Nejlepší antikoncepce pro teenagery

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
12.10.21 22:17

Nejlepší antikoncepce pro teenagery

Zdravím,
nedávno jsen si našla přítele. Máma samozřejmě počítá s tím, že to někdy budeme dělat. Nutí mi HA, i přesto, že ji nechci = pokud ji brát nebudu, přítele mi nedovolí.
Tak se ptám, jaká je nejlepší antikoncepce pro lidi cca 15-19 let?
Samozřejmě ať je co nejmenší pravděpodobnost vedlejších účinků (je mi jasné, že je to individuální). Jsem dost náchylná na akné a na přibírání.
Už jsem mrkla na yasminelle, yaz nebo jeanine, ale ráda uslyším vaše zkušenosti. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12077
12.10.21 22:20

Vhodnou antikoncepci ti doporuci gynekolog. A mamka u tebe bude každý den stát a kontrolovat jestli si spolkla talbetku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
12.10.21 22:25

Já brala od 16 do 20 prášky a už nikdy víc. Existují určitě antikoncepční náplasti, tělísko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 22:30

Za sebe HA pro náctileté nedoporučuji. Byla jsem na ní jen krátce a z jiných důvodů, ale zpětně si myslím, že jsem si dočasně uškodila.
Záleží taky, zda máš ustálený cyklus.

• Citovat
  • Nahlásit
23578
12.10.21 22:36

Pokud máš ustálený cyklus, tak je HA nejlepší volba. Přibírání je mýtus, akné ti to spíš pomůže vyřešit, vhodnou ti doporučí tvůj gynekolog. Pokud se bere správně, je takřka nemožný otěhotnět. To jen nanynky, co to berou jako lentilky tvrdí, že otěhotněly přes antikoncepci. Jiná, stejně spolehlivá antikoncepce není. Kondom může prasknout, pesary jsou náchylný ke špatné manipulaci, tělísko není pro mladou holčinu vhodný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4535
12.10.21 22:48

Brala jsem od -nácti Jeanine a žádný problém. Akné se mi hodně vylepšilo, přibrala jsem trochu, ale já byla tehdy hodně hubená.

Já osobně si myslím, že je lepší variantou braní HA, než řešit v tomto věku a životním období nechtěné těhotenství.
Samozřejmostí by měla být důslednost a přesnost v jejím braní (a nastudování si, co účinnost snižuje), ne to zobat jak lentilky, popřípadě my jsme kombinovali ještě s druhou antikoncepční metodou, když dítě opravdu nepřicházelo v úvahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
13.10.21 05:07
@Janli píše:
Pokud máš ustálený cyklus, tak je HA nejlepší volba. Přibírání je mýtus, akné ti to spíš pomůže vyřešit, vhodnou ti doporučí tvůj gynekolog. Pokud se bere správně, je takřka nemožný otěhotnět. To jen nanynky, co to berou jako lentilky tvrdí, že otěhotněly přes antikoncepci. Jiná, stejně spolehlivá antikoncepce není. Kondom může prasknout, pesary jsou náchylný ke špatné manipulaci, tělísko není pro mladou holčinu vhodný.

Jak píše Janli, souhlasím, bez dalšího… Pokud ti hned HA sedne, tak ti to problém s akné pomůže vyřešit a přibírání je vážně mýtus. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
13.10.21 06:50

Poraď se s gynekologem, to je nejlepší rada.
S akné Ti to může naopak pomoci (moje zkušenost). S váhou nevím no, jsou to hormony, možná se něco změní. Když jsem ji vysadila, přibrala jsem, sestra naopak zhubla. Jak píšeš, je to individuální. Mě se ale s antikoncepcí hrozně snížila chuť na sex. Byla jsem náladová. Za mě osobně už nikdy více.

Jsou ale i jiné varianty, antikoncepce není jen prášek. Opravdu se poraď se svým gynekologem. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 07:26

Hlavně si nechej udělat krevní testy na srážlivost krve ať potom neskončíš se sraženinou. Myslím si že ha v tak mladém věku není vůbec dobrá. Ženské tělo a pohlavní orgány ještě nejsou pořádně vyvinuté a srovnané a je třeba si uvědomit, že antikoncepce přirozený cyklus úplně zastaví a zastaví i funkci vaječníků. Upřímně nechápu matky které se tak šíleně bojí otěhotnění že radši dceři odstaví přirozený cyklus a jen proto že samy neví nebo se jim to nechce řešit. 🤷🏽‍♀️ Stačila by pořádná informovanost. Je spousta jiných metod a možností. Sex je super ale pojí se sním i určitá zodpovědnost a pokud někdo je zodpovědný tak zvládne i ostatní metody a pokud není zodpovědný a bude zapomínat zobat prášky tak mu to stejně nepomůže. :)

Jinak už vidím jak v 15ti poslechneš a nebudeš se vídat s přítelem 😀 některé matky fakt nepochopím

• Citovat
  • Nahlásit
23578
13.10.21 07:58
@Anonymní píše:
Hlavně si nechej udělat krevní testy na srážlivost krve ať potom neskončíš se sraženinou. Myslím si že ha v tak mladém věku není vůbec dobrá. Ženské tělo a pohlavní orgány ještě nejsou pořádně vyvinuté a srovnané a je třeba si uvědomit, že antikoncepce přirozený cyklus úplně zastaví a zastaví i funkci vaječníků. Upřímně nechápu matky které se tak šíleně bojí otěhotnění že radši dceři odstaví přirozený cyklus a jen proto že samy neví nebo se jim to nechce řešit. 🤷🏽‍♀️ Stačila by pořádná informovanost. Je spousta jiných metod a možností. Sex je super ale pojí se sním i určitá zodpovědnost a pokud někdo je zodpovědný tak zvládne i ostatní metody a pokud není zodpovědný a bude zapomínat zobat prášky tak mu to stejně nepomůže. :)Jinak už vidím jak v 15ti poslechneš a nebudeš se vídat s přítelem 😀 některé matky fakt nepochopím

Pokud je ustálený cyklus není důvod antikoncepci nepoužívat. Zastavit cyklus ovulace není nic špatnýho, právě naopak. Tělo není stavěný na to, aby neustále ovulovalo, nikdy to tak nebylo. Ženy zažívaly několik ovulací a menstruací za život, protože byly buď těhotné nebo kojily. Takže užíváním antikoncepce jen nastává něco, co je pro tělo přirozené. Navíc dlouhodobé užívání antikoncepce dost významně snižuje riziko karcinomu vaječníků, který se jen těžko diagnostikuje v raném stádiu, kdy je léčitelný. Ty nechápeš matky, já zas nechápu, proč si o téhleproblematice nejsi schopná zjistit všechny informace a dát si je do souvislostí. Stejně tak nechápu, proč jsi anonym..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 11:11

@Janli já nikomu nebráním aby bral antikoncepci, ale kdo má v 15ti ustálený cyklus?.. samozřejmě dnešní doba je jiná.. spousta ženských se diví, že nemůžou vůbec otěhotnět když to nechávají po 30 a 15 let užívaly antikoncepci.. a nechápou proč se hned nezadaří.. možná to dřív bylo jinak ale pořád to byl nějaký přirozený cyklus, tohle je jen chemie nic víc.. někomu to nemusí nic udělat ale znám spoustu holek ze svého okolí které měly spoustu vedlejších účinků včetně mě a znovu by jsme do toho nešly.

Ale já si celkově myslím, že sex v 15ti není nejlepší rozhodnutí 😀 sama jsem měla první v skoro 17 a ani tehdy jsem nebyla připravená.

Nevím co je špatného na anonymu 🤷🏽‍♀️ Jen jsem napsala, že je spousta možností v dnešní době a spousta ženských ani nezná svoje tělo pořádně. Vím jak to chodí a vidím to i tady v diskuzích kde věčně píšou 15tky že měli nechráněný sex.. za mě je to chyba rodičů a nedostatečná informovanost dětí. Jak ze strany školy tak ze strany rodičů a to většinou protože sami neví nebo je jim nepříjemné o tom s dětmi mluvit. Já nejsem nějaký radikální odpůrce antikoncepce, jen mi vadí že se na vše a všem píše hned antikoncepce. Nikdo vám k tomu nic neřekne, mnohdy nedělají ani ty krevní testy a matky si odškrtnou že udělaly maximum aby jejich dcery neotěhotněly.

• Citovat
  • Nahlásit
23578
13.10.21 11:20
@Anonymní píše:
@Janli já nikomu nebráním aby bral antikoncepci, ale kdo má v 15ti ustálený cyklus?.. samozřejmě dnešní doba je jiná.. spousta ženských se diví, že nemůžou vůbec otěhotnět když to nechávají po 30 a 15 let užívaly antikoncepci.. a nechápou proč se hned nezadaří.. možná to dřív bylo jinak ale pořád to byl nějaký přirozený cyklus, tohle je jen chemie nic víc.. někomu to nemusí nic udělat ale znám spoustu holek ze svého okolí které měly spoustu vedlejších účinků včetně mě a znovu by jsme do toho nešly.

Ale já si celkově myslím, že sex v 15ti není nejlepší rozhodnutí 😀 sama jsem měla první v skoro 17 a ani tehdy jsem nebyla připravená.

Nevím co je špatného na anonymu 🤷🏽‍♀️ Jen jsem napsala, že je spousta možností v dnešní době a spousta ženských ani nezná svoje tělo pořádně. Vím jak to chodí a vidím to i tady v diskuzích kde věčně píšou 15tky že měli nechráněný sex.. za mě je to chyba rodičů a nedostatečná informovanost dětí. Jak ze strany školy tak ze strany rodičů a to většinou protože sami neví nebo je jim nepříjemné o tom s dětmi mluvit. Já nejsem nějaký radikální odpůrce antikoncepce, jen mi vadí že se na vše a všem píše hned antikoncepce. Nikdo vám k tomu nic neřekne, mnohdy nedělají ani ty krevní testy a matky si odškrtnou že udělaly maximum aby jejich dcery neotěhotněly.

Anonymem porušuješ pravidla. Pokud někdo nemůže otěhotnět, nemá to souvislost s antikoncepcí. Myslím, že dnešní děvčata jsou poučená dost, to jsem byla i já a to už jedu čtvrtou dekádu. Problém je v tom, že nemají odvahu trvat na kondomu, takže jejich antikoncepce je prostě nejjistější. Problém je, že ty tu o antikoncepci píšeš nesmysly, ty jsem ti vyjasnila. Stačí si přečíst studie a vyjádření odborníků, kteří v antikoncepci vidí jasná pozitina. Jo, trocha chemie to je, ale dávky jsou velmi nízké. Zajímavý je, že ty, co tak brojí proti antikoncepci pak s klidem polykají léky na tlak, hormonální substituci v přechodu a spoustu dalších léků, který nejsou založený na přirozených látkách v těle. ochotně polykáte různý vitamíny, který taky nejsou nic jinýho než chemie a ještě si myslíte, jak tělu děláte dobře. V patnácti letech už má cyklus ustálený většina dívek, protože začínají menstruovat velmi brzy. Jestli je sex v patnácti dobrý nápad nebo ne, to řešit nebudu. Dívky ho chtějí mít, tak je potřeba, aby se i chránily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.10.21 12:15

@Janli no myslím nemá asi cenu to řešit.. každá to vidíme uplně jinak a studií jsem četla spousta asi každá jiné ale😀

To bych chtěla vidět jak má holka v 15ti ustálený cyklus když já ji dostala až ve 14. Já žádné léky neberu.. otěhotněla jsem i přes diagnostikované pcos a endometriózu po 3 měsících snažení ikdyž mi na gyndě dávaly malé šance a hned cpaly léky. Neříkám že to je každého případ ale stačí znát svůj cyklus a zajímat se o svoje tělo a člověk ani nemusí antikoncepci používat když ví kdy nesmí mít nechráněný sex.

Btw. Žádné pravidla neporušuji.. pokud udávám citlivé informace tak anonym použít můžu a určitě tu nikoho nenapadám.

• Citovat
  • Nahlásit
23578
13.10.21 12:18
@Anonymní píše:
@Janli no myslím nemá asi cenu to řešit.. každá to vidíme uplně jinak a studií jsem četla spousta asi každá jiné ale😀

To bych chtěla vidět jak má holka v 15ti ustálený cyklus když já ji dostala až ve 14. Já žádné léky neberu.. otěhotněla jsem i přes diagnostikované pcos a endometriózu po 3 měsících snažení ikdyž mi na gyndě dávaly malé šance a hned cpaly léky. Neříkám že to je každého případ ale stačí znát svůj cyklus a zajímat se o svoje tělo a člověk ani nemusí antikoncepci používat když ví kdy nesmí mít nechráněný sex.

Btw. Žádné pravidla neporušuji.. pokud udávám citlivé informace tak anonym použít můžu a určitě tu nikoho nenapadám.

Názor na antikoncepci je děsně intimní info, jo aha… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
13.10.21 12:28
@Janli píše:
Pokud je ustálený cyklus není důvod antikoncepci nepoužívat. Zastavit cyklus ovulace není nic špatnýho, právě naopak. Tělo není stavěný na to, aby neustále ovulovalo, nikdy to tak nebylo. Ženy zažívaly několik ovulací a menstruací za život, protože byly buď těhotné nebo kojily. Takže užíváním antikoncepce jen nastává něco, co je pro tělo přirozené. Navíc dlouhodobé užívání antikoncepce dost významně snižuje riziko karcinomu vaječníků, který se jen těžko diagnostikuje v raném stádiu, kdy je léčitelný. Ty nechápeš matky, já zas nechápu, proč si o téhleproblematice nejsi schopná zjistit všechny informace a dát si je do souvislostí. Stejně tak nechápu, proč jsi anonym..

Bohuzel v pripade trombofilnich mutaci (Leiden, Protrombin, LA atd) hormonalni antikoncepce nekolikanasobne zvysuje riziko trombozy ato nejen v rizikovych situacich. Rada gynekologu to nevi nebo nechce vedet. …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat