Nejím sladké - chuť na sladké, furt bych něco jedla

7648
11.1.21 19:32

nejím sladké - chuť na sladké

Prosím o tip jak porazit chuť na sladké.
Sladké jsem přestala jíst ze dne na den asi půl roku zpět, překvapilo mě, že nemám „absťák“. Prostě jsem neměla na nic chuť, leží nám v práci u kávovaru furt něco, předtím jsem si vždy něco zobla, ale teď jsem to odbourala.

Ale dneska žravá, ale velikáááánská.
Je fakt, že mám asi 5 dnů do MS, ale nevím co s tím.

Dala jsem si mandarinku, jablko, oříšky… ale furt přemýšlím co si dát

Za jakýkoli nápad děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4767
11.1.21 19:35

Tak si dej tabulku čokolády a uvidíš bude ti dobře. A pro jednou se nic nestane :-)))))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4209
11.1.21 19:52

A to máš cukrovku, nebo co? Jestli nejsi nemocná, tak si dej, na co máš chuť, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7853
11.1.21 19:53

Žvýkačka vždy pomohla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
11.1.21 19:53
@Čičorečka píše:
A to máš cukrovku, nebo co? Jestli nejsi nemocná, tak si dej, na co máš chuť, ne?

proč hned cukrovku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14128
11.1.21 19:54

Tak si dej kostičku hořký čokolády. Ale jako jestli doma nic nemáš, tak si stejně nic nedáš a budeš to muset vydržet :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
11.1.21 19:55
@pannda píše: Žvýkačka vždy pomohla

to mě nenapadlo, díky, ty tady máme vždy
:kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6193
11.1.21 19:55

@bublinek kdyz si das horkou 80+% cokoladu, tak pohoda. Ale ne celou tabulku :D o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
11.1.21 19:56
@kaja00 píše:
Tak si dej kostičku hořký čokolády. Ale jako jestli doma nic nemáš, tak si stejně nic nedáš a budeš to muset vydržet :mrgreen:

něco tady vždy je, jednak máme ještě cukroví a máme děti, takže nějaké mlsoty tady jsou, vždy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
@Cenarius píše:
@bublinek kdyz si das horkou 80+% cokoladu, tak pohoda. Ale ne celou tabulku :D o

takže kostičku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Dopřejte si jen malé množství, postupně nahrazuje třeba ovocem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4209
11.1.21 20:04
@bublinek píše:
proč hned cukrovku?

No protože zdravý člověk má obvykle chuť přesně na to, co mu v jídelníčku chybí. Když mám chuť na čokoládu, tak si dám čokoládu. Když nemám zdravotní problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.1.21 20:19
@Čičorečka píše:
No protože zdravý člověk má obvykle chuť přesně na to, co mu v jídelníčku chybí. Když mám chuť na čokoládu, tak si dám čokoládu. Když nemám zdravotní problém.

Nevidela bych to tak primocare. Cukr si telo zada napriklad pri unave, pri migrene, pri pms, pri zravosti, pri vyhladovelosti… a zpravidla neni reseni si ho dat.
Tipla bych si, ze zakladatelka dostala zravou. V tom pripade bych se poradne, ale kvalitne najedla. Cokoladu povazuju za normalni soucast jidelnicku, pokud mluvime tak o 85-90 %. Dalsi neskodne mlsani je treba bily jogurt s kakaem (ne Grankem) a kokosem, chia seminka s mlekem nebo kvazimlekem a drobnym ovocem. Orisky a ovoce zminujes.
V kazdym pripade se vyplati moc to nehrotit a hlavne se dobre najist, tj. dostatek bilkovin, mineralu a vitaminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
11.1.21 20:29

Něco si zobni :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7648
11.1.21 20:40
@Čičorečka píše:

ale jak píšu, sladké jsem vysadila před půl rokem, protože prostě proto (je toho moc, přibývání na váze) a nepsala jsem nic o tom, že si nic nedám, jen jsem hledala „lepší“ sladkosti, vysokoprocentní čoko a tak žvýkačka jako rušidlo chutí, je úplně nej

ono teď mě napadlo, že jsem někde četla jako „rušička“ může fungovat i vyčištění zubů, jelikož máta nějak toto potlačí a je pravda, že kolega, který se hlídá si po jídle vždy čistí zuby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat