2leté dítě nejí ovoce a zeleninu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.11.21 19:21

Nejí ovoce a zeleninu - 2r.2mesice

Dobrý večer.

Prosím mám syna, který nejí ovoce a zeleninu. A tady je problém, že neumí kousat pořádně! Spíše rozžvatlá jídlo, rozmělní, pořádně neskousne. Když dostane chleba - od malá ho spíše uškubne od pusy zbytek v pusy nějak jemné rozkouše.
Zeleninu mu dávám do vývarů, rizota, omáčky. Dávám mu celé těstoviny, maso kráju ale prostě mě přijde že pořádně neskousne.
Jsem zoufalá. Kámoška mi říkala že bude asi někde problémy zdravotní
Chtěla bych se zeptat jestly někdo prosím nemá podobnou zkušenost. Vím že už má dost roků. Vysvětluji ať kousne ale prostě nezkousne úplně. To má vliv i na mluvení asi protože jen vydává zvuky zvířatek a dobře nevysloví nic.
Jinak podle mě je velice chytrý, moc hezky rozumí, pomáhá mi vyndávat myčku, uklízet nádobí. Vysmátý chlapeček, tvrdohlavý. Takže mi přijde že to má i tak prostě zažité. Ale není moc společenský.
Děkuji moc všem :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3111
22.11.21 19:36

Problemy s kousanim resi detsky logoped, nejlepe takovy, co se na to primo zameruje. Maji na to postupy, kdy se jidlo vklada az dozadu na stolicky nebo tak nejak. Nejsem odbornik. Existuji i logopedicka kousatka. A ano kousani souvisi s mluvenim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 19:40

@Oriseka děkuji moc já jsme si říkala že na to třeba časem přijde ještě ale asi už je dost veliký…moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
3111
22.11.21 19:49
@Anonymní píše:
@Oriseka děkuji moc já jsme si říkala že na to třeba časem přijde ještě ale asi už je dost veliký…moc děkuji.

Koukni na stranky nejake logopedie a na duvody, proc logopedii navstivit. Pisi pred druhym rokem, kdyz dite neumi kousat. Ale ten tvuj neco trochu rozkouse. Neji jen kasovitou stravu. Tak to asi nebude nejak zavazny problem. Cetla jsem, jak se deti zlepsily uz po jedne konzultaci se specializovanym logopedem, ktery mamince vysvetlil, jak ma postupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
22.11.21 20:31

Tomu by mohlo pomoct nějaké rozcvičování svalů v puse, dobrý logoped by si s tím měl poradit. Nemá třeba krátkou uzdičku na jazyku nebo nějaké špatně postavení zubů? Neboj, nemusí jít o nic závažného, ale je fajn, že to řešíš a nenecháš to další 2 roky ladem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 20:35

@prejeta_zaba postavení zubků mi nepřijde že by měl nějak špatné. Já mu dneska zubkama zkoušela pořád ukazovat aby „cvakl“ aby prostě jídlo ukousl. Ale nedocvakne. A když není ovoce jako je jablíčko tak se to asi nenaučí :( jablko nastrouháme jediné do přesnídávky. Mu to prostě ani nechutná 8o
Asi se na to orpavdu zaměřím ohledně logopeda. Děkuji :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
1114
22.11.21 21:37

Sla bych take k zubari na kontrolu a pokud nechce syrove, tak uvarit - at zeleninu, ci ovoce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1954
22.11.21 21:59
@Anonymní píše:
@prejeta_zaba postavení zubků mi nepřijde že by měl nějak špatné. Já mu dneska zubkama zkoušela pořád ukazovat aby „cvakl“ aby prostě jídlo ukousl. Ale nedocvakne. A když není ovoce jako je jablíčko tak se to asi nenaučí :( jablko nastrouháme jediné do přesnídávky. Mu to prostě ani nechutná 8o
Asi se na to orpavdu zaměřím ohledně logopeda. Děkuji :hug:

Tak jestli nedocvakne zubama k sobě, tak bude problém asi ve skusu, nebo v čelistním kloubu. Neměl dlouho dudlík nebo necucá palec? Co na to říká zubař? Každopádně ten logoped je určitě dobrý nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 22:14

@Kolicek95
Dudel má pouze na spaní od malinka a stále ještě ho v noci má. Palec si necuca. Mě přijde že se jedná u něj o zvyk. Ale to taky nemůžu tvrdit úplně.
K zubaři jdeme po novém roce, syn je jako jehelniček všude u doktorů, takže mám respekt.
Jinak logopeda pořeším.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat