Nejí a pak má v noci hlad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 16.09.10 10:57
Nejí a pak má v noci hlad

Holky, poraďte, povzbuďte, pojďte si taky postěžovat …

Synek je velmi konzervativní v jídle. Madeta změnila víčko Lipánku a výsledkem je, že už nejí ani ten Lipánek!!!

Nejsem z těch, co ho budou honit a prosit. Prostě teď je na stole tohle a tohle, maximálně si pojď ještě vybrat z ledničky. Jenže dítko prostě nežere a nežere. Denní boj.

Nejhorší je, že v deset večer ale fakt brečí hlady. To nevydržíte. Teda vydržela jsem to, ale výsledkem bylo, že jsem ho celou noc honila do postýlky … a ráno nanovo!! Vypadal, že jestli se okamžitě nenají, padne hlady, jak řval na lesy. Dostal rohlík s oblíbeným sýrem, kousl si a dál prostě nic!!! :zed: :zed: :zed:

Reakce:
Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 16.09.10 11:04

Emilie a takhle vybíravý je Velký nebo Malej brácha?
My máme teď totiž něco podobného. Nežere a nežere 8-) :lol:
Jinak se k tomu stavím jako ty. Nechceš? Nejez, ale nic jiného nedostaneš.
Já teda doufám, že je to jen přechodné období, dříve to býval slušný jedlík..

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 16.09.10 11:08
Cappy píše:
Emilie a takhle vybíravý je Velký nebo Malej brácha?
My máme teď totiž něco podobného. Nežere a nežere 8-) :lol:
Jinak se k tomu stavím jako ty. Nechceš? Nejez, ale nic jiného nedostaneš.
Já teda doufám, že je to jen přechodné období, dříve to býval slušný jedlík..

Ten starší. Malej sní všechno, co má na lžičce.

Bohužel jak píšu, nenutit ho jíst nefunguje, protože prostě v noci řve evidentně hlady … a ikdyž má hlad ještě ráno, tak se OPĚT nenají … a je zdravej, nemá žádné potíže tohoto typu.

Mihaicka
Závislačka 3818 příspěvků 16.09.10 11:09

Emilie,

vcera jsem zrovinka volala doktorce, ze mi malej odmita jidlo a chce jen mleko…co s tim…a ona rekla, jeste par dni pozorujte, kdyz neprejde do pondelka, tak k ni naklusat, pry ho neco muze bolet pri jidle a kdyz pije mleko, tak je to pro nej unosnejsi.

Vim, ze mam mnohem mladsi ditko, ale treba tveho kloucka take neco trapi??? :nevim:

Mihaicka
Závislačka 3818 příspěvků 16.09.10 11:10

Emilie, a to nechce treba ani ovoce? Nejake jeho oblibene?

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 16.09.10 11:18

U nás vedou jednoznačně suchary - kukuřičné křupky, pohankové plátky. Toho by se mohl užrat, ale ostatní jídlo fláká.
Myslím, že ho nic nebolí, protože má světlé chvilky, kdy bez problémů sní přesnídávku či jogurt, těstoviny, ovoce, ale opravdu jen po malých dávkách.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 16.09.10 11:20
Mihaicka píše:
Emilie, a to nechce treba ani ovoce? Nejake jeho oblibene?

Ovoce nejedl nikdy. Zeleninu jo, ale z čerstvýho snad jen okurky a papriky, zbytek z konzervy (zvláště kukuřici a hrášek bonduell). Jogurty - vybírá si, ne že čokoládové, ale jen čoko tuhle značku a stračatelu tuhle značku … a jen co změní obal, tak už nejí ani tohle … sýry to samý. Blbne už i s mlékem … Jsou dny, kdy prostě snědl tři čtyři lipáneky s rohlíkem … miluje třeba mletý maso na nejrůznější způsoby, ale stačí maličkost, erupce na slunci, a já to dělala zbytečně. Prootže mi do toho schválně na stole nalije vodu a nebo to rovnou vyhodí na zem. Říkala jsem si, jestli to není tím, že kluky krmím na dvakrát - malýho ještě kojím a krmím v jeho polohovátku. Starší se ještě úplně nenají sám,a le sedím s ním trpělivě u stolu a jím, popřípadě honím i tátu, abychom teda jako stolovali společně … to končí tak, že jakmile začne dělat blbiny, táta se vytočí a odchází se najíst jinam … ale ještě furt jsem teda nedosáhla babiččina receptu, která do něj teda jídlo dostane, skoro jakýkoli, ale tím, že ho krmí po malých lžíčkách v pokojíku při hraní!!! :zed:

Mihaicka
Závislačka 3818 příspěvků 16.09.10 11:25

Hm, tak jestli nebude kamen urazu tam? Jestli ted take nechce u jidla hracky atd???

Ale je teda " roztomile " ( zajimave take ), jak je vybiravy ze znacek… :-) nevim, jestli nezacit podavat jidlo tak, aby nevidel obal… :nevim: jestli to jde teda…
Ale jinak bych zkusila take presvedcit tatinka, aby neodchazel od stolu, take to muze mit vliv na maleho, deti kopiruji… :think:

Mihaicka
Závislačka 3818 příspěvků 16.09.10 11:31
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 16.09.10 11:39
Mihaicka píše:
https://www.emimino.cz/…lista-49711/Mrknete tady…

Díky. Přesný :pankac: :pankac: :pankac: až na to, že synek hlad má.

LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 16.09.10 12:14

Emil my taky bojovali, sváděla jsem to na zuby, ale pak zjistili, že má malou angínu, ovšem ted je to to samé zítra jdeme na kontrolu a ona prostě jíst nebude!!Jen to co ona zrovna chce :zed:

IvaV
Echt Kelišová 9227 příspěvků 16.09.10 12:55

Potvory to jsou potvory - říká ta co do dítka nacpala jen půlku čokoládového jogurtu Dobrá máma - dvakrát denně a tím to končilo.

Jednu dobu prostě nejedla (tedy ona byla šílený jedlík od narození ani to UM jí nechutnaloooo). Ale to co předváděla kolem roku a půl - uáááááááá.

Pomohla nám až věta jedné mé známé - čím víc se z toho hroutí rodič tím víc to dítě nejí.

Prostě jsem se pokusila na to nemyslet (a otěhotněla s druhou a bylo mi neskutečně zle že jsem měla co dělat sama se sebou a jídlo mi bylo ukradený). A Viktorka asi vyhladověla či prostě zjistila že NIC jiného fakt nebude (né že to řeknu a pak se docpe sušenkou). A začala jíst. :nevim:

Ovšem jedlíkem se stala až ve školce kde tedy zbaští vše a ještě si přidá. :lol: (Dnes je jí pět a jí dobře, má ráda zeleninu, ovoce, maso, polévky no prostě sní všechno i když pořád je kapku vybírává na jogurty a jiné věci.) :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >