Nejlepší psychiatrie (lůžková) v ČR?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4921
30.12.21 20:18

Nejlepší psychiatrie (lůžková) v ČR?

Ahojte,
chtěla bych se vás zeptat, se kterou psychiatrií kdekoliv v ČR jste byli nejvíce spokojení? Přístup personálu, program, výsledek léčby…?
Zas se mi zhoršuje psychika, i když na hospitalizaci to ještě (snad) není, ale kdyby bylo ještě hůř, tak by mě zajímalo, kde jste byli nejvíce spokojení. Já už byla hospitalizovaná hodně krát, takže nějaká srovnání mám, ale i tak bych byla ráda, kdybyste se podělili s tím, kde se vám v rámci možností nejvíce líbilo.
Moc děkuji a přeji hodně zdraví všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.12.21 20:55

Vojenská nemocnice, Praha. Ale před 8 lety. Prý teď už je to horší. Tím myslím méně programu. My měli každý den různé činnosti dopoledne i odpoledne (skupiny, cvičení, jóga, relaxace, ergoterapie, arteterapie, muzikoterapie).
Strašný je v Praze Karlák. Starší zkušenost a u kamaráda úplně čerstvá. Taky děs.

• Citovat
  • Nahlásit
744
30.12.21 21:00

Na nudz klecany u Prahy jsem slyšela dobré recenze. Je to naše jediné speciální psychiatrické pracoviště v republice. Pro konziliarni péči z celé ČR. „Vyšší“ pracoviště než ostatní.
Mají několik oddeleni a možnost dočasné ambulantní péče.
FN Ostrava a FN Olomouc má dobrou pověst na psychiatrické oddeleni.

Vlastně si někde psala, že v nudz jsi už byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
30.12.21 21:02
@Anonymní píše:
Vojenská nemocnice, Praha. Ale před 8 lety. Prý teď už je to horší. Tím myslím méně programu. My měli každý den různé činnosti dopoledne i odpoledne (skupiny, cvičení, jóga, relaxace, ergoterapie, arteterapie, muzikoterapie).
Strašný je v Praze Karlák. Starší zkušenost a u kamaráda úplně čerstvá. Taky děs.

Díky moc, v ÚVN jsem byla už asi 5-krát, naposledy 2016 a to už mi přišlo, že se zhoršilo oproti třeba roku 2010. Ale já byla většinou na uzavřeném a tam nebyl program žádný, i když ošetřující Dr. se mi hodně věnoval (tedy ne v tom roce 2016, to to byl takový „chlapeček“ těsně po škole, ruku podával jako leklá ryba…).
Na Karláku jsem byla vloni 2-krát a pořád mi to přišlo lepší, než Bohnice, i když 16 žen na jedné hale bylo dost na palici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
30.12.21 21:05
@jejjej píše:
Na nudz klecany u Prahy jsem slyšela dobré recenze. Je to naše jediné speciální psychiatrické pracoviště v republice. Pro konziliarni péči z celé ČR. „Vyšší“ pracoviště než ostatní.
Mají několik oddeleni a možnost dočasné ambulantní péče.
FN Ostrava a FN Olomouc má dobrou pověst na psychiatrické oddeleni.Vlastně si někde psala, že v nudz jsi už byla.

Díky moc, ano, tam jsem byla 2-krát, v NÚDZu, resp. i v PCP v minulosti. Na Olomouc a Ostravu jsem se koukala, díky. Teď bych ale asi spíš, než akutní psychiatrii potřebovala psychoterapeutické odd. a to mám dojem, že Ostrava nenabízí a v Olomouci je to KBT oddělení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7774
30.12.21 21:09

Vojenska nemocnice Brna, byla jsem hospitalizovana s těžkou depresivni chorobou, do dneska tam dochazim pravidelne za psychiatrickou. Vsichni byli skveli, sestricky, terapeuti, psycholozky i doktorky. Primarka si personal dost vybira. Je to navic mala psychiatrie, jen cca 26 luzek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
30.12.21 21:09
@Lollitka píše:
Díky moc, ano, tam jsem byla 2-krát, v NÚDZu, resp. i v PCP v minulosti. Na Olomouc a Ostravu jsem se koukala, díky. Teď bych ale asi spíš, než akutní psychiatrii potřebovala psychoterapeutické odd. a to mám dojem, že Ostrava nenabízí a v Olomouci je to KBT oddělení.

V Olomouci dělali dvě skupiny dynamicky orientovanou anebo kbt. Nevím, co mají aktuálně v nabídce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7774
30.12.21 21:12

Jinak my tam meli arteterapii a trenink hlavy (ruzne hlavolamy, sudoku apod.), dobrovolnou rozcvicku, prochazky apod. Personal se tam s nami moc mile bavil, sestricky (a bratri) si s nami dost casto povídali, kdyz jsme o to meli zajem, chodili za nami apod. U me byl vysledek super, moc mi to pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
30.12.21 21:13
@Wani píše:
Vojenska nemocnice Brna, byla jsem hospitalizovana s těžkou depresivni chorobou, do dneska tam dochazim pravidelne za psychiatrickou. Vsichni byli skveli, sestricky, terapeuti, psycholozky i doktorky. Primarka si personal dost vybira. Je to navic mala psychiatrie, jen cca 26 luzek.

Díky moc a berou tam i pacienty na psychoterapeutický pobyt? Já měla těžkou depresivní epizodu vloni, ale ta je zaléčená nějak, teď mám jiné problémy. A dá se tam vůbec jen tak dostat, bez nějaké protekce apod.? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
30.12.21 21:14
@jejjej píše:
V Olomouci dělali dvě skupiny dynamicky orientovanou anebo kbt. Nevím, co mají aktuálně v nabídce.

Fakt? Aha, protože já už si KBT užila dost, tu dynamickou skupinu bych brala naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7774
30.12.21 21:16
@Lollitka píše:
Díky moc a berou tam i pacienty na psychoterapeutický pobyt? Já měla těžkou depresivní epizodu vloni, ale ta je zaléčená nějak, teď mám jiné problémy. A dá se tam vůbec jen tak dostat, bez nějaké protekce apod.? Děkuji.

No to nevim, myslim, ze tam psychoterapeut je. :think: Bez protekce se tam da dostat uplne v pohode. Ted ale nefunguji, je z nich covid oddeleni :roll: Rikala mi to na prelomu prosince doktroka, kdyz jsem tam byla na kontrole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
30.12.21 21:20
@Wani píše:
No to nevim, myslim, ze tam psychoterapeut je. :think: Bez protekce se tam da dostat uplne v pohode. Ted ale nefunguji, je z nich covid oddeleni :roll: Rikala mi to na prelomu prosince doktroka, kdyz jsem tam byla na kontrole.

Aha, tak to je škoda, že je z nich Covid oddělení, dívala jsem se na jejich stránky a vypadá to docela dobře, i že je tam nějaký program. Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.21 21:22

Olomouc, to jejich psychoterapeutické oddělení, program na 6 týdnů, víkendy doma. Je to hodně intenzivně psychoterapeutické oproti jiným oddělením.

• Citovat
  • Nahlásit
7774
30.12.21 21:24
@Lollitka píše:
Aha, tak to je škoda, že je z nich Covid oddělení, dívala jsem se na jejich stránky a vypadá to docela dobře, i že je tam nějaký program. Díky moc.

Je to skoda, oni jim ti pacienti chybeji, pracuje tam personal, co opravdu chce pracovat s psychiatrickymi pacienty. Ale rozhodne doporucuji, pokud bys hledala i v budoucnu. Akorat jidlo je tam des. :lol: Ale super pro me i bylo, ze byla koupelna se zachodem na pokoji. Celkove je ta nemocnice fajn, je pomerne malinka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4921
30.12.21 21:27
@Anonymní píše:
Olomouc, to jejich psychoterapeutické oddělení, program na 6 týdnů, víkendy doma. Je to hodně intenzivně psychoterapeutické oproti jiným oddělením.

Díky moc, byla jsi tam? Není to zaměřené jen na KBT? Alespoň to jsem o Olomouci slyšela. Já už mám KBT za sebou hodně a tu už nechci. Právě intenzivní terapii bych potřebovala. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat