Nejhorší doba na hledání práce?

Anonymní
6.10.20 15:04

Nejhorší doba na hledání práce?

Ahoj, můžu se jen zeptat, jak se vám teď hledá práce? Už si připadám jako d**** opravdu. Reaguju na milion inzerátu a nic. Nevím, jestli je to jenom situací okolo covidu, nebo jsem vnímaná jako překvalifikovaná :nevim: Jsem Ing. (veřejná VŠ, která je celkem prestižní a má „dobré jméno“), mám praxi, jazyk atd. Jelikož nejsem v této době vybíravá, hlásím se hodně i tam, kde chtějí jen SŠ a nabízejí běžnou admin. práci. Nevadilo by mi to! Ale je to fakt o ničem. V minulosti jsem problémy neměla - zájem byl. Je na tom někdo podobně? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1608
6.10.20 15:06

Oslov personální agentury. Sami ti budou volat s novými pracovními misty a určitě něco vyberete :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
6.10.20 15:11

Hmm, tak my mame naprosto opacny problem :roll: nemuzem sehnat lidi (prodavacky), nikomu se nechce pracovat. Kdyz praci nabidnem, tak lidi nemaj ani koule prijit na zauceni, natoz se omluvit :pocitac: a to se prosim jedna o Prahu… zadna krize neni, jen lidi jsou lini pracovat a neustale hledaj vymluvy proc do prace neprijit a byt radsi na davkach :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
6.10.20 15:13

Profil na linked-in máš? Kvalifikovanou práci reálně hledej tam - aktivně oslovuj na inzeráty a zkus ten měsíc premiovky zdarma - budou se ti i ozývat.

Jak moc jsi limitovaná regionem?

A registruj se všem personálním agenturám co působí v regionech kde jsi ochotná pracovat.

není nejhorší situace - obávám se že to ještě půjde dolů, ale rozhodně není dobrá, no.

Vina skutečně není v tobě, ale nejistotě a nestabilitě situace. Toho je potřeba se fakt držet, že to, že ti neodpoví není tvoje chyba.

Příspěvek upraven 06.10.20 v 15:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
6.10.20 15:14

Si do životopisu nedávej tituly, pokud se hlásíš na místo, kde chtějí jen SŠ a uprav si i vzdělání. To je celé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1269
6.10.20 15:18
@Anonymní píše:
Ahoj, můžu se jen zeptat, jak se vám teď hledá práce? Už si připadám jako d**** opravdu. Reaguju na milion inzerátu a nic. Nevím, jestli je to jenom situací okolo covidu, nebo jsem vnímaná jako překvalifikovaná :nevim: Jsem Ing. (veřejná VŠ, která je celkem prestižní a má „dobré jméno“), mám praxi, jazyk atd. Jelikož nejsem v této době vybíravá, hlásím se hodně i tam, kde chtějí jen SŠ a nabízejí běžnou admin. práci. Nevadilo by mi to! Ale je to fakt o ničem. V minulosti jsem problémy neměla - zájem byl. Je na tom někdo podobně? :think:

Od doby co jsem si nechala udělat životopis u profesionála, tak už tento problém nemám. Píšu jen tam kde chci a mám jistotu že se mi ozvou, dokonce si mohu vybírat.
A to nemám nějakou extra kvalifikaci a ani vš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 15:30

Řešíme v rodině to samé. Mně blízká osoba přišla o práci. Týdně rozešle tak 10 odpovědí a nic. Je prý moc kvalifikovaný. Zkoušel vše a to i prace pro SŠ a SOU a nic.
Případně se jim nelíbí vzdělání, bydliště… Odmítl tedy jednu práci a to bylo na směnný provoz, s dojizednim za 14 hrubého. Reálně by z toho byla osmička. Původně se hlásil na jinou pozici.
Už pomalu upadá do depresí.

@FraDeu píše:
Si do životopisu nedávej tituly, pokud se hlásíš na místo, kde chtějí jen SŠ a uprav si i vzdělání. To je celé.

Tohle mi nepřijde jako dobré, přijde na pohovor a praskne to. Jak vysvětlit třeba 5 let díru v životopise mezi maturitou a první prací? Plus může dělat věci, na které tu VŠ potřebuje. Nevím, jestli je vhodné se hned na začátku prezentovat lží.

• Citovat
  • Nahlásit
18674
6.10.20 15:30

Zalezi jakou práci hledas no. Jsou obory, co ted spis propouští nez nabiraj, ale prace celkove je dost. Ve zdravotnictví, v obchodech, skladech, ted před vánocemi bude jeste vetsi poptávka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
6.10.20 15:31

Jinak teda zvážila bych PČR a nebo AČR - minimálně se ozvi jejich náborářům, jestli byste nenašli něco, co by ti vlastně vyhovovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 15:32

@smajlik345 Mohu se prosím přidat a zeptat se od jakého profesionála? Děje se mi totéž co zakladatelce, mému muzovi také. Ja teď jsem na RD takze to nemusím resit, šle do budoucna bych se rada poučila. Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
1105
6.10.20 15:32

Ja byt tebou tak hledam praci, kde chteji VS a tve znalosti. My treba prekvalifikovany lidi na nižší pozice neprijimame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3583
6.10.20 15:37

Přijde mi, že všude je nedostatek lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3583
6.10.20 15:38
@Anonymní píše:
@smajlik345 Mohu se prosím přidat a zeptat se od jakého profesionála? Děje se mi totéž co zakladatelce, mému muzovi také. Ja teď jsem na RD takze to nemusím resit, šle do budoucna bych se rada poučila. Děkuji :mavam:

CV od profesionála? Dobrý pro negramoty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 15:39

@xkoup21 a co když je daná VŠ vlastně k ničemu a osoba nikdy nepracovala na VŠ pozici? Dělal 3 práce, vždy to stejné a vždy to byla pozice pro SŠ, navíc všechny úplně mimo obor VŠ.

• Citovat
  • Nahlásit
1269
6.10.20 15:44
@Anonymní píše:
@smajlik345 Mohu se prosím přidat a zeptat se od jakého profesionála? Děje se mi totéž co zakladatelce, mému muzovi také. Ja teď jsem na RD takze to nemusím resit, šle do budoucna bych se rada poučila. Děkuji :mavam:

napiš mi prosímtě soukromou zprávu. Pošli ty to do zprávy :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama