Nejedlík - nechce UM, ovoce, kaše

35
14.3.16 08:14

Nejedlík - nechce UM, ovoce, kaše

Dobrý den, Prosím o radu už jsem zoufalá. Syn 7m (8kg) odmítá UM - minulý týden sme přešli na Sunar - i předtím odmítal Bebu, příkrmy. UM vypije 80, pak ho musíme nosit a to ještě něco dá. Ale za den vypije tak 400 s nucením. Přesnídávku má tak na 3-4krát, bánány ani kaše nechce. Zeleninu sní celou skleničku kupovaného, domácí taky odmítá. Jinných tekutin vypije tak 220-500ml. Problémy s jídlem má od začátku (na UM je od narození),, první měsíc jedl krásně, ale pak se něco zlomilo a od té doby nechce pít, vždy ho musíme nosit… Jinak se směje, nepláče. Budu ráda že každou radu a názor. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12596
14.3.16 08:21

Radu ti asi neposkytnu. spíš vlastní zkušenost. Moje dcerka byla na UM od 2 měsíců. Nikdy nebyla jedlík. Mlíko jí nechutnalo, když vypala 100 ml. Všichni jsme slavili. Zeleninu nechtěla, s přesnídávkama to bylo ještě horší. Kaše přestala jíst úplně v 10 měsících. Z každého jídla jsme byla nervozní a skoro jsme brečela. Došli jsme i k tomu, že jsme jí u jídla pustila pohádky. To i něco snědla. PO prvním roce začala něco jíst. Ale na pořádnou porci se nikdy nedostala. Teď je jí 2,5 roku. Jí všechno, ale ne ve velých dávkách. Dávno jsem to přestala řešit, jestli slečna hodlá jíst. Co sní to sní. Je zdravá, váží necelých 15 kilo a měří 95 cm. Očividně jí nic nechybí. talže pokud ej spokojenej, přibírá, tak bych to po svých zkušenostech neřešila :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20207
14.3.16 08:23

@Nifisl Jestli jen troche něco přibírá, tak bych t neřešila. Něco jí, nehubne. Hoď se do klidu, přestaň na něj tlačit, pomalu opakovaně a trpělivě nabízej.
Pokud budeš moc tlačit na pilu, akorát mu zaděláš nějaký blok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
14.3.16 08:24

Díky! Já vím, taky mi říkají at to neřeším, když přibírá a tváří se spokojeně. Jenže ono to moc nejde, ještě jak je to první dítě. :lol:
Je to s nima těžký, raději bych pořádnýho jedlíka a nebo by se to mohlo střídat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
14.3.16 08:24

@Nifisl To se zlepsi taky jsme to zazily bude zase lip nedelej si s tim pokud mozno hlavu, ja z toho byla silena a uplne zbytecne uz he davno lip :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20207
14.3.16 08:32

@Nifisl Moje druhé dítě se 7,5 měsíce jen kojilo, příkrm zazdilo kolikrát po dvou lžičkách, když měla dobrý den, snědla něco okolo 50g.
Opravdový zájem o „neprsové“ jídlo začala projevovat až po 10. měsíci, na nějakou tabulovou porci na jedno krmení se dostává až teď v téměř roce a to ještě ne vždy (včera z odpolední ovocné přesnídávky snědla 4 lžičky).

Fakt si s tím nedělej hlavu. Čím víc budeš z něčeho dělat tragédii, tím větší šance, že se Ti dítě šprajcne, protože vycítí, jak jsi nervózní nebo jak ti na něčem záleží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
14.3.16 09:19

@Nifisl prosimte moje dítě melo 8 kilo v roce, teď bude mít dva a ma necelých 11.Je živá z MM, jinak ji jak modelka před prehlidkou, k tomu furt lítá. Nechapu to, ale asi ji to stačí, nehubne a nic ji nechybí. Radsi bych taky jedlika, ale zas když vidím dvouleté dítě kamosky, které ma 17 kilo a spustí řev a vztek pokaždé, když vidí jídlo a někdo ji ho odmítne dat, tak nevím nevím. On druhy extrém není taky dobrý-vzhledově vypadá jak čtyřleta a porce ji stejne jak dospěly a jedla by pořad.

• Citovat
  • Upravit
3607
14.3.16 09:51

@Nifisl syn byl na UM a po zavedení příkrmů tomu dal fakt málo, takže nakonec jsem UM kolem 9 měsíce zrušila, za den nevypil snad ani 200 ml, já jsem to neřešila, tak nějak v rámci možností přibíral, byl a je zdravý, takže pokud mu to vyloženě nejede, nenutila bych. Doteď syn nijak moc nejí, v téměř 3 letech měří asi 96 cm a váží 12 kilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16061
14.3.16 10:28

@Nifisl me se zda ze na 7 mesicu papa dost, malej ma 11 mesicu, 9 kilo, vypije tak 400-500 ml UM, sni par lzic k obedu, a jogurt nebo presnidavku neda najednou. Mezitim sni akorat par piskotu a vecer kousek peciva a jinak prospiva celkem dobre tak to neresim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
14.3.16 10:52

@michee nase ma v roce 13,5kg :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3607
14.3.16 11:00

@Lucie66 ony všechny děti v okolí váží víc než ten náš vychrtlík, ale zase na druhou stranu, on nemá být po kom vypapaný, vysoký je dost, ale váha je nízká, stavbu těla má dobrou, má ohromnou sílu, je pevný a stabilní, takže teď dokonce řádil v Alpách na lyžích, nicméně mohl by jíst lépe :-) syn měl v roce skoro 10 kilo, pak zhubnul na 9, to jsem Dr. zatajila, protože to bylo tím, že on začal běhat a objevovat svět a na jídlo prostě neměl čas :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
14.3.16 11:15

Asi je fakt, že to moc hrotím. V našem okolí papají mimina normálně, tak je fajn, že si můžu přečíst, že to tak má většina dětí a že neodmítá jídlo jenom ten náš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
14.3.16 11:20

V 7 měsících 8 kg, co bych za to dala, u nás není 8 kg ani v roce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
14.3.16 11:49

@michee no nase holka mela skoro 5kg pri narozeni ja 175cm a tata 195cm zadny tintitka nejsme tak je asi po nas, ale je dilo ze kupuju obleceni na 3 roky :roll: Jinak moc neji je proste takova pevna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama