Nejlepší dřevostavby r.2021

1228
11.2.21 14:14

Nejlepší dřevostavby r.2021

Zdravím všechny,

měla bych dotaz ohledně dřevostaveb. Vím, že diskuzí na toto téma je tu víc, všechny jsem je pročetla. Ale jsou už starší a mě by zajímal čerstvý názor od těch co v dřevostavbách bydlí. Jakou firmu doporučíte-bydlíme v Brně, na co si dát pozor, co byste udělali jinak, jaký typ dřevostavby je dle vás nejkvalitnější? Zkrátka veškeré poznatky a zkušenosti! Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2944
11.2.21 14:33

Jako stavar ti to reknu asi takto, ja bych si drevostavbu neporidila. Spatruji v nich prilis mnoho nevyhod, ktere rozhodne nejsou vyvazeny nizsi cenou, aby to bylo zajimave

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
11.2.21 14:36

@Ernais Nižší cenou? A to jste viděla kde? Postavili jsme výrazně levněji větší barák než soused dřevostavbu.. A to jsme nešetřili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
11.2.21 14:38

@LennyL1 Pokud opravdu chcete dřevostavbu, tak je velmi důležité jí mít hodně utěsněnou, jinak Vám to začne plesnivět.. Ani známému, který si to stavil sám a fakt to umí, se toto nepovedlo a prostě mu to začne časem plesnivět. Za mě ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2944
11.2.21 15:13
@Katka1692 píše:
@Ernais Nižší cenou? A to jste viděla kde? Postavili jsme výrazně levněji větší barák než soused dřevostavbu.. A to jsme nešetřili.

Nejsem si jista, ze si plne rozumime :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
11.2.21 15:14

@Ernais Už asi rozumím :-) pardon, rychle čtu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
11.2.21 18:43

Moc děkuji za reakce! Nechám si poradit i co se týče zděných staveb. Nemá tu někdo zkušenost např. s firmou Energy Domy.cz? Ti mě zaujali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2944
11.2.21 19:20
@LennyL1 píše:
Moc děkuji za reakce! Nechám si poradit i co se týče zděných staveb. Nemá tu někdo zkušenost např. s firmou Energy Domy.cz? Ti mě zaujali.

Jeste bych mela takovy tip, pokud pro vas byla u drevostavby hlavni vyhoda rychlost vystavby, mrknete na domy z betonovych panelu. Je to rychlovka, na stavbu prijedou panely s okny, s roztahanymi odpady, vodou, elektřinou, behem nekolika malo dni se to cele sestavi a uz se jedou dokoncovacky, dela to u nas hned nekolik firem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5333
11.2.21 19:35
@Katka1692 píše:

Dřevostavba je opravdu levnější. Pokud si na to firma napálí další milion marži, tak pak už levnější nebude, no :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5333
11.2.21 19:36
@Ernais píše:
Jeste bych mela takovy tip, pokud pro vas byla u drevostavby hlavni vyhoda rychlost vystavby, mrknete na domy z betonovych panelu. Je to rychlovka, na stavbu prijedou panely s okny, s roztahanymi odpady, vodou, elektřinou, behem nekolika malo dni se to cele sestavi a uz se jedou dokoncovacky, dela to u nas hned nekolik firem.

Jo, jen jsi trošku zatajila, že na ty panely se čeká třeba půl roku, ale to je takový snadno přehlédnutelný detail :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2944
11.2.21 20:00
@Zumpa píše:
Jo, jen jsi trošku zatajila, že na ty panely se čeká třeba půl roku, ale to je takový snadno přehlédnutelný detail :mrgreen:

Hele tak to se priznam, ze nevim, takze se k tomu nedokazu vyjadrit, ani nevim, jak dlouho se ceka na drevostavbu. Ja porovnavala jen rychlost vystavby :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5333
11.2.21 22:12
@Ernais píše:
Hele tak to se priznam, ze nevim, takze se k tomu nedokazu vyjadrit, ani nevim, jak dlouho se ceka na drevostavbu. Ja porovnavala jen rychlost vystavby :nevim:

Ty panely (např. Liapor) se dělají na míru, kde jsou připravené instalační otvory, drážky atp. a to včetně umístění zásuvek…, ta příprava chvilku trvá. Je fakt, že po vytvrdnutí základové desky je hrubá stavba za např. dva dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2944
12.2.21 06:21
@Zumpa píše:
Ty panely (např. Liapor) se dělají na míru, kde jsou připravené instalační otvory, drážky atp. a to včetně umístění zásuvek…, ta příprava chvilku trvá. Je fakt, že po vytvrdnutí základové desky je hrubá stavba za např. dva dny.

Tyhle firmy maji maji typovy domky, kde jsou veskere rozvody predem jasne, takze pokud si nebudes vymyslet, tak tam zadne „na miru“ neni. Jinak jsou i firmy, co maji prefabrikovanou i desku, takze ti odpada salovani a vylivani desky, protoze je to stejna skladacka, jako zbytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
12.2.21 07:57

A co myslíte teda, že je kvalitnější? Dřevostavba nebo ty beton. panely? A to plesnivění, jak tady někdo psal mě teda dost vyděsilo. Ještě jsem to od nikoho neslyšela. Akorát jednomu známýmu se do toho pustili myši a nalezly mu do zdí a nemohl se jich zbavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5333
12.2.21 08:11
@Ernais píše:
Tyhle firmy maji maji typovy domky, kde jsou veskere rozvody predem jasne, takze pokud si nebudes vymyslet, tak tam zadne „na miru“ neni. Jinak jsou i firmy, co maji prefabrikovanou i desku, takze ti odpada salovani a vylivani desky, protoze je to stejna skladacka, jako zbytek.

Takhle to fakt není, konkrétně s již zmiňovanou firmou určitě ne. Dům je sice typizovaný, kvůli statice apod, ale pak stejně se dělá individuální projekt a podle toho to jde do výroby. Ono navíc řezat drážky a otvory v kvalitním železobetonu není příjemná zábava, někdy je to i problematické, např. ve stropech, kde vede výztuž apod.
Na druhou stranu i dřevostavba se dá postavit velice rychle.

@LennyL1 píše:
A co myslíte teda, že je kvalitnější? Dřevostavba nebo ty beton. panely? A to plesnivění, jak tady někdo psal mě teda dost vyděsilo. Ještě jsem to od nikoho neslyšela. Akorát jednomu známýmu se do toho pustili myši a nalezly mu do zdí a nemohl se jich zbavit.

Kvalitně postavený dům je kvalitní bez ohledu na materiál. Jde o to, každý materiál má nějaké vlastnosti (plynosilikát, pálená cihla, dřevo atd) a u kterých je potřeba zachovávat nějaké postupy při výstavbě. Nekvalitní provedení zničí jakoukoli stavbu.
Osobně bydlím v částečné dřevostavbě a už nikdy více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat