Nejlepší kamarádka - nepozve, vše platím já

Anonymní
13.8.21 08:29

Nejlepsi kamaradka - nepozve, vse platim ja

Ahoj, zaprvne reknu, ze opravdu nejsem na penize, ale tohle me stve. Kamkoliv jdu s moji kamaradkou (nejlepsi) vzdy plati kazda sama nebo zvu ja…. Opravdu je mi trapny v nejake besene kdyz si davame 2 kafe platit zvlast. Vzdy rekne ja ti to pak dam… nebo priste budu platit ja :roll: no jo ale nikdy nic :pocitac: uz me to vazne stve, ne nadarmo se rika ze poradek dela pratele… takze ted jak? Nic uz za ni neplatit celat az si vzpomene ze ted plati ona? Upozornit na to? Platis ted ty? Neresit to? Prosim poradit :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5026
13.8.21 08:31

Jak jako trapné? Prostě zaplať jen svoji útratu, co je na tom? Nezbyde jí, než zaplatit to svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
13.8.21 08:35

Plaťte každá svoje, jestli je to opravdu kamarádka, tak dotaz jestli dnes už platí ona ji nemůže urazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
13.8.21 08:37

Nevím, co je trapné na tom, zaplatil každá svoje kafe. Tak za ní prostě neplať.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
13.8.21 08:39

S kamarádkou platíme vždycky napůl. Já neočekávám, že mi zaplatí kafe a přepokládám, že to neočekává ani ona ode mě :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
13.8.21 08:40

Tak asi platit za tebe nechce, co je na tom? Taky mám takové přátele, takže buď jdeme na půl, nebo to prostě zatáhnu, když vybírám podnik (nebo když vím, že ten člověk má teď výdaje navíc nebo pokles příjmu, tak na tom nic nevidím, ta stovka za kafe mě nezabije).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17743
13.8.21 08:40
@Anonymní píše:
Ahoj, zaprvne reknu, ze opravdu nejsem na penize, ale tohle me stve. Kamkoliv jdu s moji kamaradkou (nejlepsi) vzdy plati kazda sama nebo zvu ja…. Opravdu je mi trapny v nejake besene kdyz si davame 2 kafe platit zvlast. Vzdy rekne ja ti to pak dam… nebo priste budu platit ja :roll: no jo ale nikdy nic :pocitac: uz me to vazne stve, ne nadarmo se rika ze poradek dela pratele… takze ted jak? Nic uz za ni neplatit celat az si vzpomene ze ted plati ona? Upozornit na to? Platis ted ty? Neresit to? Prosim poradit :hug:

Nemusi ti byt trapne zaplatit si pouze sve kafe.
Zkus jednou rict „rikala jsi, ze dnes platis ty“ :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
13.8.21 08:44

Zaplať si jen svoje, trapné to určitě není ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2702
13.8.21 08:44

Jestli jste nejlepší kamarádky, tak bych čekala, ze budeš seznámena s její finanční situací. Třeba na to nemá, je samozivitelka, má ne úplně dobre ohodnocenou práci… nevím. Měla jsem par takových kamarádek, kdy treba ja už pracovala a ony studovaly a k tomu měly jen brigády na pokryti nutných výdajů, a za takové mi nevadilo kafe zaplatit. Jestli to děla z vypočítavosti nebo ze zvyku, můžeš ji něco rict anebo už za ni neplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25420
13.8.21 08:45

Tak to za ní neplat ne? Prostě příště zaplať sama za sebe a konec. Co je trapného na tom si zaplatit svoji půlku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20943
13.8.21 08:49

Platila bych dál jen za sebe. My si s přáteli běžně kupujeme kafe/pivo/zmrzku dětem, vždy platí někdo jiný, ale všichni si to tak nějak hlídáme, abychom nezapomněli příště zase pozvat na revanž. Kdyby někdo účelově využíval toho, že platíme, tak bych už mu prostě nic nekupovala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4354
13.8.21 08:57

Proc by melo byt trapne platit kazda zvlast? Proste s tim zacni a nebudes muset resit, proc ona za tebe platit nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
47730
13.8.21 09:01

Nějak nechápu, proč že vlastně platíš? :think:
ty si dáš kafe, ona si dá kafe, tak si ho zaplatíte, ne? :mrgreen: každá to svoje.. nikde nevidím důvod platit dohromady.. navíc když jste dve ženský.. v čem je jako problém? nebo choďte tam kde si u pultuobjednas kafe a dort, zaplatíš a vezmeš si to třeba na zahrádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25027
13.8.21 09:06

Jak píšou ostatní, není nic trapného na tom, že si dvě kámošky zaplatí každá svoje kafe.
Nebo koneckonců můžeš i říct, že minule si platila ty, tak dnes ona. Jste kamarádky, tak si snad takovou větu můžeš dovolit říct, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25473
13.8.21 09:09

Kdykoliv si jdu s kýmkoliv sednout, tak platíme všichni svojí útratu. Nemám ráda, když za mě někdo platí. Tedy v rámci kamarádek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat