Nejíst po 17. hodine v těhotenství

Anonymní
24.3.17 08:12

Nejist po 17 hodine v tehotenstvi

Ahoj
Od zacatku tehotenstvi dost pribiram a trapi me to protoze nic neobleknu a ted jsem par dni zkusila nejist po 5 hodine a tuky se zacaly rozpoustet. Do te 17 hodiny jim normalne vsechno. Myslite ze tim muzu nejak uskodit plodu? Jsem v patem mesici. Od te doby co nejim po pate se citim sebevedomeji a lepe a taky mam pocit ze mam vic energie a uz nevypadam jak otekla velryba ale zase si rikam abych neuskodila mimi. Co myslite?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7426
24.3.17 08:15

Neuškodíš…spíš jde o pestrost stravy a pokud opravdu chceš mít dobrý pocit, tak si klidně večer(záleží v kolik chodíš spát) dej kousek zeleniny či ovoce, nic těžkého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18922
24.3.17 08:16

Myslím, že držet v těhotenství jakoukoliv dietu kromě diet ze zdravotních důvodů (např. kvůli cukropvce) je kravina.

Ono kolikrát to „tloustnutí“ je akorát zadržování vody, navíc metabolismus v těhotenství může prostě fungovat jinak.
Být jako těhotná od pěti odpoledno do rána o hladu, tak bych si koledovala o pěknou hypoglykemii, v kombinaci s případným nízkým tlakem je to pak k nefungování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.17 08:19

@pannda diky spis si rikam aby od te pate do rana mimi nestradalo ale kousek zeleniny je dobry napad

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.3.17 08:20

@Svistice ale ja nedrzim dietu do te 17 hodiny jim vsechno i tucne a sladke maso zeleninu ovoce.. jen proste pak uz nic

• Nahlásit
  • Citovat
24.3.17 08:24

No popravdě raději bych jedla zdrave a cely den. Tohle mi prijde úplně nelogické. Cely den jíš vse a od pěti nic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
640
24.3.17 08:26

Když jsem ležela na konci těhu v nemocnici, tak v 5 přinesli večeři a snídaně byla až druhý den v 6, tak to asi je v pořádku :lol:
Každopádně spousta těhotných i vytrvale zvrací a děti jsou také ok, takže jez jak je to tobě příjemné ;) spokojená máma= spokojené miminko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.17 08:26

@Tichošlápek ano ale fakt jsem zhubla. Predtim jsem jedla zdrave zadne cukry nic ale i vecer a jiz ve 4 mesici jsem mela nahore 10 kg!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.3.17 08:28

@Maja Z taky si rikam, nez byt nestastna a otekla tak radeji tohle, diky :)

• Nahlásit
  • Citovat
2174
24.3.17 08:28
@Anonymní píše:
@Svistice ale ja nedrzim dietu do te 17 hodiny jim vsechno i tucne a sladke maso zeleninu ovoce.. jen proste pak uz nic

No a nebylo by rozumnější přes den ubrat tučných a sladkých věcí a na večeři kolem 19-20 si dát nějaký salát s kouskem masa nebo sýru? Takhle ti asi úplně zbytečně vyletuje glykémie nahoru a dolů… Ale jinak si myslím, že miminu to nic moc neudělá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.17 08:31
@kacaba379 píše:
No a nebylo by rozumnější přes den ubrat tučných a sladkých věcí a na večeři kolem 19-20 si dát nějaký salát s kouskem masa nebo sýru? Takhle ti asi úplně zbytečně vyletuje glykémie nahoru a dolů… Ale jinak si myslím, že miminu to nic moc neudělá…

Ale predtim jsem takhle jedla a fakt jsem strasne pribirala, ale jakmile po paty nic tak to jde dolu. Tak hlavne ze mimi to nic neudela, to je hlavni

• Nahlásit
  • Citovat
24.3.17 08:31
@Anonymní píše:
Ahoj
Od zacatku tehotenstvi dost pribiram a trapi me to protoze nic neobleknu a ted jsem par dni zkusila nejist po 5 hodine a tuky se zacaly rozpoustet. Do te 17 hodiny jim normalne vsechno. Myslite ze tim muzu nejak uskodit plodu? Jsem v patem mesici. Od te doby co nejim po pate se citim sebevedomeji a lepe a taky mam pocit ze mam vic energie a uz nevypadam jak otekla velryba ale zase si rikam abych neuskodila mimi. Co myslite?

Pokud jíte skoro všechno, jak píšete, strava je pestrá, vyvážená, tak nevidím vůbec žádný problém, že již nejíte po 17 hod.
Více energie a pocit, že se cítíte lépe máte i proto, že organismus si v noci pořádně odpočine, protože nespotřebovává spoustu energie přes noc na trávení. Takže má čas si pořádně odpočinout a zároveň tělu zbývá energie na děťátko, takže za mě :palec:

Já těhotná nejsem, ale starám se o své tělo lépe než kdykoliv předtím a mohu potvrdit, že když něco s ním ještě po 19,20 hod., tak potom se mi hůř spí, více se budím a ráno jsem, jakoby taková dolámaná.
Naopak, když si večer dám jen něco z ovoce, nebo si vypiju zelený drink a pak už nic nejím, tak spím jako miminko, ráno vstanu, jakoby mě bylo náct :lol:, plná energie a celkově jsem taková více happy a vděčná za každý krásný den :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.17 08:35

@Petulka1234 presne tak to citim ja, mam po ranu spoustu energie a citim se proste celkove mnohem lip, diky za nazor :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
24.3.17 08:43
@Anonymní píše:
Ahoj

Myslim, ze pokud jis dostatek zivin za den, nemuze to ublizit.
Je ale pravda, ze dite vytahuje glukozu ze tve krve, pokud po 17. hodine nejis a jdes spat az v 10, tak je to dlouha doba a klesne ti dost cukr a muze ti byt spatne.
Pokud ti to nedela zle, tak to klidne praktikuj.

Ja jsem ve 12tt a zacinala jsem na 88 kg takze se taky snazim nepribrat.

Hodne stesti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 08:47

To já bych nedokázala ještě večer si dávám třeba nějakou zeleninu nebo ovoce a jak spím ráno dýl třeba do osmi tak se probudím úplně vyhladovělá. Takže si neumím představit že bych měla poslední jídlo v pět hodin. Jsem ve druhém měsíci a zatím jsem ještě nic nenabrala. Uvidíme jak budu vypadat ve čtvrtém měsíci :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama