Nejhezčí knihy pro děti (8-12let)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
modravlocka
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 30.01.19 22:32
Nejhezčí knihy pro děti (8-12let)

Prosím o tipy na knihy, které mají Vaše děti (nebo jste i vy sami měly) v tomto veku rády. Ideálně klasické věci jako Luisa a Lotka, Heidi, děvčátko z hor, Robinson, Pipi dlouha puncocha…ale nebráním se ani současne tvorbě. Potřebuji dovybavit knihovnicku. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
klamonožka
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 30.01.19 22:49

Všechno od A. Lindgrenové.
Arthur Ransome - Vlaštovky a Amazonky, Holubí pošta, Trosečníci z Vlaštovky a spousta dalších
Milovala jsem knížky od Foglara (ty vlastně miluju doteď :oops: ).

Tolik co do klasiky. Z „novějších“ (tj. byly nové v době mého mládí - cca 90. léta) mě bavila Řada nešťastných příhod, samozřejmě Harry Potter, pak knížky od Thomase Breziny a Enit Blytonové - ale to je takový „brak“ pro děti, bych řekla, takové jednoduché detektivky, ty jsem hltala po jedné knížce denně :mrgreen: (pro takové případy doporučuju městskou knihovnu).
Skvělá je řada Letopisy z hlubin věků a pak Stříbrokřídlý (+ další dva díly), Ptačí srdce.

Ještě si určitě vzpomenu na další věci, co jsem tehdy hodně četla…

Jagwa
Kecalka 299 příspěvků 30.01.19 22:54

Mě se tehdy moc líbil Sofiin svět ;)

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 30.01.19 22:55

A Bílý tesák! U toho jsem hrozně brečela.
A Černý hřebec (u toho myslím taky).

Já jsem vlastně brečela skoro u všeho, když nad tím tak přemýšlím. :lol:

Ondule
Kecalka 256 příspěvků 30.01.19 22:56

Právě čtu první díl z trilogie Sára. A za mě super! :palec: Synovi to zatím nectu,ale tak kolem první třídy by se mu to mohlo libit. Je to kniha jak pro deti,tak pro dospělé - každý si v ní něco najde…

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 30.01.19 23:01

Ještě jsem si vzpomněla na Dva roky prázdnin. Ostatní Verneovky mě moc nebraly, ale tohle byla pecka.

Jagwa
Kecalka 299 příspěvků 30.01.19 23:02

Nebo knížky o holčičce, která se jmenuje Ambra Černá, byly asi tři. To jsem mohla číst pořád dokola :D

modravlocka
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 30.01.19 23:03

Díky za inspiraci. Na Sofiin svět jsem úplně zapomněla. Me děti jsou na to ještě asi malé, ale já bych si ho mohla přečíst znovu. :-) A hodně mě zaujala ta Sára.

Ondule
Kecalka 256 příspěvků 30.01.19 23:07

@modravlocka Sofiin svět je bezva,ale troufám si říct,že Sára je o něco bližší školním dětem svým příběhem.

annasmyc
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 30.01.19 23:11

naše holky bavilo: Srdcový erb (naklad. Baobab), Tobiáš Lollness (je pro starší, tak 12 a víc), Gorila a já (Portál), jestli je to spíš pro kluka tak deníky malého Poseroutky

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1958 příspěvků 30.01.19 23:15

@annasmyc Jo, Tobiáš Lollness mě taky bavil.

laducha
Generální žvanilka 22092 příspěvků 30.01.19 23:20

Z deníku kocoura Modroočka, Zlobilky

Fazulina
Závislačka 4233 příspěvků 30.01.19 23:29
Fazulina
Závislačka 4233 příspěvků 30.01.19 23:32
@laducha píše:
Z deníku kocoura Modroočka, Zlobilky

To je spíš pro mladší, ne? To čtu své pětilete dceři :lol: Ale Zlobilky super, u nás moc oblíbené.

Fazulina
Závislačka 4233 příspěvků 30.01.19 23:34
@modravlocka píše:
Prosím o tipy na knihy, které mají Vaše děti (nebo jste i vy sami měly) v tomto veku rády. Ideálně klasické věci jako Luisa a Lotka, Heidi, děvčátko z hor, Robinson, Pipi dlouha puncocha…ale nebráním se ani současne tvorbě. Potřebuji dovybavit knihovnicku. ;)

Chod do knihovny. Ušetříš. :lol: A tyhle klasiky tam mají v hojném množství…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >