Nejlepší kamarád - co s ním?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4.1.22 21:42

Nejlepší kamarád - co s ním?

Dobrý den.

Potřebuji se vypovídat ale zároveň bych potřebovala i nějakou radu. Já ani tak nemám problém. Studuji 4. ročníkem SŠ a brzy mě čeká maturita ale nějak to zvládám. Každopádně mám nejlepšího kamaráda, sedí se mnou v lavici, mám ho opravdu ráda ale už si s ním nevím rady. Neustále řeší svoji přítelkyni a jejich vztah a pořád mě s tím obtěžuje a není lehké se ho zbavit. Pro radu mi volá jeho maminka, která se přátelí s naší rodinou a naší rodině pomáhá. A i my její. Už je z kamaráda zoufalá jako já a neví co s ním. Hledala psychology a nenašla, všude plno apod a když ji říkám, aby mu zavolala sanitku když mu není psychicky dobře a je paranoidní a pořád řeší svoji přítelkyni, co udělal a neudělal špatně apod tak odmítá. Pošle jej do školy ale tam nefunguje a hlavně mě a spolužáky tím docela ničí. Dnes už to překročilo všechny meze. Došel těsně před odpoledním vyučováním, chtěl se mnou mluvit a když se ptám, jestli to počká, řekne že jo. Se spolužačkou jsem řešila vysokou školu, důležité téma pro mě a pak jak začala hodina jsem seděla s jinou vepředu abych viděla lépe. Sedám si tam občas abych viděla kdo je zkoušený, co říká apod. V hodině začal brečet a učitele poprosil, jestli by mohl jít na záchod že mu není dobře. Vyletěl ze třídy s mobilem. Řekla jsem učitelovi, že za ním jdu a on říkal, ať jdu a poresim s ním co má za problémy. Telefonoval a byl až hysterický. S kamarádkou telefonoval, protože mu přítelkyně napsala, že neví jestli jej miluje. Udělala to už podruhé, ale vlastně se jí nedivím, protože se občas chová jako dítě a je paranoidní… Těžko se to popisuje. Dnes večer se s ním rozešla. Mezitím jsem ale měla telefonáty od něj i od jeho matky. Myslím si, že je důležité být pro kamaráda oporou, ale sama nestíhám svůj život a mám vlastní rodinu o kterou se starám (babička a děda) a teď ještě on. Máma ho zítra pošle do školy a zas to bude odznova… Sice se s ním rozešla ale on ji vyvolává a nejen jí. I ostatním. Prakticky kolem sebe ničí lidi, co ho mají rádi a snaží se mu pomoci. Je šíleně sebelítostivý… Už je to celé nahlavu. Ruší mě, když se mě pořád na něco vyptává a já už nevím, z které do které. Místo toho, abych řešila svoji babičku co se o mě stará a které není dobre musím řešit jeho. Nikdo mi nedává navybranou. Snažím se je vytěsnit, ale ono to prostě nejde. Jednou on, pak jeho máma, která je z něj na prášky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38251
4.1.22 22:17
@Anonym1717 píše:
Dobrý den.Potřebuji se vypovídat ale zároveň bych potřebovala i nějakou radu. Já ani tak nemám problém. Studuji 4. ročníkem SŠ a brzy mě čeká maturita ale nějak to zvládám. Každopádně mám nejlepšího kamaráda, sedí se mnou v lavici, mám ho opravdu ráda ale už si s ním nevím rady. Neustále řeší svoji přítelkyni a jejich vztah a pořád mě s tím obtěžuje a není lehké se ho zbavit. Pro radu mi volá jeho maminka, která se přátelí s naší rodinou a naší rodině pomáhá. A i my její. Už je z kamaráda zoufalá jako já a neví co s ním. Hledala psychology a nenašla, všude plno apod a když ji říkám, aby mu zavolala sanitku když mu není psychicky dobře a je paranoidní a pořád řeší svoji přítelkyni, co udělal a neudělal špatně apod tak odmítá. Pošle jej do školy ale tam nefunguje a hlavně mě a spolužáky tím docela ničí. Dnes už to překročilo všechny meze. Došel těsně před odpoledním vyučováním, chtěl se mnou mluvit a když se ptám, jestli to počká, řekne že jo. Se spolužačkou jsem řešila vysokou školu, důležité téma pro mě a pak jak začala hodina jsem seděla s jinou vepředu abych viděla lépe. Sedám si tam občas abych viděla kdo je zkoušený, co říká apod. V hodině začal brečet a učitele poprosil, jestli by mohl jít na záchod že mu není dobře. Vyletěl ze třídy s mobilem. Řekla jsem učitelovi, že za ním jdu a on říkal, ať jdu a poresim s ním co má za problémy. Telefonoval a byl až hysterický. S kamarádkou telefonoval, protože mu přítelkyně napsala, že neví jestli jej miluje. Udělala to už podruhé, ale vlastně se jí nedivím, protože se občas chová jako dítě a je paranoidní… Těžko se to popisuje. Dnes večer se s ním rozešla. Mezitím jsem ale měla telefonáty od něj i od jeho matky. Myslím si, že je důležité být pro kamaráda oporou, ale sama nestíhám svůj život a mám vlastní rodinu o kterou se starám (babička a děda) a teď ještě on. Máma ho zítra pošle do školy a zas to bude odznova… Sice se s ním rozešla ale on ji vyvolává a nejen jí. I ostatním. Prakticky kolem sebe ničí lidi, co ho mají rádi a snaží se mu pomoci. Je šíleně sebelítostivý… Už je to celé nahlavu. Ruší mě, když se mě pořád na něco vyptává a já už nevím, z které do které. Místo toho, abych řešila svoji babičku co se o mě stará a které není dobre musím řešit jeho. Nikdo mi nedává navybranou. Snažím se je vytěsnit, ale ono to prostě nejde. Jednou on, pak jeho máma, která je z něj na prášky…

A co ho prostě poslat do kelu? Kamarádství je pěkná věc, ale on tě spíš vysává. Proč si s holkou v době vyučování vypisuje o vztahu? Nemá mít ten přístroj vypnutý? Proč se nesejdou a normálně spolu nemluví? Není první a ani poslední středoškolák, co prožívá nešťastnou lásku. Co bude dělat, až se stane ještě něco horšího? Rozbrečí se a uteče?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
4.1.22 22:18

Budeš muset být krutá, nebo se z toho zblázníš. Jediná rada je, dej od toho ruce pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
4.1.22 22:20

On i jeho máma jsou upíři, co z tebe vysávají energii. Zřejmě tu emoční citlivost zdědil po své matce. Není vůbec normální, aby ti kvůli jeho vztahu neustále vyvolávala. Jestli jsou vaši rodiče kamarádi a nechceš to řešit s jeho matkou, tak řekni těm svým, ať ji řeknou, že tě s tím nemá obtěžovat, protože to opravdu není normální.
Ty se věnuj svému rozvoji a nenechávej se takhle emočně zatahovat do nějakých nesmyslů. Neber ji telefony a jemu řekni, ať se vzchopí a že nemůžeš jeho problémy dnes i denně pořád řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.22 22:42

Děkuji za reakce. Mojí rodiče- žiju s babičkou a dědečkem. 78 a 77 let. Starám se o ně. A souhlasím s tím co píšete. Už ho mám tak nějak plné zuby. O tomto reálný život není. Vztahy jsou a pak nejsou, no. Je to těžký ale má to tak být a je to život a přijdou a budou dalkeo horší věci. Nešťastná láska je nic, i když to tak člověk v ten moment nevidí… Vše, co jsem měla na srdci jsem jim upřímně řekla a i jemu že to řešit nechci. Každopádně když se mu snažím něco vysvětlit, je to jako mluvení do dubu. A pro zachování sebe sama je lepší se na to vyprdnout a řešit svoje… Takže jestli zítra dojde do školy a bude mě tam okupovat, sednu si jinam. Fakt na to už nemám. A hlavně- ta škola mě baví a chci na vysokou. Chci něčeho dosáhnout a vrátit babičce a dědečkovi to, co mi dali. Tohle byl poslední bod nebo kapka nebo jak to říct. Asi mě tady chápete jak to myslím. A omlouvám se za pravopis a čárky, píšu narychlo, tak mi jde o obsah. Jinak na tom sama taky lpím. Děkuji za vaše komentáře a rady. Podpořilo mě to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24159
4.1.22 22:52

Svěř se s tím třídní učitelce nebo výchovnýmu poradci. Tohle by měli řešit dospělý a ne ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.22 22:55

Napsala jsem mail anglictinarce, která mi už dříve řekla kdyby něco, že mám přijít. Mám s ní dobrý vztah. Snad si ho zítra přečte a kdyžtak ji v telaku první dvě hodiny řeknu že jsem ji psala mail.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
4.1.22 22:56

@Anonym1717 Hlavně, tento člověk je tak labilní, že si může něco provést. Dostaň se od něj co nejdál, nebo ti ještě vyhučí díru do hlavy, že za to můžeš ty a to že jsi nepomáhala. Ale ty za něj nemáš zodpovědnost. Někdy holt musíme i nejlepší kamarády poslat pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
4.1.22 23:53

Já vás obdivuju, že máte tu trpělivost. Já bych už asi přes celou třídu zařvala, ať se už konečně kouká sebrat, že na tuhle hysterii kvůli nějaké dětinské koze už opravdu nemám nervy. Jeho mamince bych slušně řekla, že toto už nehodlám řešit a jde to mimo mě. Ať už mi nevolá, neb od teď jí telefon neberu.

Tohle je na Chocholouška. A s klukem by si měli odvézt i jeho matku. Copak je to normální, aby neustále volala synovo kamarádce a žádala po ní, aby řešila problémy zoufalce, co se teatrálně vyžívá v sebelítosti? Ten kluk zůstane sám, jestli se nezačne chovat trochu adekvátně. A nikdo kromě psychologa mu prostě nemůže pomoct. Protože tohle jednoznačně není normální chování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
5.1.22 07:28

Podle me by to mel resit vychovny poradce ve skole. A ten pak dale postupovat dle zkusenosti. Pomoc kamaradovi je jedna vec, ale tohle mi uz prijde opravdu pres caru a zjevne kamaradovi tva pomoc, ani starostlivost matky jiz nestaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.22 18:46

Věc se má teď tak, že nebyl dnes ve škole. Byl klid. Čekám na odpověď na mail od anglictinarky abych se jí mohla svěřit a ti pak snad Dominikovi nějak pomůžou. Já s tím za zastupcem nepobezim, tohle je navíc myslím lepší nápad. Odpadly nám poslední dvě hodiny, zařídila jsem si svoje věci a najedla a šla na chvilku spát. Probudím se a na telefonu zmeškané hovory od jeho matky. Řekla jsem to babi a ta jí zavolala s tím, ať mě nechají, že toho mám sama dost a že si to musí nějak vyřešit. Ona chtěla nějaký úkol do matiky či co, babička ji ale řekla tady tohle a když se jí pak zeptala co teda potřebovala tak řekla že nic a že děkuje a tipla to. Urazila se. To je na stopro jasný… Jako nevím co na to už říct…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7116
5.1.22 18:51

To je pro tebe hrozně vyčerpávající :hug: a nemáš fakt žádnou povinnost řešit jeho život, udělala jsi pro něj už dost… musí to řešit dospělí, zaangažuj třídní, výchovnou poradkyni a řekni Jeho matce, že nejsi žádná vrba ani psycholožka a nemáš povinnost se o něj pořád starat a zajímat.. je od ní sobecké, že tě pořád s tím obtěžuje.. měla by synovi domluvit léčbu, je labilní a má vážný problém, hrozí u něj i sebevražda, nejlépe ho hospitalizovat..
aspoň bys měla klid. Drž se. kamarádství je fajn, ale nic si nevyčítej, tohle je MOC už i pro dospělého, natož pro holku před maturou :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
5.1.22 21:35

Babička i ty jste to udělali dobře. Matka ať se klidně uráží. O úkoly si má volat učitelům. Bude to chvíli trvat, než si to sedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
5.1.22 23:03

Myslím, že už by potřeboval pomoc psychiatra a možná dokonce i nějakou medikaci. Řekla bych, že žádná rozumná domluva nepomůže, protože on svoje chování nemá pod kontrolou, a proto ho nedokáže ovlivnit. Trápí tím nejen sebe, ale i okolí.

Co ho třeba doprovodit do krizového centra, tam by mu měli pomoc, alespoň ze začátku, než si najde nějakého psychiatra. Je mi jasné, že už ho máte všichni dost, ale obávám se, že sám se z toho nedostane :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat