Nejlepší CAR v Praze? Profesionalita, všechny testy, úspěšnost.

14
25.1.21 00:57

Nejlepsi CAR v Praze? Profesionalita, vsechny testy, uspesnost.

Ahoj holky, muzu se prosim zeptat na Vase zkusenosti s CAR v Praze? Jake je nejlepsi centrum? Jde mi o to, aby byli dostupni, dusledni, aby si nas neprehazovali jako horky brambor, kdo ma zeovna cas. Chapu, ze se jedna o byznys, ale jde nam o to, aby pro nas opravdu udelali nejvic v jejich silach a netahali z nas jen penize. Jsme starsi par, je mi 37, manzelovi vysel spermiogram vyborne, ale nedari se nam a uz moc casu nemame, tak bych chtela, abys nas nekde brali hned od zacatku vazne, udelali vsemozna vysetreni a doporucili, kde zacit. Nemame moc casu na to, aby delali pokusy ve forme ivf a pak az zjistili, ze je neco s imunologii nebo na genetice (jak tu nektere holky psaly). Na to uz bohuzel nemame cas. Potrebujeme profiky s fajn pristupem. Moc dekuju za rady a postrehy. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6755
25.1.21 05:53

A ty máš nějaké osobní špatné zkušenosti nebo proč si myslíš, že naprosto všude jsou neschopní diletanti co jen rýžují prachy a hledáš ten „jediný správný“ CAR?

Jelikož v tomto oboru podnikání se musí snažit všude. Nikdo nechce špatnou reklamu, která odežene zákazníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
718
25.1.21 06:40

@Julca83 za mě Apolinář

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
25.1.21 09:11

@Cenarius dekuji, ale procetla jsem par diskuzi na netu a prave tam nejake zeny popisovaly, co jsem uvedla v popisku. Nekdo pak prechazi prave kvuli negativnim zkusenostem, ale ja bych se tomu chtela vyvarovat hned od zacatku a myslela jsem, ze kde jinde nez tady by mi mohly poradit hned od zacatku se svymi zkusenostmi. Vse je o lidech/ doktorech a jejich individualnim pristupu a nejake diskuze z netu byly nekolik let stare, tak jsem chtela poprosit o aktualni postrehy a doporuceni. Dekuji a nezlobte se, jestli jsem se Vas dotazem nejak dotkla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3082
25.1.21 09:55

On ti nikdo nic univerzálního neporadí. Samozřejmě každý vychválí to, kde se zadařilo jemu a pohaní to, kde jim to nevyšlo. Už jsem tu četla i špatnou zkušenost s CARem, kde my jsme byli super spokojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
25.1.21 10:41

Také bych doporučila CAR Apolinář Prof. Mašatu.. objednat se přímo k němu. Je tam vždy středy odpoledne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5587
25.1.21 10:57

@Julca83
ja zas s apolinarem mam zkusenost takovou, ze je to stred. proste mate za sebou 2 nevydarene ivf (ty byli jinde) tak udelame treti. zvolili uplne stejny protokol, jak v tom prvnim ani minimalni zmena. kdyz se zas nepovedlo, tak DV

obehla jsem center vic, nikdo by nic moc nedelal. co se vysetreni tyka za me Gennet, tam jsem mela ty prvni dva pokusy. prostredi i personal mily, coz se u apolinare rici nedalo. a vysetrenich udelali celkem dost jeste pred ivf - zakladni imunologii, rosirenou genetiku, vysetreni z moci pro oba na ureaplasmu a chlamydie, SPG na apoptozu. a to jsme tam sly kvuli genetice embryii. takze tam ja spokojena byla i cenove ok, ale nepovedlo se, tak jsem chtela zkusit jinde. dala jsem na doporuceni na apolinar, plus jsem toho teda obehla vice a byla jsem zklamana. ted jsem v PFC, ale zatim jen jednou na konzultaci, tak jeste nemuzu moc posoudit. prostredi a personal fajn, ceny teda vyssi, coz se o nich ale vi. zalezi co potrebujes, kdyz klasika, tak nakonec zjistit, ze treba o tolik drazsi nejsou. ale pry maji dobrou laborator a vylozene se specializuji na starsi zeny. ale stimulaci jsem u nich jeste nemela, takze to neposoudim, jen ze prvni dojem ok

Příspěvek upraven 25.01.21 v 11:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
822
25.1.21 11:21

Ahoj, za me PFC. Gennet po nasich zkusenostech nedoporucuju. A jen upozornim, ze rozhodne ted nedoporucuju centrum, kde se nam povedlo a hanim
centrum, kde ne. Nepovedlo se nam zatim nikde. Ale porovnat mohu Gennet, Gynem a PFC a To rozhodne vede ve vsech ohledech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5587
25.1.21 11:49

@DandátkoP
ja prave psala ten Gennet, protoze co jsem tu cetla, tak ve spouste center udelaji na zacatek jen HP a tim to konci. to me prislo, ze v Gennetu toho na zacatek bylo dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
25.1.21 12:19

Holky moc moc dekuji za postrehy, presne tohle jsem mela na mysli. Vim, ze to kazda vnimame jinak, ale Vase zkusenosti a postrehy nam vsem ostatnim pomahaji vic, nez si myslite. Ja mam prave na seznamu Gennet, Pronatal a prave PFC. Ale jsem otevrena i jinam. Zatim nacitam a hodnotim. Dekuju moc za Vasi pomoc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
25.1.21 12:21

@DandátkoP mohu se prosim zeptat, co pripadne v Gennetu Vam nevyhovovalo a co treba oproti tomu v PFC ano? Moc dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
25.1.21 12:23

@Toluma take jsem slysela, ze na zacatek tam delaji vice vysetreni nez jinde a ze tam maji skvelou imunolozku pani Mudr. Malickovou. Ale pak jsem cetla prave dost lidi, ze od nich odeslo nebo se jim nasledna pece nelibila… tak nevim??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5587
25.1.21 12:48

@Julca83
myslim, ze pronatal je celkem drahy a dost lidi pak od nich odchazi, ale osobni zkusenost nemam zadnou.
ono ty odchody jsou celkem jasne odevsad. proste neco vyberes, das pokus, dva a kdyz se nedari, jdes to zkusit jinam, protoze jiny lekar, laborka mohou prinest zas nove veci a pomoci. muze to byt i nahoda.
malickova tam snad uz neni a je jinde, coz je jedno. muzes chodit do nejakeho centra a do jineho k ni jit. ona ale bere lidi, co uz nejaky problem maji. tudiz musi ti uz nekde vyjit problem nebo se dlouhodobe nedarit atp. ty asi zadnou inonologii jeste nemas, tak je to zatim zbytecne. jinak nejakou reprodukcni imunologii rozsirenou delaji i v imunii. ne kazdy musi hned letet za Malickovou :lol:

ja tam problem nemela zadny, prostredi prijemne, lekarka i ostatni persnal tez. ale po dvou pokusech jsem proste sla zkusit stesti jinam. tam se nezadarilo tez, tak posledni pokud zkusime v PFC, ktere je teda drahe, ale kazdy si je chvali.

ono zalezi, co mas za problem. pokud treba jen v horsim SPG, tak ti staci skoro jakekoli centrum. ja bych ti neumela udelat utz nebo OPU, ale poz kusenostech bych ti dle vysledku HP dokazala udelat protokol. :mrgreen: ale kdyz je problem vetsi, zejmena to, ze je proste malo vajicek, tak uz je to o umeni, ale hodne i o nahode

take je dobre vybrat centrum, kde jsou i pres vikendy nebo aspon jeden z tech dni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
822
25.1.21 12:54

@Julca83 treba to, ze z 11 krasnych zralych vajicek nam oplodnili jedno jediny a druhej den hned transferovali. A to my priplacime vsechny metody co jdou. To, ze doktorka zavolala, at prijedeme na trasnfer a embryolozka nam volala asi 15 minut po lekarce, ze embryo mame jen jedno a je dobre a ja ji rekla ano my vime, mame prijet na transfer a ona vykulena, ze to asi ne, ze je brzo hrozne. No nakonec volala lekarce a transfer byl 2. den. Pak se mi nelibilo, ze jsem mela chodit stale k jedne lekarce a nakonec jsem mela pokazdy konzultaci s nekym jinym i trasnfer delal nekdo jiny. Ale to prisuzuju dobe s Coviden. :nevim: Musim podotknout, ze mame spermie po Tesi, zamrazene. Ze stejnych spermii ale nam v Gynemu i v PFC oplodnili vajicka normalne. V PFC dokonce vsechny - 8 zralych vajicek - 8 krasnych embryi. V gynemu jsme meli myslim 4 vajicka jen zrala z 8, tam jsem sla strasne brzo na OPU bohuzel, ale i tak z toho byly 3 pekny embrya. Jinak ano, Gennet udelal asi vice vysetreni nez ostatni centra. Ale nemam zkusenost zas co by udelalo PFC a co ne, tam jsme sli az na 3. IVF. Kazdopadne aktualne se se svou doktorkou o vsem bavim a spolecne resime vysetreni a kdyz prijdu s necim, ze bych tam chtela to nechat vysetrit, tak mi napise zadanku a nema problem. V Gynemu mi treba na imunologii rekli, ze je draha a dela se az dyl, ze mi ji neudelaj, ze jsem mlada a nemaj duvod. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.21 12:56

My byli v Praze Pronatalu spokojeni, mame odtud obe dcery. Prechazeli jsme z mimoprazskeho CARu, kde byla tragicka laborator (to jsme zjistili az po 1.pokusu).

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat