,,Nejlepší” čas na otěhotnění?

Anonymní
12.5.20 07:05

,,Nejlepší” čas na otěhotnění?

Ahoj holky, nevím, jestli potřebuju radu nebo se jen vypovídat, protože zrovna s tímhle tématem se nemám moc komu svěřit.

Měla jsem mít na začátku léta svatbu po skoro osmiletém vztahu, ale bohužel jsme to museli přesunout až na příští rok na stejný termín. Co nás ale trápí je, ze jsme se tento rok po svatbe chtěli začít snažit o miminko a čekat další rok se nám nechce.

Jsou tři možnosti: 1) otěhotnět okamžitě a když se zadaří, tak na svatbě bude cca 2-3 měsíční miminko, 2) počkat par měsíců, abych byla už na svatbě těhotná - četla jsem, ze nejlepší co se týče pocitů nastávající maminky, je 6-7 měsíc (ale zase chápu, ze až takhle casove to poště naplánovat nejde), 3) počkat opravdu až po svatbě

Nelíbí se nám ani jedna možnost a přesunout svatbu na potřetí nejde, protože díky aktuální situaci jsou termíny hodně vybookované a sladit zase všechny dodavatele by bylo těžké.

Děkuju třeba jen za přečtení nebo za názor ????????

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7614
12.5.20 07:10

Vzala bych se na urade, a udělala svatbu pro hosty zvlast. Z dítětem nemusíte mít náladu na svatbu, a pak se třeba ani nevezmete. Ale i těhotná na svatbě by mi nevadilo být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21524
12.5.20 07:10

Tak nepises kolik ti je a jestli ti s otehotnenim neujizdi vlak. Osobne nevidim nic spatneho na tom mit svatbu a na ni trimesicni mimino s chuvou…
Po osmiletem vztahu taky můžete byt pomalu prechozeni a dvakrát odkládat svatbu no nevim, aby zenich nevzal krovky nebo sis to nerozmyslela pak ty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34755
12.5.20 07:14
@Anonymní píše:
Ahoj holky, nevím, jestli potřebuju radu nebo se jen vypovídat, protože zrovna s tímhle tématem se nemám moc komu svěřit.

Měla jsem mít na začátku léta svatbu po skoro osmiletém vztahu, ale bohužel jsme to museli přesunout až na příští rok na stejný termín. Co nás ale trápí je, ze jsme se tento rok po svatbe chtěli začít snažit o miminko a čekat další rok se nám nechce.

Jsou tři možnosti: 1) otěhotnět okamžitě a když se zadaří, tak na svatbě bude cca 2-3 měsíční miminko, 2) počkat par měsíců, abych byla už na svatbě těhotná - četla jsem, ze nejlepší co se týče pocitů nastávající maminky, je 6-7 měsíc (ale zase chápu, ze až takhle casove to poště naplánovat nejde), 3) počkat opravdu až po svatbě

Nelíbí se nám ani jedna možnost a přesunout svatbu na potřetí nejde, protože díky aktuální situaci jsou termíny hodně vybookované a sladit zase všechny dodavatele by bylo těžké.

Jestli se chcete vzít, můžete se vzít klidně „jen“ na úřadě. Ale ty chceš to divadýlko kolem. Rok bych teda nečekala, copak musí být svatba v létě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19550
12.5.20 07:19

Já osobně bych klidně začala se snažením a nějak by to dopadlo vždycky. Mít na svatbě miminko a nebo břicho je přece jedno. Já se vdávala v 6.měsíci, kamarádka v 8. a obě jsme to braly úplně v pohodě. Taky to snažení nemusí hned vyjít a můžeš být třeba i jen na začátku, až se budete brát.
Záleží na vás, jak se rozhodnete, píši jen svůj osobní názor. Ale neodkládala bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
12.5.20 07:20

Tak my jsme třeba byli s plánováním otěhotnění docela úspěšní. V čem, ale nejde moc plánovat je fyzický stav během těhotenství. Mě třeba teď v těhotenství je vlastně pořád " nedobře", do 20tt jsem zvracela a když jsem přestala, začala zase únava, časté chození na toaletu… Takže já bych si v tomto stavu svatbu vůbec neužila. Bych se bála, abych alespoň obřad vydržela bez toho, abych byla na toaletě :D
A pak u malého miminka zaručit, že bude spát a nebude mít hlad, prdy atd. je také těžké. To znám ze strany návštěvy svatby, to je fuška. Takže já doporučuji variantu 3. i jako nevěsta, která si tak svatbu užila a otěhotněla měsíc po ní ;) (pěkně na jaro). :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
746
12.5.20 07:30
@Anonymní píše:

Ahoj, tak zalezi co chces vic :)
zrovna ne me takovej malej prdola lezi :) Svatbu si s nim dokazu predstavit… ale… nekojim a ma mi kdo pohlidat. Zalezi jak bys to mela alespon s tim hlidanim, jak si prubeh svatby predstavujes atp.
Tehotna bych do toho osobne nesla. U vsech tehotenstvi mi bylo silene spatne, unavena, natekla… a hlavne v lete v tom nejvetsim vedru, to bylo nejhorsi.
Cekat? Kdyz me ta touha prepadla, tak jsem nebyla ochotna cekat ani den :D
Kazde tehotenstvi je jine, a naucila jsem se nic neplanovat- pak je to stejne vsechno jinak :D Taky se Ti nemusi hned zadarit.
Ja osobne bych zasla na urad se svedky a hotovo. Oslavu kdykoli podle situace a bylo by.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.20 07:31

Děkuju holky, Vaše zprávy mě potěšily :srdce:
Jinak mě je 23, příteli 27. Takže co se tyče mého věku, tak mi nikam naštěstí nic neujizdi :D
Možná ještě zvazime, ze bychom se snažili svatbu přesunout třeba ještě na tento podzim, ale myslím, ze co se tyče dodavatelů a obsazenosti, tak budeme neúspěšní. Máme zaplacenych spoustu záloh a o ty přijít nechceme. A nebo tomu proste necháme volný průběh a zařídíme se podle nastalé situace :D

• Citovat
  • Nahlásit
21524
12.5.20 07:39
@Anonymní píše:
Děkuju holky, Vaše zprávy mě potěšily :srdce:
Jinak mě je 23, příteli 27. Takže co se tyče mého věku, tak mi nikam naštěstí nic neujizdi :D
Možná ještě zvazime, ze bychom se snažili svatbu přesunout třeba ještě na tento podzim, ale myslím, ze co se tyče dodavatelů a obsazenosti, tak budeme neúspěšní. Máme zaplacenych spoustu záloh a o ty přijít nechceme. A nebo tomu proste necháme volný průběh a zařídíme se podle nastalé situace :D

To jsi mladucha, takze klid. Moje neter se berou 10.10. ale je fakt, ze to mají zamluveny od prosince terminove i hospodu a ze je tenhle termin docela popularni a dost uz rozebrany…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
12.5.20 07:43

Máme 6ti měsíční holčičku a taky ještě nemáme po svatbě. Osobně měla sem tak divoký těhotenství, že bych si nedokázala do toho plánovat svatbu a asi bych si ji ani moc neužila. O mimi sme se snažili poměrně dlouho a co předběžně plánujem tak na svatbě budou i jiné děti, takže budeme na určo mít někoho na hlídání, kdo bude zodpovědný a noc si i tak užijeme. Holt na naší svatbě bude malá už cupitat, ale o to hezčí to pro nás bude, třeba ji i přemluvíme, aby nám docupitala s prstýnkama :kytka: Takže pokud budeš mít hlídání tak v tom vůbec problém nevidím, mi když sme se rozhodli, že budeme už asi chtít miminko tak sme se hnad začali snažit, upřímně si nedokážu představit ještě čekat :mrgreen: a to jsem ještě mladší než ty :srdce: (a i tak to trvalo poměrně dlouho) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9708
12.5.20 07:44

@weyky No jedno…může mít nějaké problémy způsobené těhotenstvím a svatba nebude.Nebo bude mimino uřvané a co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9708
12.5.20 07:46
@Anonymní píše:

Udělat svatbu na úřadě…rychlovka. Mimino po… může se stát že budeš těhotná a chlap ti na svatbu pak bude prdet. A nedockas se jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1356
12.5.20 07:47

Začala bych se klidné snažit… ono si taky uvědom, že to nemusí být hned ;) Já na svatbě být těhotná ani s miminkem být nechtěla, protože bych si to „neužila“. Teď mám 10 měsíční a jo, ona by ta svatba byla hezká, ale trochu jinak, než jsem chtěla. Sice ti miminko pohlídá chůva, babička, kdokoliv, ale stejně budeš třeba kojit, mimčp bude mít prdy a ty starost, jestli je všechno ok, jestli mimčo něco nepotřebuje. Navíc organizace svatby zabere nějaký čas a myšlenky a v pokročilým stadiu těhotenství a s malou mrňkou budeš mít jiný myšlenky :) Vzala bych se na úřadě a polud ti jde o tu party, udělala bych ji kdykoliv před nebo po, podle situace ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1956
12.5.20 07:49

Já mám zkušenost s tím že jednou jsme si na potomka docela počkali a jednou byl hned, takže s tím plánováním je to těžký, může to být tak i tak. Představit si svatbu těhotná umím, ale s takhle malým miminkem vůbec, měla jsem zrovna v tu dobu s ním jiné starosti:-/ Záleží taky jak velká svatba? Nicméně úplně nejjednodušší je fakt vdávat se netěhotná a moct si užít tu svatbu, ono ani to bezproblémové těhotenství není 100% jistota… Ale úplně chápu že jak se člověk jednou začne těšit na miminko, tak odkládat to o rok je strašně moc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
12.5.20 08:03

Početí se moc nedá plánovat. My začali v mých 25ti letech a trvalo mi 5 let než jsem otěhotněla. Kamarádka má 3 děti na první pokus. Nikdy nevíš do které skupiny budeš patřit. Takže já ze své zkušenosti bych do toho šla hned i s rizikem miminka na svatbě nebo posunutí svatby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat