Nejhorší linka důvěry? Kdo zkusil?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 01:11
Nejhorší linka důvěry? Kdo zkusil?

Ahojky, volala jsem dnes na linku důvěry. Nic hrozného, jen jsem chtěla využít tuto službu a poprosit paní terapeutku na lince o nezávislý pohled na situaci. Mám z toho otřesný zážitek. Paní jsem stručně a srozumitelně (a racionálně, bez emocí) popsala situaci a poprosila ji o její náhled. Najednou mě v půli věty přerušila a odešla od telefonu, že prý jí končí služba, přichází její kolega a ona musí za ním odejít od telefonu. čekám, čekám…pak se vrátila, rozladěná, už bylo vidět, že spěchá domů, a odbyla mou situaci tímto:Tak si udělejte co cítíte!(bylo znát, že to má navrčené jak kolovrátek).Zkusila jsem ještě jednou vrátit se k prosbě o rozebrání situace, ale zase:No udělejte co cítíte! No nejsem náročná, ale když se bude chtít někdo oběsit, to mu poví to samé? :-) Až se bude chtít někdo zabít, taky ho nechá čekat a odejde si něco vyřídit? Vím, jsou to jen lidé, ale tohle je fakt neprofesionální. Jde o tuto linku, tudíž varuji:Linka důvěry Kladno
Linka důvěry Kladno - služba sociální prevence - dobrovolné nezávislé občanské sdružení - založeno v září 1995. Volejte 777 684 444 nebo 312 684 444 nonstop
Jaké jsou vaše zkušenosti s linkami důvěry?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 01:41

No tak to potěš. Myslela jsem, že tuhle práci dělají lidi co na to mají a hlavně mají tvrdej režim co se týká pracovní disciplíny. Zkušennost nemám, ale už jsem v situaci co jsem neměla s kým promluvit a uvažovala o něčem podobném byla.

kristyn.g
Závislačka 3047 příspěvků 09.11.14 01:59
@Anonymní píše:
Ahojky, volala jsem dnes na linku důvěry. Nic hrozného, jen jsem chtěla využít tuto službu a poprosit paní terapeutku na lince o nezávislý pohled na situaci. Mám z toho otřesný zážitek. Paní jsem stručně a srozumitelně (a racionálně, bez emocí) popsala situaci a poprosila ji o její náhled. Najednou mě v půli věty přerušila a odešla od telefonu, že prý jí končí služba, přichází její kolega a ona musí za ním odejít od telefonu. čekám, čekám…pak se vrátila, rozladěná, už bylo vidět, že spěchá domů, a odbyla mou situaci tímto:Tak si udělejte co cítíte!(bylo znát, že to má navrčené jak kolovrátek).Zkusila jsem ještě jednou vrátit se k prosbě o rozebrání situace, ale zase:No udělejte co cítíte! No nejsem náročná, ale když se bude chtít někdo oběsit, to mu poví to samé? :-) Až se bude chtít někdo zabít, taky ho nechá čekat a odejde si něco vyřídit? Vím, jsou to jen lidé, ale tohle je fakt neprofesionální. Jde o tuto linku, tudíž varuji:Linka důvěry Kladno
Linka důvěry Kladno - služba sociální prevence - dobrovolné nezávislé občanské sdružení - založeno v září 1995. Volejte 777 684 444 nebo 312 684 444 nonstop
Jaké jsou vaše zkušenosti s linkami důvěry?

tak na lince důvěry pravděpodobně nedělají psychologové. Jedna známá si tam dělala kurz a není to žádná psycholožka. To je spíš opravdu asi pro případy kdy jde o domácí násilý a krizové situace. Od porady v životní situaci jsou psychologické poradny.

LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 09.11.14 02:09

Mám kamarádku, která na lince dělá a jak je psáno výše, oni to nejsou psychologové a ani terapeuti, aby znali odpověď na všechno, důležité je, aby uklidnili vystrašeného člověka a poradili mu, jak dál. Jestli sis chtěla jen „pokecat“, tak na to zjevně nemají čas ani chuť.

Citace

Linky důvěry nabízejí anonymní telefonický kontakt pro rozhovor o aktuálních problémech vyžadujících neodkladné nebo naléhavé řešení. Kromě pomoci při zvládání různých krizových stavů poskytují také informace o službách a kontaktech vhodných navazujících zařízení.

Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 07:44

Nechceš je spíš jen trochu pošpinit?

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 09.11.14 07:49

Dost, myslím, záleží na tom, jak ten rozhovor od začátku probíhal. Pokud jsi hned zkraje řekla to, cos tu napsala, čili že nejde o „nic hrozného, jen jsem chtěla využít tuto službu a poprosit paní terapeutku na lince o nezávislý pohled na situaci“, tak se nediv, že se k tobě nechovali jako k sebevrahovi na zábradlí. A z tvého projevu „racionálně, bez emocí“ paní zřejmě usoudila, že se jen nudíš a opravdu o nic nejde.
Neprofesionální to z její strany možná bylo, ale nevhodné z tvé strany daleko spíš. Linky důvěry podle mě k tomuhle nejsou, mají sloužit opravdu akutním situacím.

g.sandova
Závislačka 4143 příspěvků 09.11.14 07:54
@kristyn.g píše:
tak na lince důvěry pravděpodobně nedělají psychologové. Jedna známá si tam dělala kurz a není to žádná psycholožka. To je spíš opravdu asi pro případy kdy jde o domácí násilý a krizové situace. Od porady v životní situaci jsou psychologické poradny.

Tak mohou tam delat i psychologove, ale nemusi.kdo to chce delat, musi projit kurzem.
A volaji tam i lide, co uvazuji o sebevrazde, takze nejakou odbornost mit musi.
Zakladatelko napada me, ze ji tvuj problem prisel banalni. Neni to omluva, je to dost neprofesionalni. Snad je ve vaznych pripadech prof.

g.sandova
Závislačka 4143 příspěvků 09.11.14 07:57

@kristyn.g tak tys to tam psala, tak promin. Jsem ti to tam vysv :lol: etlila

mimoza666
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 09.11.14 07:59

Hovor asi nebyl veden zrovna profesionálně, měla tě dobře navézt na to, že tuto problematiku linka neřeší a nabídnout Ti návaznou, adekvátní službu - poradenské zařízení, psychoterapii. Třeba to brala tak, že jde o zneužití linky. vypadá to, že jsi úplně nepochopila smyl této služby, ale to se stane, školený pracovník by s tím měl umět zacházet. Neznamená to vůbec, že člověku v krizi nepomohou, to už si jen ventiluješ svoje zklamání.

Já volala 2× a jednou hooodne dobrý a jednou takový rozpačitý, ale pro tu chvíli akutní to stačilo.

g.sandova
Závislačka 4143 příspěvků 09.11.14 08:03

@mimoza666 taky jsem to chtela napsat, s tou navaznou sluzbou. Ale takhle hezky bych to nenapsala.

Me docela mrzi, ze se jim dela takova blba reklama. Treba jsou jinak dobri. Pak to muze vypadat, ze tam sedi idioti bez vzdelani a tyhle sluzby nejsou potreba.

mimoza666
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 09.11.14 08:12
@g.sandova píše:
@mimoza666 taky jsem to chtela napsat, s tou navaznou sluzbou. Ale takhle hezky bych to nenapsala.Me docela mrzi, ze se jim dela takova blba reklama. Treba jsou jinak dobri. Pak to muze vypadat, ze tam sedi idioti bez vzdelani a tyhle sluzby nejsou potreba.

To bych právě taky nechtěla, aby to tak vypadalo. Pracovala jsem v pomáhající profesi a mám i reference od svých klientů, často jim linka důvěry hodně pomohla. I v sebevražedné krizi, kolegyně dělala s děckama a tam obzvlášť je to první linie. Ona říkala, že dítě třeba 3× linku otestuje banálním rozhovorem a pak vybalí něco dost závažného. Proto brala každý hovor vážně, jen i tu dětskou linku, lidé přímo zneužívají onanisti, opilci atd.

g.sandova
Závislačka 4143 příspěvků 09.11.14 08:21

@mimoza666 ja jsem zatim v oboru jen tak trosku, studuju.

No vidis, to je pro me nova informace, ze si to deti takhle testuji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 09:06

Paní byla absolutne neprofesionální, at je to jak chce, hovor s tebou měla nejdřív ukončit. (Po tom co ti poradí, či odkaze na jiné číslo treba. ). Já mam s linkou důvěry dobře zkušenosti. Volala jsem parkrat v dětství, nebylo to nic vážného, ale přesto se mnou ochotně mluvili a snažili se poradit. Volala jsem na tu celostátní 800…

afghani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 22:15
@Anonymní píše:
Paní byla absolutne neprofesionální, at je to jak chce, hovor s tebou měla nejdřív ukončit. (Po tom co ti poradí, či odkaze na jiné číslo treba. ). Já mam s linkou důvěry dobře zkušenosti. Volala jsem parkrat v dětství, nebylo to nic vážného, ale přesto se mnou ochotně mluvili a snažili se poradit. Volala jsem na tu celostátní 800…

Souhlas, zadna neposoudime, v jake situaci zakladatelka byla, nemuzeme rict, ze tam volala s banalitou. Urcite nevolala z nudy, ale byla v nejake neprijemne situaci a chtela si o ni promluvit. Jednani pracovnice bylo podle popisu neprofesionalni.Ja mam dobrou zkusenost s linkou RIAPS.

afghani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 22:25
@Bersaba
@Bersaba píše:
Dost, myslím, záleží na tom, jak ten rozhovor od začátku probíhal. Pokud jsi hned zkraje řekla to, cos tu napsala, čili že nejde o „nic hrozného, jen jsem chtěla využít tuto službu a poprosit paní terapeutku na lince o nezávislý pohled na situaci“, tak se nediv, že se k tobě nechovali jako k sebevrahovi na zábradlí. A z tvého projevu „racionálně, bez emocí“ paní zřejmě usoudila, že se jen nudíš a opravdu o nic nejde.
Neprofesionální to z její strany možná bylo, ale nevhodné z tvé strany daleko spíš. Linky důvěry podle mě k tomuhle nejsou, mají sloužit opravdu akutním situacím.

_____________­________________________­________

Aha,takze kdyz zakladatelka mluvila,podle svych slov racionalne,neh­routila se,a neskakala z mostu,tak to nebylo akutni?To je nesmysl,linky duvery rozhodne nejsou urcene jen pro potencionalni sebevrahy atd.Navic i velmi klidny clovek,zdanlive klidny,muze okamzik nato zkratovat a provest zoufaly cin,viz nedavno hokejista miro hlinka-povesil pradlo na balkone,vyridil par hovoru a obesil se.Pracovnice linky nemuze nic podcenit,navic odejit volajicimu od telefonu :zed:
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >