Nejlepší nemocnice pro přirozený porod - aktuální situace v Brně

15
12.11.19 21:18

Nejlepší nemocnice pro přirozený porod - aktuální situace v Brně

Ahoj, ráda bych znala názor na nevhodnější porodnici v Brně pro přirozený porod, nejlépe zkušenosti z posledního roku, přístupy v porodnici se dost mění poslední tři roky a veškeré názory co jsem našla už jsou minimálně dva roky staré, paní dula kterou jsem si vybrala jako doprovod k porodu doporučovala u Milosrdných bratří, na Obilňáku nejsou prý až takoví fanoušci přirozeného porodu a u Miloušů více tolerují přítomnost duly a do velko-výrobny Bohunice se mi moc nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7986
12.11.19 21:27

Nechci vam brat iluze, ale vsechny vame zminene porodnice jsou momentalne velkovyrobny. Vsechny hlasi absolutni rekordy v poctu narozenych deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8536
12.11.19 21:30

@prvni.zena ono dost zalezi, na koho natrefis. Ja jsem treba rodila trikrat na Obilnaku a nemuzu rict ani popel. Nikdo mi nic nenutil, vse slo domluvou a v pratelskem duchu. Ptali se me na nazor a dali mi cas na rozmysleni (klystyr, pichnuti plodovky), neznam zadne zakazovani tlaceni nebo tlaceni na povel, vzdy me PA nebo lekarka naopak zadaly, at jim reknu, kdy kontrakce nastoupi, aby me mohly podeprit apod. U tretiho porodu se lekar ani neprisel podivat, vse od A do Z vcetne kosmetickeho siti zastala PA. Jedine, co mi na Obilnaku kdy vadilo, bylo desne jidlo a zastarale sestinedeli, ale pokud jde o porody, ty byly vzdy podle mych predstav. Dulu jsem tedy nemela, tak ohledne toho neporadim, byl se mnou muj muz a k tomu se personal choval pratelsky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
12.11.19 22:03

Je to o lidech, na které zrovna natrefíš, jako všude. Já rodila v Bohunicích a bez jakýchkoliv zásahů nebo vnucování čehokoliv. Přijela jsem bez kontrakcí, pouze s odteklou vodou a čekalo se. Ohledně porodu si nemám na co stěžovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
12.11.19 22:06

@Hoa Mai Moje řeč. Já rodila taky na Obilňáku 2× a personál vstřícný až na jednu starší sestru na poporodním. Zastaralé prostředí mi nevadilo, vše čisté. Čtvrtý den mě pustili domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
12.11.19 22:13

@Hoa Mai rodila jsem na obilnaku před třemi týdny a musím potvrdit, nic mi nikdo nenutil, všechno semnou PA konzultovala, na všechno jsem měla čas se rozmyslet. Byla jsem tam moc spokojená. Příště bych tam šla rodit zase :palec: díky PA jsem měla super porod :) to klidně přežiju i to nic moc jídlo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3828
12.11.19 22:18

Já rodila na Obilňáku, tedy plánovaný císař. Ani mi nebyla doporučena jiná porodnice mou kardioložkou. Všeobecně.. u Milošů je průšvih ten, že tam nemají dětskou jipku. Takže kdyby se nedej bože něco dělo s miminkem, tak musí převážet ho na Obilňák nebo do Dětské nemocnice. Obilňák je soustředěn hlavně na péči o miminko a Bohunice mají lepší péči o matku. Já měla v papírech napsáno, že pokud budu mít problém já, tak mě musí odvézt rychlá/partner do Bohunic a pokud bych měla problém s malým, tak pádím na Obilňák. Ale já byla případ sám o sobě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
13.11.19 13:13

Rodila jsem na Obilňáku před skoro osmi lety. Pak před šesti lety a naposledy teď na začátku listopadu. Nikdy se mi nestalo, že by mě někdo do něčeho nutil. Vždy se mnou vše konzultovali. Nejprve se zeptali, jakou mám představu a podle situace se ptali, zda chci konkrétní kroky. Naposledy dokonce uvařila manželovi porodní asistentka i kafe, protože se porod nejprve rozjel a pak zastavil a trvalo to už dlouho. Rodila jsem, když tam měli strašný šrumec, za noc se tam narodilo sedm dětí, všichni byli i přesto hrozně milí a vstřícní. Na šestinedělí je sice znát, že je budova stará, ale s třetí dcerou nás za 72 hodin pouštěli domů. Samozřejmě jedna sestra ze šestinedělí, ač mladá holčina, se chovala jako ředitelka zeměkoule. Stejně tak jedna ze sanitárek (tu si pamatuji, že mě okřikovala už před těmi osmi lety), chodila na podpadcích a chovala se jako ředitelka nemocnice. :-) Tomu jsem se mohla jen smát. Jinak veškerý personál vždy milý. Nemůžu říct křivého slova. Sestry z dětského vždy ochotné pohlídat miminko, pokud jsem šla do sprchy, vždy milé a hodné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
13.11.19 13:17

Jediné, co bych hodnotila negativně, je, že tam nemají k dispozici toaletní papír. Takže za mě nabalit vlastní bohatou zásobu. Toho člověk ze začátku dost spotřebuje. Je fakt, že kdyby měli poskytovat jejich, tak asi zkrachují, kolik by se ho vypotřebovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
13.11.19 13:31

@monikek nebyla ta sanitarka náhodou taková hubená vyšší blondýna? :mrgreen: možná vím kterou myslíš, nosila pantofle na podpatku, dost dupala a mlátila s dveřmi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
13.11.19 13:38

@juliettee to je přesně ona! Vysoká starší blondýna na podpadcích. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4018
13.11.19 14:40
@monikek píše:
@juliettee to je přesně ona! Vysoká starší blondýna na podpadcích. :lol:

Joo, ta byla dobrá no :lol: :lol: mě a moje dvě „spolubydlící“ zdrbala, že máme vytažený věci ze skříněk a ať si povesime ručníky jinam, atd atd… Tak jsme se smály :mrgreen: ale jinak za mě Obilňák super, příště tam jdu rodit zase :palec: pamatuješ si, která PA tě rodila? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
13.11.19 14:56

Děkuju za názory, Obilňák mi doporučovala švagrová, byla taky spokojená navíc bych tam měla protekci protože se zná s hlavní staniční, jedinej kdo mě vlastně do Obilňáku trochu odrazoval byla dula, možná ale spíše proto že její přítomnost tam není úplně tolerována, kdežto u Miloušů ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat