Nejlepší kamarád nemá nikdy čas

Anonymní
28.11.20 18:23

Nejlepší kamarád nemá nikdy čas

Mám kamaráda, už x-let, nejlepší kamarád, víme o sobě všechno. Dřív jsme spolu pracovali a trávili spolu spoustu spoustu času, pak jsem z práce odešla a nastal kámen úrazu - přestal mít čas.
Já to chápu, čas měl většinou pouze v pracovní době (až na výjimky), já pak už v pracovní době vůbec, ani chviličku. Před půl rokem ho povýšili, přibylo mu spoustu nových povinností a je v tomto perfekcionista a to už skončilo naše přátelství asi úplně. Když mu volám, zvedne to tak v 15%, většinou když volám, tak už ani nečekám, že to zvedne :( Někdy zavolá zpět, věšinou ne. Na sms odepíše taky jen sporadicky. Že bychom se viděli, to je skoro utopie, byl za mnou letos asi 3×. Ale - vím na 100%, že mu na mě záleží, že mě má rád, vždycky když se konečně vidíme či slyšíme, tak mi to pořád opakuje a já mu to věřím, pojí nás opravdu přátelství, dlouholeté!
No a já už jsem ale ve stavu, kdy jsem naštvaná a rezignovaná, už se mu neozývám ani já, už mu nevolám, nepíšu. Když jsem se dřív ozvala, proč neodepisuje, nevolá zpět, tak vždy přišla sáhodlouhá zpráva plná omluv a výmluv a vysvětlování, proč nemohl ani odepsat, ani zavolat, bla bla bla… na to fakt nejsem zvědavá, taky mám plno rodinných a pracovních povinností a tu chvilku na blízké přátele si prostě najdu vždy.
A teď co teď s tím? :?
Mají to chlapi takhle? Že jim stačí kontakt jednou za uherský rok a tím považují přátelství za stále stejné?
Já teda bohužel fakt ne :cert: :cert: :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
534
28.11.20 18:29

Povýšili ho, má spoustu práce a je perfekcionista. Buď ráda, že se vidíte 3× za rok. Jsou i nejlepší kamarádi, kteří se vidí jednou do roka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 18:42

Mám nejlepšího kamaráda asi 14 let. Je hodně vytížený, pracuje jako doktor v nemocnici a jeste ma svoji praxi. Má rodinu, 2 deti, vídáme se sotva jednou za rok, nicméně píšeme si často přes fb nebo whatsup a jeste se nikdy nestalo, ze by mi ten den neodepsal. Prerusime konverzaci kdyz musi akutne za pacientem a kdyz prijde od pacienta, zase napíše. Piseme si tak jednou tydne, nekdy denne, nekdy 14 dni nic. Nevim no, ale asi ten tvuj nebude takovej kamarad, nebo ma proste priority jinde. Většina chlapů není na vykecávání. Ten můj je fakt vyjimka. Mne kdyby se nekdo neozyval nebo mi nezvedal telefony, kontakt bych se asi neozývala taky a treba jednou za půl roku napsala bez výčitek…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 18:46
@Anonymní píše:
Mám nejlepšího kamaráda asi 14 let. Je hodně vytížený, pracuje jako doktor v nemocnici a jeste ma svoji praxi. Má rodinu, 2 deti, vídáme se sotva jednou za rok, nicméně píšeme si často přes fb nebo whatsup a jeste se nikdy nestalo, ze by mi ten den neodepsal. Prerusime konverzaci kdyz musi akutne za pacientem a kdyz prijde od pacienta, zase napíše. Piseme si tak jednou tydne, nekdy denne, nekdy 14 dni nic. Nevim no, ale asi ten tvuj nebude takovej kamarad, nebo ma proste priority jinde. Většina chlapů není na vykecávání. Ten můj je fakt vyjimka. Mne kdyby se nekdo neozyval nebo mi nezvedal telefony, kontakt bych se asi neozývala taky a treba jednou za půl roku napsala bez výčitek…

Kamarád to je, v tomto mám fakt úplně jasno, tohle nezpochybňuji, jen to nedávám. Asi jsem fakt moc náročná, když očekávám, že se mi ozve zpět, když volám. Kolikrát se potřebuji na něco zeptat, s čím by mi poradil, ale bohužel se vlastně rady nedočkám. Minule jsem mu psala, že mám trable v práci, postěžovala jsem si a prostě jsem čekala, že napíše, že to bude dobrý, nebo tak aspoň něco. Nic. A to se ve mně už fakt zlomilo a už nepíšu.
Teď se to objevilo znovu, protože před dvěma týdnama kupodivu volal a sám od sebe sliboval, že za mnou přijede a vše vysvětlí (vysvětlení já nepotřebuji, chápu, že toho má hodně), říkala jsem si, že se třeba něco děje, o čem nevím. Každopádně nepřijel, nezavolal, nenapsal. A já na to denně myslela, že třeba dnes dojede a furt jsem si nechávala na to odpoledne volné okýnko, abych se přizpůsobila.
A jako a dost :cert:
Mám ho ráda a hodně, ale prostě potřebuji vědět, že ten kamarád - člověk je na té druhé straně. Pokud ne, tak spadne do kategorie známý a těch mám milion a od těch opravdu neočekávám ani smsky, ani zavolání, od těch neočekávám vlastně nic. Tak už asi ani od něj :roll: Je mi to prostě líto.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 18:54

Jen dodám, že ta jeho ztráta času (na sms a volání a setkávání atd.) trvá už třetím rokem, jen teď už je to takový extrém, s tím, že se neozve zpět. A že už u mě přišel stav, kdy sama nemám ani chuť se mu ozvat nebo ho vidět.

• Citovat
  • Nahlásit
6229
28.11.20 18:54

Myslim, ze si pletes pritele/manzela s kamaradem. Jako chces po kamaradovi to, co kolikrat nezvladaji manzele. Takze bych si ujasnil, kam jej radis a co chces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 18:58
@Cenarius píše:
Myslim, ze si pletes pritele/manzela s kamaradem. Jako chces po kamaradovi to, co kolikrat nezvladaji manzele. Takze bych si ujasnil, kam jej radis a co chces.

Proč bych si ho pletla s manželem? Tomu nerozumím.

• Citovat
  • Nahlásit
1314
28.11.20 19:03

Co vlastně přesně chcete slyšet? Vy máte na výběr jen dvě možnosti, buď se s tím smíříte a bude vám stačit vidět se třikrát za rok a jednou za týden dva si napsat, anebo se s tím smíříte a bavit se s ním přestanete, protože nevidět ho nikdy, to vyjde skoro na stejno jako ho vidět třikrát do roka… Ještě tedy kvůli tomu můžete fňukat v koutě, ale změnit to stejně nemůžete, takže je to možnost, která nikam nevede…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 19:07
@DeeDee.518 píše:
Co vlastně přesně chcete slyšet? Vy máte na výběr jen dvě možnosti, buď se s tím smíříte a bude vám stačit vidět se třikrát za rok a jednou za týden dva si napsat, anebo se s tím smíříte a bavit se s ním přestanete, protože nevidět ho nikdy, to vyjde skoro na stejno jako ho vidět třikrát do roka… Ještě tedy kvůli tomu můžete fňukat v koutě, ale změnit to stejně nemůžete, takže je to možnost, která nikam nevede…

No napsat si jednou za týden dva by bylo teď úplně bezva, je to tak jednou za měsíc :roll: - a to ještě když se ozvu já. On sám od sebe fakt vůbec!
Fňukání v koutě, to neprovozuju, na to čas nemám.
Otázka byla jasná - jestli to tak chlapi mají - že jim stačí kontakt jednou za uherský rok a přesto považují přátelství stále za stejně silné?

• Citovat
  • Nahlásit
6040
28.11.20 19:13

Mám nejlepšího kamaráda už 25 let. Bydlíme tak 70km od sebe. Vídáme se cca 3-4× do roka, většinou přes noc, jindy prostě čas nemá, i když občas (to tak jednou za rok) klapne i odpolední výlet. Telefon mi zvednul asi jednou a byla jsem z toho dost zaskočená, vůbec jsem to nečekala :lol: Na SMS neodpoví buď vůbec nebo klidně po měsíci. Jednou mi na vánoční e-mail odpověděl asi v únoru s tím, že už mi rovnou preventivně přeje i do toho dalšího roku… Ale když už se vidíme nebo slyšíme (před dětma jsem mu volávala z nočních), pokecáme x hodin. Prostě je vytíženej, no, jsem ráda, že si vůbec čas najde (na úkor spánku a tudíž zdraví :zed:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
28.11.20 19:18

Pokiaľ je taký vytežený, tak by si to mala rešpektovať :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 19:21

@fenny Tak to je ještě větší hardcore :lol: A tak jste to měli nastavené vždy?
Já byla samozřejmě zmlsaná tím společným časem v práci, kdy jsme spolu po mnoho let trávili spoustu času, už ta změna při změně práce byla fakt obrovská, ale furt dobrý, ale to co je teď, to mi přijde už zas opačný extrém.
Ale třeba to tak chlapi mají, já fakt nevím!

• Citovat
  • Nahlásit
7137
28.11.20 19:31

Teda divim se, ze te jeste neposlal nekam, ten ma svatou trpelivost.

Jak casto mu volas a pises? Ja mam taky kamarady s kteryma se vidim treba 1-2× za rok. Dokonce mam kamaradku, ze ji vzdycky musim napsat prvni ja. A co? Proste beru sve pratele takove, jaci jsou. A taky chapu, ze toho treba maji az nad hlavu.

Tvoje chovani mi prjde hodne neempaticke a az patologicke. Tobe neprijde blbe,. ze se ti pak musi takhle sahodlouze omlouvat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6229
28.11.20 19:35
@Anonymní píše:
Proč bych si ho pletla s manželem? Tomu nerozumím.

Pletes ji jej co se casu tyka. Chces po nem, aby ti venoval cas jak tvuj pritel/manzel. Ale tak to nikdy neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.20 19:42
@Jana525 píše:
Teda divim se, ze te jeste neposlal nekam, ten ma svatou trpelivost.

Jak casto mu volas a pises? Ja mam taky kamarady s kteryma se vidim treba 1-2× za rok. Dokonce mam kamaradku, ze ji vzdycky musim napsat prvni ja. A co? Proste beru sve pratele takove, jaci jsou. A taky chapu, ze toho treba maji az nad hlavu.

Tvoje chovani mi prjde hodne neempaticke a az patologicke. Tobe neprijde blbe,. ze se ti pak musi takhle sahodlouze omlouvat?

Pisu - jednou za mesic. Uplna stalkerka :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat