Nejistota a neláska promítající se do vztahu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.1.22 11:28

Nejistota a neláska promítající se do vztahu

Ahojte, ráda bych slyšela zkušenosti ostatních, které jste řešily nebo řešíte to stejné.
S ohledem na své dětství mám problém v tom, že se nemám ráda a necítím jistotu, sebejistotu. Z toho vyplývá i můj pocit, že mě nikdo nemůže mít rád a že já nikomu nemůžu věřit. Kromě nejbližších přátel, tam problém nemám. Jinak se to dost promítá do vztahů, neschopnosti otevřené komunikace, do nevhodného řešení problémů. Například bývalému partnerovi jsem vůbec nebyla schopná říct své představy a přání ohledně budoucího rodinného života a radši jsem předstírala, že o rodinu nemám zájem, než bych projevila zranitelnost. Na psychoterapii chodím, ale pořád moc nevěřím, že dokážu něco změnit a začít sama sebe přijímat, mít se ráda a nebát se komunikovat. Že se dokážu změnit a být „normální“. Mám obavu, že svůj nový vztah zničím. Mám obavu, že když se partnerovi otevřu a ukážu zranitelnost, tak toho zneužije a stejně se na mě vykašle a ublíží mi. Přitom bych chtěla trvalý vztah. Jen dodávám, že na venek působím hodně sebevědomě, tvrdě a možná až arogantně. Takže když jsem se někomu z přátel svěřila, tak to pro ně bylo překvapivé, jak to mám ve skutečnosti. Zajímalo by mě, zda to má nebo měl někdo podobně a zda se vám podařilo udělat změnu k lepšímu a co vám k tomu pomohlo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21
27.1.22 12:34

Ahoj. Mám to podobně od dětství a taky tomu přispěl můj naštěstí už exmanžel. Taky působím navenek úplně stejně jak ty ale uvnitř mam pořád obavy a žádné sebevědomí. Na psychoterapie nechodím a nikdy jsem nebyla. Ale pomáhá mi moje práce, dělám mezi lidmi, moje děti a naštěstí jsem měsíc po rozvodu potkala muže, zamilovala se tak jak nikdy a jsem naprosto šťastná. Trvá to rok a půl a moje jistota v sebe je úplně jinde. Sama pro sebe se chválím za každou dobrou věc co se mi podaří a konečně vidím před sebou krásnou budoucnost. A i kdyby to s partnerem nedopadlo už znám svou cenu, protože jsem to v životě neměla jednoduché. Radím nebát se mluvit, jít do vsecho naplno a mluvit. Nikdy nevíš kdy se ti život obrátí k lepšímu a to za to stojí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat