
19.2.14 22:15

My chteli dva indicke bezce :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1429
19.2.14 22:15

Díky moc, právě to jsem potřebovala :mrgreen: Taky jsme koukala na Turecko a tak, ale jakmile je doma nějaká zvěř, tak jenom sháníme zbytky a krmné brambory a všechno možné a je to fakt supr, náhodou mě to hrozně baví :palec: Já jen nechápu ty lidi co si povídaj..¨
A prase hm..moc peněz.. :nevim: Přitom to všechno vyjde daleko levnějc, jenom o tom chtít :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4441
19.2.14 22:16

A ja bych si dala cerstvy skvarky, jeste teply.. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3163

MMy máme prase také a slepice a králíky a na dovolenou občas jedeme tak, že někdo z dospelych deti zůstává doma. Většinou je to dobrovolné a po dohodě. Dřív nám po dobu dovolené vypomohla babička nebo švagr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6529

My na dovolenou nejezdíme už dost dlouho, právě kvůli zvířátkům

nejdřív to byly jen psi a kočky, pak jeden čas k tomu foliák, ted zas slepice
včera manžel vyřkl nápad, že chce ovečky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.2.14 22:17
@soleile píše:
Ahoj holky:)
Myslím že toto téma bude oddychové: nejedeme na dovolenou, chováme prase :mrgreen:

Prostě a jednoduše, koupili jsme si prasátko a prase roste a roste :) tak jsme se místo dovolené rozhodli pořídit další chlívek na zahradě :) No, oproti ostatním místním občanům jsme zvláštní, ale náhodou jsme spokojení. Nejedeme na dovolenou do Chorvatska nebo Turecka? No tak budeme mít domácí masíčko :P :potlesk:
Hrozně bych si přála, aby do této diskuze přispěl někdo, kdo má domácí chov (anebo klidně nemá), aby podpořil české poctivé domácí chovatele, abych i já se mohla ujistit že všem nejde jen kdo kam jede na dovolenou a hlavně!! za kolik peněz??? :mrgreen: :mrgreen:

Ani nevíte jak mě to štve.. Už dva roky jsme měli na zahradě husy. Minulý rok jsme si pořídili slepice, nyní jsme pořídili prase a najednou jsme za nějaký já ani nevím co. No prostě neinvestujeme od dovolených a do předzahrádek u domu tak je to hrůza :mrgreen:

Né že bych si nějak stěžovala, ale nějak nechápu tu logiku :nevim:

Každej nadává na obchody jak jsou předražený, ale že by si někdo udělal něco doma :nevim:

Jako kdo dělá prase doma, určitě ví o co jde. O to domácí maso, domácí sádlo, tlačenku a všechno a sousedi tu za náma chodí a jenom hnojí jak se nám to nevyplatí :pocitac:

Jéé, moc hezká diskuse… Na prase nemáme místo, ale miluju zabijačkové hody… Tlačenku, prdelačku, jitrnice atd. miluju… Nechceš mě pak pozvat na zabijačku =)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828

Prase nemame a nechci, podle me se to fakt nevyplati :oops: ;)

Ale jinak souhlasim se vsim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
919

Ahoj,
já teda žiju v paneláku, takže máme jen psa a morče, ale na chatě u tchýně máme malý velkochov králíků… teď máme asi 25 králíků cca 2 měsíčních, takže vím, jak chutná správný králík a kupovaný fůůůůůj…
Bohužel místo na prase tam není, jinak by taky možná bylo.. teda místo by bylo, ale babi a děda už mají svůj věk a sílu tak akorát na králíky a 10 koček…
Ale já kdybych bydlela na vesnici, tak mám králíky, prase a možná i tu drůbež.. co je doma, to se počítá a u kvalitních potravin z živých konzerv to platí trojnásob…
Takže ti držím palce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat