Nejhorší třída na škole

393
8.12.19 22:08

Nejhorší třída na škole

Naše dítě chodí do této třídy. Je tam veliký hluk, šikana, různá etnika a sociální skupiny. Škola je ale z 95% majoritního etnika, s dobrou pověstí a moderní výukou. Prostě náhoda. Nejméně 6-7 děti již z této třídy odešlo (šikana, problém děti učit, místo základní výchovy kterou z domu nemají). Další se hlásí na gymnázia. Naše dítě ze třídy nechce, je tam na výsluní, vynikající výsledky, chváleno, má tam dobrého a slušného kamaráda. Nicméně výuka je kolektivem významné ovlivněna a dítě sleduje agresory, hulvaty a věcné hádky učitelů s nimi denně. Přijde mi to stresující. Dítě nicméně změnu třídy či školy odmítá. Co byste dělali? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19651
8.12.19 22:15

Když chce dítě zůstat, nechala bych ho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19118
8.12.19 22:16

Pokud změnu odmítá, nemá problémy s učením a chováním, tak není pro přeřazení důvod. Já si naopak myslím, že dítěti neuškodí, když vidí i odvrácenou stranu a může si dělat názor, co je dobře a co ne. Děti potřebují žít v realitě života a ne se držet v bavlnce, aby je náhodou něco neofouklo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8192
8.12.19 22:17

Upřímně? Mezi slepými jednooký králem. Tvoje děcko je sice spokojené, ale nejspíš ho to nějakým způsobem poškodí v dalším vzdělávání.

A co dál? No… Záleží na tom, co si od dalšího vzdělání slibuješ. Pokud nějakou SŠ a dobrý, tak to zas až tam nevadí. Pokud bys pro něho ráda nějakou těžší VŠ (pokud na to má samozřejmě předpoklady), tak bych zvažovala odchod.

Ale já jsem umanutá, děti mám na gymplu a ráda bych, aby si vybraly nějaký perspektivní obor - tak mě neber zas až tak vážně, ju?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
8.12.19 22:18

Vzhledem k tomu, že tam chce zůstat mu nikdo zřejmě neubližuje, tak nevidím důvod dávat jinam. Alespoň vidí realitu, což rozhodně není na škodu. Stres by spíše byl přesun mezi jiný kolektiv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
8.12.19 22:26

Naštěstí našemu dítěti ne. Ale ubližují jeho kamarádovi a například to dítě nese docela špatně. Navíc podle mě prostě není ta výuka dost kvalitní, 85% třídy vzdělání vůbec nezajímá. Taky se bojím toho že být dobrý mezi těmi co se neučí a kašlou na to je snadné ale na SŠ to může vypadat s konkurencí jinak. Spousta hodin se například ztrácí doučováním a naše dítě si čte knížky protože látku umí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2024
8.12.19 22:52

Pokud dite do jine tridy nechce, nechala bych ho tam. Ale kdo rika, ze je to nejhorsi trida na skole? Ucitele? Za nas kazda trida byla ta ‘nejhorsi’ pro ucitele, rikali to kazde tride. Ze tam jsou ruzne etnika nebo hlucne deti by mi tak nevadilo jako ta sikana. Ale jak rikam, nechala bych to na diteti - predpokladam, ze je to 5. trida, kdyz odchazeji na gymnazia? Pokud by slo treba o prvni druhou tridu, rozhodla bych za dite ale v 5. tride uz bych nechala na nem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
8.12.19 23:00

@hani28 ano. My také nechceme jít proti dítěti za každou cenu. Určitě bychom ho tím zklamali a rozvířilo by to důvěru doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.19 23:10

My jsme byly áčko, ta horší třída, pak bylo béčko, lepší třída. Vytvořilo se to tak samo v podstatě úplnou náhodou, prostě od prvopočátku - od první třídy byly tak děti rozdělené, na nás vyšlo prostě víc sígrů, i více problémových holek. Jednalo se o prestižní základku v centru Prahy, žádná vyloučená lokalita. No ale fakt se to vezlo až do 9. třídy, přičemž ti nelepší odešly v 5. třídě na osmiletá gymnázia, čímž se to celkově ještě zhoršilo. My se dodnes scházíme i s „béčkem“ takže tak nějak vím, jak kdo skončil a opravdu, ti spolužáci z béčka jsou celkově úspěšnější, skoro všichni mají VŠ, zajímavé a dobře placené práce. Takže podle mě opravdu třída může nějakým způsobem ten život ovlivnit. U mě to tak bylo, neměla jsem motivaci se učit (šlo mi to samo), ale chyběla ctizadost a soutezivost, jenže pak když už na učení přirozený intelekt nezabýval (když jsem se musela prostě něco naučit nazpaměť a už to nešlo okecat), tak jsem měla problém. Od toho se pak vše odvijelo, ačkoliv jsem pak dálkově vystudovala, tak věřím, že kdybych teoreticky byla v tom béčku (vždycky jsem si přála tam přestoupit), tak by mě ta konkurence víc hnala dopředu a já mohla vystudovat nějaký obor, který by mě lépe uživil.
Anonym - moc osobní info, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
33039
8.12.19 23:10

A nechce jeste navic chranit toho sveho kamarada? Jinak ja jsem taky postizena, nase zakladka je pry proslula sikanou na druhem stupni, takze uz ted manevruju na gympl, ale mame „vyhodu“, ze mame jeden konkretni, a to hudebni a tam smerujeme uz od ted s nastrojem. Kdyby chtel zustat, tak bych se o nej taky bala. Ale asi bych nemela nakonec to srdce ho nekam nasilim cpat :nevim: kazdopadne od osmicky bych po konzultaci s uciteli jednotlivych predmetu asi trvala na doucovani, aby se -pokud je nadan- jen kvuli nekvalitni vyuce neocitl totalne mimo rozsah uciva :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8192
8.12.19 23:56
@PaníKadrnožková píše:
A nechce jeste navic chranit toho sveho kamarada? Jinak ja jsem taky postizena, nase zakladka je pry proslula sikanou na druhem stupni, takze uz ted manevruju na gympl, ale mame „vyhodu“, ze mame jeden konkretni, a to hudebni a tam smerujeme uz od ted s nastrojem. Kdyby chtel zustat, tak bych se o nej taky bala. Ale asi bych nemela nakonec to srdce ho nekam nasilim cpat :nevim: kazdopadne od osmicky bych po konzultaci s uciteli jednotlivych predmetu asi trvala na doucovani, aby se -pokud je nadan- jen kvuli nekvalitni vyuce neocitl totalne mimo rozsah uciva :nevim:

Až v osmičce, jo? :mrgreen: Ten byl dobrej, náčelníku. :mrgreen: A předpokládám, že myslíš soukromé doučování ve vaší režii. :D Pokud spoléháš na školu, čeká tě nejspíš značné rozčarování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8192
8.12.19 23:59
@Anonymní píše:
My jsme byly áčko, ta horší třída, pak bylo béčko, lepší třída. Vytvořilo se to tak samo v podstatě úplnou náhodou, prostě od prvopočátku - od první třídy byly tak děti rozdělené, na nás vyšlo prostě víc sígrů, i více problémových holek. Jednalo se o prestižní základku v centru Prahy, žádná vyloučená lokalita. No ale fakt se to vezlo až do 9. třídy, přičemž ti nelepší odešly v 5. třídě na osmiletá gymnázia, čímž se to celkově ještě zhoršilo. My se dodnes scházíme i s „béčkem“ takže tak nějak vím, jak kdo skončil a opravdu, ti spolužáci z béčka jsou celkově úspěšnější, skoro všichni mají VŠ, zajímavé a dobře placené práce. Takže podle mě opravdu třída může nějakým způsobem ten život ovlivnit. U mě to tak bylo, neměla jsem motivaci se učit (šlo mi to samo), ale chyběla ctizadost a soutezivost, jenže pak když už na učení přirozený intelekt nezabýval (když jsem se musela prostě něco naučit nazpaměť a už to nešlo okecat), tak jsem měla problém. Od toho se pak vše odvijelo, ačkoliv jsem pak dálkově vystudovala, tak věřím, že kdybych teoreticky byla v tom béčku (vždycky jsem si přála tam přestoupit), tak by mě ta konkurence víc hnala dopředu a já mohla vystudovat nějaký obor, který by mě lépe uživil.
Anonym - moc osobní info, děkuji.

Ano, popisuješ to přesně. Kolektiv se může vzájemně táhnout - nebo taky brzdit. V poslední době se ta druha varianta považuje za obohacení a proti tomu se těžko něco namítá… Mizí touha vyniknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33039
9.12.19 00:09
@SAJ píše:
Až v osmičce, jo? :mrgreen: Ten byl dobrej, náčelníku. :mrgreen: A předpokládám, že myslíš soukromé doučování ve vaší režii. :D Pokud spoléháš na školu, čeká tě nejspíš značné rozčarování.

Ja ne, muj kluk je ve druhe a uz dreme ;) jinak jsem skutecne myslela napr. 2 roky doucovani ve vlastni rezii. Treba muj chlapec -ac sikovny- bych nerekla, ze bude aspirantem nejtezsiho gymplu v Praglu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33039
9.12.19 00:11
@SAJ píše:
Ano, popisuješ to přesně. Kolektiv se může vzájemně táhnout - nebo taky brzdit. V poslední době se ta druha varianta považuje za obohacení a proti tomu se těžko něco namítá… Mizí touha vyniknout.

Tak vyniknutí bylo za minuleho rezimu sproste slovo, ne. Dnes mame ve skole vnuky nasilne zprumerovynych jedinců :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8192
9.12.19 00:52
@PaníKadrnožková píše:
Tak vyniknutí bylo za minuleho rezimu sproste slovo, ne. Dnes mame ve skole vnuky nasilne zprumerovynych jedinců :lol:

Ale houby. Být dobrý nebylo sice úplně in, ale soutěže a středoškolská činnost za nás vcelku fungovala. Jen tam byly nějaké ty nabalené kecy okolo, které stejně každý ignoroval.

Dneska jsou ve školách děti těch prvních svobodných, kteří už nic nemuseli a kteří své deti opravdu „obdivuhodně“ odflákli. Na nějakou výchovu k něčemu u valné většiny sejří pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat