Nejhorší kurýrní služba

3344
8.7.20 22:58

Nejhorší kurýrní služba

Jsem naštvaná a tak zakládám hejt-diskusi.

Všem pozitivně naladěným se tímto omlouvám.

S jakou kurýrní službou máte dobré, a s jakou naopak ty nejhorší zkušenosti? Na jednu mám extra pifku, ale teď jsem si nechávala posílat něco z Polska a bohužel ten obchod žádnou jinou nenabízel, tak jsem doufala, že to bude tentokrát ok… a zase ne! :zed:

Pojďte si postěžovat… a třeba zjistím, že je nějaká společnost, se kterou nikdo problémy nemívá a tak jí budu preferovat.

Když si můžete vybrat, které dáte přednost? Jakou naopak nikdy?
PPL? DPD? UPS? Poště? DHL? GLS? Fedex? Používáte nějakou jinou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5406
8.7.20 23:03
@klamonožka píše:
Jsem naštvaná a tak zakládám hejt-diskusi.

Všem pozitivně naladěným se tímto omlouvám.

S jakou kurýrní službou máte dobré, a s jakou naopak ty nejhorší zkušenosti? Na jednu mám extra pifku, ale teď jsem si nechávala posílat něco z Polska a bohužel ten obchod žádnou jinou nenabízel, tak jsem doufala, že to bude tentokrát ok… a zase ne! :zed:

Pojďte si postěžovat… a třeba zjistím, že je nějaká společnost, se kterou nikdo problémy nemívá a tak jí budu preferovat.

Když si můžete vybrat, které dáte přednost? Jakou naopak nikdy?
PPL? DPD? UPS? Poště? DHL? GLS? Fedex? Používáte nějakou jinou?

Pro zahraniční zásilky využívám DHL a pro vnitrostátní PPL. GLS děs, ani nedají vědět, že přijedou a nebo se neobtěžují balík vůbec doručit a rovnou ukládají na depo. U DPD jsem měla vždy smůlu na velmi nepříjemné řidiče. Fedex jsem nevyužila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3038
8.7.20 23:05

Nemám žádné špatné zkušenosti…často si nechám poslat balík do zásilkovny, u nás je jedna v obchodě, kde už snad nikdo ani nenakupuje, tak je chci trochu podpořit :-) Jinak se mi nikdy nestalo, že by mi nevolali, dodali poškozený balík nebo cokoli jiného. Když byla korona, volali, jestli jsem doma, že mi dají balík za dveře. Nebo zazvonil a čekali, až si ho dojdu vzít. U České pošty mě štvou jen ty ceny, takže spíš využívám jiné dopravce. Čím tě tak nastvali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1978
8.7.20 23:06

Mám zkušenosti snad se všemi, co u nás jezdí, a obecně fakt platí, že nezáleží na značce, ale na konkrétních řidičích, kteří obsluhují tvou lokalitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6298
8.7.20 23:08

Jelikož mám e-shop, využívám pravidelně na dovoz zboží PPL, DPD, ČP-pro ČR, DHL ze zahraničí. Pro svoz balíků od nás využíváme Zásilkovnu. S nimi žádný problém nemáme. Pouze s GLS-řidič neumí česky ani AJ, takže domluva 0, občas napíšou kdy přijedou a občas taky ne…takže pokud nemusím, tak nevyužívám. Je to hodně o lidech, nejde takto kategorizovat a označovat nějakou společnost za nejhorší. Znám spoustu lidí, co využívají pouze GLS a jsou maximálně spokojení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15758
8.7.20 23:08

GLS bojkotuju, radši si vyberu jiný obchod, který nabízí i jinou dopravu. Napíšeš do poznámek, že potřebuješ hodinu dopředu zavolat a oni ti volají dvě minuty dopředu a diví se, že musí půl hodiny počkat než přijedeš… Pravidelně najdu v systému, že jsem si balík vyžádala přeložit na jiný den a já sedím doma jak trubka a čekám. Na řidiče není kontakt, na depo se taky nedá dovolat. Já preferuju Českou poštu. Mám s doručovatelkama nadstandardní vztahy… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
8.7.20 23:12

Pokud můžu vybírám PPL. Napíši dvouhodinové rozmezí kdy balík doručí a ještě se mi nestalo, že by se opozdili. Email a sms den předem je samozřejmostí a kurýr volá když je před barákem. Ale četla jsem na ně i dost špatný recenze tak jestli je to kraj od kraje jiný :nevim:. A nejhorší za mě pošta. Nenapíší čas, nevolají, takže čumím celej den z okna a když ve 4 odpoledne volám pošťákovi tak mi tvrdí, že mě nezastihl. Tak byl asi neviditelnej a ten lístek ve schránce taky. Kámošce zas takhle jednou řekl, že když ten balík chce tak ať si ho nechá poslat rovnou na poštu, že on prostě nestíhá :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23683
8.7.20 23:14

Koukám po ceně a případně pořadí Pošta (balíky vozí fajn chlap a dá se s ním domluvit - nechá balík u sousedů, v práci atd). Zásilkovna, PPL a pak už je to tak nějak jedno. Většina řidičů tady jezdí fajn, ty pitomce už lidi vyštípali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2595
8.7.20 23:20

Původně jsem vždycky vybírala PPL. S naším kurýrem je dobrá domluva a pokud nejsem doma, ví, ve kterém Parcel Shopu mi mi balík nechat, když se mi nedovolá. Ale teď jsem si víc oblíbila Poštu, páč mi balíček donese až do 4. patra bez výtahu a bez řečí (nemůžu nechat doma mimino a batole a jít si to převzít), přijde mi půl hodky předem SMS a jezdí vždy v cca stejnou dobu… Blbou zkušenost mám z poslední doby jen jednu, ale už si nevzpomenu, jestli to bylo GLS nebo DPD. Každopádně pro mě je to spíš o lidech než o společnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
8.7.20 23:20

Já osobně v určitou chvíli nenáviděla snad všechny dopravce. Ale stačilo aby se změnil řidič a hned to bylo jiné kafe.
Někteří jsou prostě zdechláci zdechlí. Líní zavolat, líní počkat. Teď to střídám, podle toho jací řidiči zrovna jezdí. Když přestala jezdit jeden fajn pán od PPL, tak jsem přešla na českou poštu. Byl tam takový zodpovědný a milý chlap, ten už asi taky skončil, protože začal jezdit někdo jiný a katastrofa. Takže zkusím zase jinou, jestli tam teď nejezdí někdo fajn.
Asi nejlepší je zásilkovna. Tam mě zatím nezklamali nikdy, možná proto že se člověk nemusí potýkat s řidičema :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14321
8.7.20 23:23

@klamonožka čekám balíček z Polska DHL, mám se bát? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3344
8.7.20 23:25
@MrsNorris píše:
Mám zkušenosti snad se všemi, co u nás jezdí, a obecně fakt platí, že nezáleží na značce, ale na konkrétních řidičích, kteří obsluhují tvou lokalitu.

Jo, já vím. :) Zrovna teď to teda řidič ještě ani neviděl.

Naštvává mě pravidelně UPS. V práci jsem nucená ji využívat, máme ji smluvenou, má u nás pravidelně vyzvedávat schránku a odvážet věci z ní - a je to citlivý materiál, který potřebuje být dopravený rychle (taky za to mají náležitou taxu). A co chvíli se stane, že ten kurýr prostě nepřijede, takže to člověk stejně musí pokaždé kontrolovat, aby se mu tím nezničila spousta práce i nákladů, že by vzorky zůstaly v té schránce ležet přes noc… Párkrát se i stalo, že byl nějaký nový kurýr, vlezl do budovy, schránku hned neviděl, tak prostě šel pryč. Zeptat se vrátného (hned za vchodem), zavolat na číslo, které k té schránce (zákazníkovi) mají…? Ne.

A teď mi od nich putuje ten balíček z Polska, ale to by bylo na další román a já se na to jdu raději vyspat, abych vstala zítra s lepší náladou. :)

Jinak mě zatím asi nezklamalo PPL, hlavně mám pocit, že k nám od nich jezdí samí sympaťáci, a (možná kupodivu) mám i prima zkušenosti s klasickou poštou, když teda člověk ví, co od nich čekat (prostě si posílám na poštu, ne „do ruky“ a po práci tam v klidu zajdu, když už nejsou fronty).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
8.7.20 23:25

Já jsem na tom podobně, jak ostatní. Je to o řidičích. PPL - super, skvělý řidič, DPD, Geis - hrůza, nevolají, když je balík zaplacený, nechají před domem a odjedou, aniž by řešili, že ho může vzít kdokoli. Bydlím dost na kopci, bez možnosti příjezdu větší dodávky a diví se, že mi tu paletu s těžším zbožím mají dát, až ke dveřím a nadávají, že jim nemá, kdo pomoci (asi já s dvouletým synem na rukou), Česká pošta - teď máme jinou doručovatelku, velice nepříjemná, předtím naprosto super ženská. Je to prostě o lidech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3344
8.7.20 23:26
@Bubla Bůčková píše:
@klamonožka čekám balíček z Polska DHL, mám se bát? :mrgreen:

Ne, mně to jde s UPS. ;) Tak třeba bude DHL úspěšnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26276
8.7.20 23:46

@klamonožka
U nás je DPD a PPL. Nemám žádnou negativní zkušenost. Spíš klasika s poštou. Ale co funguje balíkovna, nechávám posílat tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama