I když na vztahu pracujeme, necítím se šťastná

Anonymní
13.1.20 05:39

Nejistota, zda to má ještě smysl

Ahoj ženy, potřebuji radu. Mám partnera, objektivně vzato je to milý, hodný a slušný člověk, nicméně v poslední době se velmi změnil. Přijde mi, jako by se během posledního půl roku totálně přerodil v jiného člověka. Snažíme se oba, aby náš vztah nějak držel a za něco stál, ale přijde mi, že se nedaří. Já mám ale pocit, že to prostě nejde. Dlouho jsem se vinila, snažila se na sobě pracovat, přemýšlela, co příště udělat jinak, abychom spolu vycházeli, ale přijde mi, že to nikam nevede. Nic hrozného se neděje, ani nedokážu posoudit, zda je to mé idealizování vztahů, nebo reálný problém, ale cítím, že to není takové, abych byla šťastná. Přemýšlím, zda má vztah, kdy se, i přes práci na něm, necítím šťastná, smysl. Děti nemáme, takže toto problém a závazek není, zároveň mám ale strach, abych neměla nějaké přehnané iluze a nevybírala, až přeberu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7421
13.1.20 06:10

Cely odstavec slov a clovek se nedozvi nic. CO KONKRETNE je tedy spatne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
13.1.20 06:29

Co to je, snažíme se oba, aby náš vztah držel?..
To teda neznám, buď vztah funguje nenásilně, přirozeně a plynule nebo to prostě neklape a nemá to ženy cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3816
13.1.20 07:28

Abstraktní citově zabarveny popis za jedna :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16014
13.1.20 09:21

:mrgreen: Tohle je nicneříkající popis jako do slohovky, kde potřebuješ vyplnit půl stránky textem :mrgreen: O co jde, na čem pracujete a co se nemění?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 10:31
@Cenarius píše:
Cely odstavec slov a clovek se nedozvi nic. CO KONKRETNE je tedy spatne?

Konkrétně nic, jen můj pocit nespokojenosti. To se stává, ne? :nevim: Nemusí mě hned někdo bít, lhát, podvádět, abych byla nespokojená. A to je ten problém, pakliže nemám ze vztahu dobrý pocit, má cenu ho udržovat? Nebo je to jen nevděk, že mám partnera, co nepije, pracuje, nelže a to bych měla brát, jako první měřítko vztahu?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 10:34
@Soňa Baarova píše:
To teda neznám, buď vztah funguje nenásilně, přirozeně a plynule nebo to prostě neklape a nemá to ženy cenu.

Tak všichni víme, že ve vztahu je potřeba snahy, ústupků, aktivity proti stereotypu, apod… To vše u nás je, přesto mi přijde, že v tomto životě šťastná nejsem. Nejsem ale schopná rozhodnout, zda nejsem jen trochu zhýčkaná.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.20 10:37
@unuděná píše: :mrgreen: Tohle je nicneříkající popis jako do slohovky, kde potřebuješ vyplnit půl stránky textem :mrgreen: O co jde, na čem pracujete a co se nemění?

Popsala jsem ostatním, o nic nejde. Jde o můj pocit, že pro mě vztah nepředstavuje štěstí, i když se snažíme v pohodě komunikovat, podnikat společné akce, nic hrozného se mi neděje, nikdo mi neubližuje, nelže, nemáme žádné obří konflikty, přesto mě vztah neuspokojuje, ale taky mě může neuspokojovat jen proto, že si neuvědomuji, co mám, to je meritum věci.

• Citovat
  • Nahlásit
1931
13.1.20 13:28

Mozek má schopnost, pokud poblíž není žádný problém, automaticky nějaký vytvořit. Je to proto, aby člověk neustále viděl nedostatky, chyby, měl tendenci něco řešit… Kdyby byl šťastný, seděl by na zadku a nedělal by nic. A lidský rod by pak nejspíš brzo vymřel.

Možná se zamysli nad tím, jestli to tvé „štěstí“ musí nutně souviset s tvým přítelem. Nemůžeš si radost zařídit nějak sama? A mimochodem, nemáš ve svém okolí nějakého fajn chlapa, se kterým samozřejmě nic nemáš, ale je prostě takovej celej okouzlující?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16014
13.1.20 13:36
@Anonymní píše:
Popsala jsem ostatním, o nic nejde. Jde o můj pocit, že pro mě vztah nepředstavuje štěstí, i když se snažíme v pohodě komunikovat, podnikat společné akce, nic hrozného se mi neděje, nikdo mi neubližuje, nelže, nemáme žádné obří konflikty, přesto mě vztah neuspokojuje, ale taky mě může neuspokojovat jen proto, že si neuvědomuji, co mám, to je meritum věci.

Budeš si muset nejprve srovnat sama v sobě, co pro tebe znamená štěstí a tenhle svůj pocit si nějak konkretizovat. Zkus si doplnit větu: „ve ztahu bych byla šťastnější, kdyby…“. Pokud žádné kdyby nenajdeš, tak tě pravděpodobně jen pálí dobré bydlo a hledáš problémy, kde nejsou.
Mimochodem, jeden velmi chytrý člověk mi kdysi řekl, že štěstí není něco, co je podmíněno okolím. Je to o tvém vnitřním nastavení. Pokud chceš být šťastná, můžeš být i bez toho, abys ostatní nutila k nějaké změně. Stačí změnit sebe :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.20 14:09

Šťastný má být člověk už jen sám se sebou. To je můj životní přístup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3707
13.1.20 15:18
@Anonymní píše:
Popsala jsem ostatním, o nic nejde. Jde o můj pocit, že pro mě vztah nepředstavuje štěstí, i když se snažíme v pohodě komunikovat, podnikat společné akce, nic hrozného se mi neděje, nikdo mi neubližuje, nelže, nemáme žádné obří konflikty, přesto mě vztah neuspokojuje, ale taky mě může neuspokojovat jen proto, že si neuvědomuji, co mám, to je meritum věci.

Takže jak to je, změnil se za posledního půl roku on nebo se změnil tvůj přístup k němu?

Co po něm vlastně chceš, nějaký virtuální pocit štěstí, kdy ani nedokážeš pojmenovat co chceš, co ti vadí, s čím jsi nespokojená.

Jestli ti pomůže vědomý, že o to co máš můžeš snadno přijít, tak ano. Jestli svoje nálady přenášíš na něj, tak si brzy začne hledat jinou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
15.1.20 06:30
@Josef_t píše:
Takže jak to je, změnil se za posledního půl roku on nebo se změnil tvůj přístup k němu?

Co po něm vlastně chceš, nějaký virtuální pocit štěstí, kdy ani nedokážeš pojmenovat co chceš, co ti vadí, s čím jsi nespokojená.

Jestli ti pomůže vědomý, že o to co máš můžeš snadno přijít, tak ano. Jestli svoje nálady přenášíš na něj, tak si brzy začne hledat jinou :think:

A tak tato poslední věta mi nahrála…
Přesně tak. Chlap nic neřeší a začne si hledat jinou. Moje metoda. Na co furt někoho omlouvat, řešit, předělávat, vydržet to…
Prostě si najít někoho, kdo k nám sedí. Jenže k tomu je u některých tu potřeba mít trochu sebedůvěru. Být raději chvíli sama, nezávislá. (nemyslím zakladateiku, jen tak všeobecné)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3707
15.1.20 08:56
@Soňa Baarova píše:
A tak tato poslední věta mi nahrála…
Přesně tak. Chlap nic neřeší a začne si hledat jinou. Moje metoda. Na co furt někoho omlouvat, řešit, předělávat, vydržet to…
Prostě si najít někoho, kdo k nám sedí. Jenže k tomu je u některých tu potřeba mít trochu sebedůvěru. Být raději chvíli sama, nezávislá. (nemyslím zakladateiku, jen tak všeobecné)

Jenomže ty věty před tím jsou taky důležité.
Pokud si Zakladatelka představuje práci na vztahu tak, že se „necítí šťastná, ale neví proč“ bude těžké s ní toto období přestát. Nějakou dobu se jí třeba bude snažit vyhovět, ale pak to vzdá. Omluvou mu asi je, že partneři hledající to své neuchopitelné „štěstí“ ho hledají taky v cizích náručích, že ho tam nenajdou je jiná věc.

Nerozumím lidem, kteří mají vše co potřebují, stejně si toho neváží a vzdychají po nějakých dobrodružstvích, pocitu štěstí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
714
15.1.20 09:03
@Soňa Baarova píše:
To teda neznám, buď vztah funguje nenásilně, přirozeně a plynule nebo to prostě neklape a nemá to ženy cenu.

čistě ze zvědavosti, které už jedeš kolo(ať už manželství nebo vážného vztahu)? :think: Jsem fanda na tipování a můj tip je, že jeden rozvod už tam byl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat